تشدید کنترل کرونایی مسافران هوایی

به گزارش هیو بلاگ، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری با اشاره به تشدید کنترل و نظارت بر پروازهای داخلی و خارجی برای جلوگیری از شیوع سویه نو ویروس کرونا گفت: چنین مسئله ای که مسافر مبتلا به امیکرون به وسیله پروازها به ایران وارد شده مورد تایید نیست.

تشدید کنترل کرونایی مسافران هوایی

محمد محمدی بخش، رئیس سازمان هواپیمایی کشوری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با توجه به شناسایی سویه تازه ویروس کرونا به نام امیکرون در ایران آیا محدودیت ها و ممنوعیت های تازهی برای پروازهای داخلی و خارجی ابلاغ شده است یا خیر، اظهار کرد: تا به امروز پروتکل تازهی که ممنوعیت ها و محدودیت ها پروازهای داخلی و خارجی را افزایش دهد، از سوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی یا ستاد ملی مقابله با کرونا به ما ابلاغ نشده است.

وی اضافه نمود: البته اخیراً ستاد ملی مقابله با کرونا دستورالعمل تازهی را برای تشدید اقدامات پیشگیرانه و کنترلی اعلام نموده که اگر مسافری مشکوک به کرونا بود و تست منفی PCR یا کارت واکسن نداشت آن را به آزمایشگاه های مرجع معرفی کنیم. این دستورالعمل چهارشنبه هفته گذشته به همه مبادی و فرودگاه ها اعلام شد و بر اجرای درست و دقیق آن نظارت می کنیم.

رئیس سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: اگر مسافران تست منفی بسیار و کارت واکسن که در آن هر دو دز دریافتی آن ها شده باشد را در اختیار داشته باشند، هیچ مشکل و محدودیتی برای پروازهای مسافری ندارند.

محمدی بخش تاکید نمود: البته در فرایند غربالگری، مسافرانی که از نظر علائم بالینی مشکوک به ویروس کرونا باشند نیز تحت این کنترل های قرار می گیرند و آزمایشگاه های مرجع را بر اساس دستورالعمل تازه ابلاغ شده به همه فرودگاه های کشور اعلام نموده ایم.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا مسافر مبتلا به امیکرون به وسیله سفرهای هوایی و پروازهای ایرلاین های داخلی به ایران وارد شده است؟ تاکید نمود: چنین موضوعی به هیچ وجه تایید نمی گردد و تا به امروز گزارشی مبنی بر این موضوع اعلام نشده است.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 14 بهمن 1400 بروزرسانی: 14 بهمن 1400 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 10214

به "تشدید کنترل کرونایی مسافران هوایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تشدید کنترل کرونایی مسافران هوایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید