مقالات گردشگری

جاذبه های گردشگری فرانکفورت آلمان ، بخش اول

شهر فرانکفورت، همواره یک مرکز مهم مالی و تجاری بوده است. افق آسمانی تاثیرگذار شهر فرانکفورت با بخش بانک های شهر با ساختمان های بلند و مرتفع احاطه شده است. شهر فرانکفورت به عنوان یک شهر دنیای شناخته می گردد و به کرات در لیست ده شهر برتر دنیا برای زندگی...

22 مرداد 1401

بازدید سرپرست سازمان نوسازی شهر تهران از بافت های فرسوده منطقه 10

برای رسیدگی و آنالیز مسائل بافت های فرسوده و ارائه راهکاری با هدف افزایش مقدار نوسازی و استفاده بهینه از ظرفیت های موجود، سرپرست سازمان نوسازی شهر تهران از بافت های فرسوده منطقه 10 بازدید کرد.

21 مرداد 1401

ورود زنان به این جزیره مرموز ممنوع!

پهنه خلیج فارس جزایر متعددی برای گردشگری دریایی دارد. در بین این جزایر، جزیره سیری سرزمین غزال ها از دورترین هاست. سفر به دنیای ناشناخته بر پهنه آب های خلیج فارس تماشایی است.

13 مرداد 1401

مراکز تفریحی اصفهان ، شهری برای همه سلیقه ها

این شهر می تواند بسته کاملی از زیبایی های طبیعی، تاریخی و تفریحی را به گردشگران ارائه کند. مراکز تفریحی اصفهان سال ها است که با کیفیتی بالا در حال توسعه است و با بازدید از آن ها می توانید خاطره ای تکرار نشدنی در تقویم سفر به اصفهان خود ثبت کنید. با خبرنگاران...

11 مرداد 1401

راهنمای تهران گردی در روزهای بهاری

مطلب راهنمای تهران گردی در روزهای بهاری، از لذت ماجراجویی در جاذبه های مختلف شهری برایتان خواهد گفت و شما را به جای راهی شدن در جاده های کشور، به ماندن در تهران و تماشای چهره زیبای بهاری آن دعوت می نماید. بعلاوه اگر ساکن شهرستان های دیگر هستید و قصد دارید...

11 مرداد 1401

بیگانگان پیام های کوانتومی به زمین ارسال کردند!

موضوع ارتباط با بیگانگان و اینکه آن ها احتمالا تا به امروز پیام های زیادی را برای ما ارسال کرده اند، همیشه محل مناقشه دانشمندان بوده است، اما یک محاسبه تازه با رویکردی متفاوت نشان می دهد که زمین ما احتمالا تا به امروز چندین بار چنین پیام هایی را به صورت...

3 مرداد 1401

چرا باید بازار تجریش را ببینیم؟

تجریش، جایی که امامزاده صالح معروف را در خود جای داده است و در کنار آن بازارها، پاساژها، رستوران ها و مغازه های کوچک و بزرگ دیگری نیز دیده می گردد.

1 مرداد 1401

توصیه هایی برای محافظت از آبله میمون در سفر به خارج

کانادا برای افرادی که به خارج از کشور سفر می نمایند، توصیه هایی درباره آبله میمون صادر نموده است.

30 تیر 1401

ساعت کاری موزه آثار طبیعی هفت چنار تغییر کرد

خبرگزاری مهر/ براساس آخرین خبر و گزارش های منتشر شده، ساعت کاری موزه آثار طبیعی هفت چنار تغییر کرد.

27 تیر 1401

خواناسازی و تکمیل بازسازی برج و باروی ضلع غربی گنبد سلطانیه

میراث آریا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، خواناسازی و تکمیل بازسازی برج و باروی ضلع غربی گنبد سلطانیه صورت می گیرد.

25 تیر 1401

گردش در خوشمزه ترین خیابان اهواز

اگر به اهواز سفر کردید، حتما سری هم به خیابان لشکرآباد بزنید. بعلاوه، پیشنهاد می کنیم که وقتی به این خیابان رفتید، اصلا با شکم خودتان تعارف نداشته باشید و برای یک شب هم که شده، در گیر و دار، رژیم های غذایی نباشید.

23 تیر 1401

برگزاری سیزدهمین جشنواره ملی گل غلتان نوزاد دامغان در شهر امیریه

میراث آریا/ براساس آخرین اخبار بدست رسیده، برگزاری سیزدهمین جشنواره ملی گل غلتان نوزاد دامغان در شهر امیریه صورت می گیرد.

13 تیر 1401

فضانورد ناسا رکورد جدیدی را در فضا ثبت کرد

مارک ونده هی، فضانورد ناسا، با 355 روز اقامت در فضا رکورد طولانی ترین پرواز را به نام خود ثبت کرد.

12 تیر 1401

بسته پیشنهادی خبرنگاران برای اولین 13 بدر قرن

13 به در یکی از دلنشین ترین بخش های تعطیلات نوروزی است. آخرین روز تعطیلات که ایرانیان به گردش می فرایند و به شکرانه نو شدن دنیا به ستایش و تکریم طبیعت می پردازند. اما گردش سیزده به در هم به شرطی دلچسب و خوشایند می گردد که با برنامه از خانه بیرون بروید و نیز...

6 تیر 1401

وزیر خارجه: هر دو جهت خنثی سازی و برطرف تحریم ها پیگیری می گردد

حسین امیرعبداللهیان با اشاره ضمنی به سفر انریکه مورا، هماهنگ کننده تبادل نظر های وین به تهران و بعلاوه اجرای طرح اصلاح نظام پرداخت یارانه ها در کشور گفت: هر دو جهت خنثی سازی و برطرف تحریم ها پیگیری می گردد.

5 تیر 1401

خوشمزه ترین غذاهای سنتی یزد

غذاهای سنتی یزداستان یزد زمستان های سرد و مرطوب و تابستان های گرم و خشک دارد و اهالی آن از سبک غذایی مطابق با این آب و هوا پیروی می نمایند. با آغاز هر فصل نو رژیم غذایی مردم دستخوش تغییراتی می گردد تا با شرایط آب و هوایی وفق پیدا کند. استان کویری یزد تنوع...

26 خرداد 1401

هواپیمای بوئینگ دو نیم شد

یک فروند هواپیمای بوئینگ باربری مدل 757-200 پس از فرود اضطراری در باند فرودگاه بین المللی کاستاریکا از باند خارج و از ناحیه دم به دو نیم تقسیم شد.

21 خرداد 1401

مراکز اسکان اضطراری شهرداری آماده پذیرایی از زائران است

خبرنگاران/خراسان رضوی شهردار مشهد ضمن اشاره به شرایط جوی و سردی هوای مشهد گفت: مراکز اسکان اضطراری شهرداری که از اواخر سال گذشته تجهیز شده بود از دوم فروردین پذیرای زائران نوروزی شده و همچنان درحال خدمات رسانی است.

21 خرداد 1401

لایک های فیسبوک و اینستاگرام، عاملی تاثیرگذار برای انتخاب مقصد مسافرت

تحقیقات نشان می دهد که مردم بیشتر به جاهایی مسافرت می نمایند که از محبوبیت بیشتری در رسانه های اجتماعی برخوردار هستند.

16 خرداد 1401

پشت پرده تخریب های میدان نقش دنیا

میدان نقش دنیا #اصفهان در شرایط نامناسب ظاهری به سر می برد و آسیب های بسیاری بر این بنا وارد شده؛ وضعیتی که تداوم آن، ساختار وجودی این بنای تاریخی را تهدید می نماید.

10 خرداد 1401
تعداد: (776)