علم و تکنولوژی

نصب فرستنده های GPS بومی در 5 نقطه کشور

با اجرایی شدن پروژه سامانه ملی موقعیت یابی و زمان سنجی زمینی پایه (LPS) از سال 87، محققان این پروژه با دستیابی به دانش بومی طراحی و ساخت بخش فرستنده و گیرنده های زمینی این سامانه، درصدد نصب آن در 5 نقطه کشور هستند و به گفته آنها ارسال اولین سیگنال آن منوط...

13 مرداد 1399

تمام فراز و نشیب برادران خواهانی برای چشیدن طعم موفقیت، کرونا ظرفیت اسکای روم را به جامعه نشان داد

مجید و محسن خواهانی از بنیان گذاران اسکای روم تجربه های تلخ و شیرینی برای رسیدن به این نقطه از موفقیت داشتند تا سرانجام توانستند با تکیه بر همت و غیرت جوانان ایرانی، قصه پر غصه تحریم را به یک سرانجام شاد تبدیل نمایند.

13 مرداد 1399

شرایط بازار اجاره پس از خاتمه مهلت کرونایی مستاجران

خبرنگاران : انتها تیرماه همزمان با اتمام طرح مراعات مالکان در زمان کرونا برای مستاجران، بسیاری به تحلیل بازار اجاره و کاهش یا افزایش نرخ اجاره بها می پردازند.

5 مرداد 1399

درگاه نابرابر ، وقتی مرکز ملی تبادل اطلاعات برخلاف قانون موجب تبعیض می شود!

زهرا سادات موسوی دانشجوی کارشناسی ارشد دانشگاه تهران در یادداشتی حقوقی از مصوبه خلاف قانون کمیسیون تنظیم مقررات در خصوص مرکز ملی تبادل اطلاعات می گوید. ..

5 مرداد 1399

نخست وزیر انگلیس هم علیه چین به دست به کار شد

ایسنا نوشت: روزنامه تایمز امروز، آدینه گزارش نموده است، نخست وزیر انگلیس به کارمندان دولت خود دستور داده که برنامه هایی برای انتها وابستگی به چین برای تامین ملزومات پزشکی اساسی و دیگر اقلام وارداتی استراتژیک در نظر بگیرند.

3 مرداد 1399

مسافران و نگرانی ها نسبت به افزایش ابتلا به کرونا

کشور کم کم با خاتمه ماه رمضان باوجود همه گیری ویروس کرونا خود را مهیای تعطیلات چندین روزه عید فطر می نماید و مازندران به عنوان مقصد اول بیشتر سفرها، این روزها نگران سوغات کرونایی ناشی از این تعطیلات چندروزه است.

2 مرداد 1399

مشارکت خیرین برای بازسازی و ارتقای خوابگاه های دانشجویی

مشاور وزیر و دبیر ستاد خیرین وزارت علوم از مشارکت خیرین آموزش عالی جهت بازسازی و ارتقای خوابگاه های دانشجویی دانشگاه های کشور اطلاع داد.

2 مرداد 1399

واکنش رئیس بانک مرکزی به نوسانات بازار سکه و ارز

عبدالناصر همتی روز دوشنبه با انتشار یادداشتی در اینستاگرام نوشت:

1 مرداد 1399

مزاحمت تلفنی در قانون چه مجازاتی دارد؟

تلفن یکی از اختراعات انسان است که با انگیزه راحت تر زیستن و در جهت افزایش آرامش و آسایش فکری انسان ها ساخته شده است، اما این دستگاه سودمند هم مثل سایر دستگاه های ساخته بشر در کنار سودمندی می تواند مورد سوء استفاده هایی هم قرار گیرد. مصـداق بـارز ایـن...

16 تیر 1399

اظهارات مهم یک مقام سازمان بهداشت جهانی در مورد منشاء ویروس کرونا

یک مقام ارشد سازمان بهداشت جهانی در واکنش به اظهارات مقامات آمریکایی اعلام نمود ویروس کرونا معمولاً در میان خفاش ها سرایت می کند و توالی ژنی 15 هزار ویروس نشان می دهد که کووید-19 ساختگی نیست.

13 تیر 1399

پویش کتاب - نمایش 20 سراسری شد

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در فارس، اصغر گروسی گفت: با استقبال اجرا شده و حمایت مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری، این پویش به صورت کشوری برگزار خواهد شد و علاقه مندان می توانند تا پایان روز 20 اردیبهشت ماه می توانند در آن شرکت کنند.

10 تیر 1399

2 سالانه گرافیک معاصر ایران در شیراز برگزار می گردد

خبرنگاران: مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان فارس گفت: برای نخستین بار 2 سالانه گرافیک معاصر ایران آذرماه در شیراز برپا می گردد.

6 تیر 1399

دانشگاه بایداز طریق پروژه هایی همگام با اهداف جامعه تجاری، سود کسب کند

رئیس دانشگاه علم و صنعت ایران گفت: دانشگاه کارآفرین به این معنا نیست که دانشگاه کمتر به سمت پژوهش برود، بلکه دانشگاه انتظار دارد از فعالیت های خود به وسیله پروژه هایی همگام با اهداف جامعه تجاری، سود کسب کند.

3 تیر 1399

عکس ، شگفتی جدید کرونا؛ پوست 2 پزشک مبتلا به کرونا سیاه شد

پوست دو تن از پزشکان ووهان که به کووید-19 مبتلا شده بودند و تقریبا از چند قدمی مرگ بازگشتند، سیاه شد.

1 تیر 1399

لزوم سوق دادن دانشجویان به سمت کارآفرینی، کارآفرینى منبع درآمد براى کشور است

عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران غرب گفت: کارآفرینى منبع درآمد براى کشور است و موجب ایجاد اشتغال براى مردم می گردد.

31 خرداد 1399

خبرنگاران برنامه های سلامت محوربرای دانش آموزان البرز اجرایی شد

کرج -خبرنگاران- معاون تربیت بدنی وسلامت اداره کل آموزش و پرورش البرزگفت: به مناسبت هفته سلامت برنامه های متنوعی درفضای مجازی با شعارحمایت همگانی ازمدافعان سلامت برای دانش آموزان این استان اجرایی شده است.

28 خرداد 1399

جزئیاتی از افتتاح اولین سافاری پارک ایران در قزوین

افتتاح اولین سافاری پارک در قزوینیکی از مهمترین مواردی که در جذب جهانگرد موثر است بعد از جاذبه های تاریخی و طبیعی، جاذبه های توریستی است که در شهر مقصد وجود دارد. براساس آنچه که روزهای اخیر در خبرگذاری های رسمی کشور مطرح شده است اولین سافاری پارک کشور...

24 خرداد 1399

بهترین هتل های پنج ستاره در شانگهای چین

شانگهای شهری پر زرق و برق است که لقب پاریس شرق را از آن خود نموده است و با بیش از 24 میلیون نفر جمعیت عظیم ترین کلان شهر دنیا به حساب می آید. شهری تماشایی که زمانی بین دیوارهای بلند محصور شده بود و با گسترش تجارت های گسترش یافت. امروز شانگهای ترکیب خارق العاده...

24 خرداد 1399

همکاری شرکت راکت لب با یک استارتاپ ژاپنی

یک استارتاپ ژاپنی میخواهد نخستین ماهواره خود را با یاری شرکت راکت لب به مدار پرتاب کند.

21 خرداد 1399

جاذبه های دیدنی توکیو؛ شهری مناسب سفرهای خانوادگی

در بخش های مختلف توکیو چیزهای بسیار زیادی برای دیدن وجود دارند. جاذبه های دیدنی توکیو در سطح وسیعی پخش شده اند؛ اما نقاط ویژه ای که برای سفر خانوادگی مناسب باشند و بچه ها شما را به هیجان بیاورند نیز کم نیستند؛ اگر با بچه ها خود به توکیو سفر نموده اید، بهتر...

18 خرداد 1399
تعداد: (98)