تکذیب واردات واکسن فایزر به ایران به وسیله وزیر بهداشت

به گزارش هیو بلاگ، تهران (پانا) - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید براینکه هیچ واکسن فایزری به ایران وارد نشده، گفت با توجه به آنالیز های اخیر کمیته علمی بانوان باردار می تواند از واکسن سینو فارم استفاده نمایند و هیچ واکسن فایرزی وارد نشده و نخواهد شد.

تکذیب واردات واکسن فایزر به ایران به وسیله وزیر بهداشت

بهرام عین اللهی عصر امروز هفتم مهرماه در حاشیه بازدید از بیمارستان افضلی پور کرمان در جمع خبرنگاران گفت: شرایط شهر کرمان مطلوب است و در مرکز واکسیناسیون کرمان عمدتا از نیروهای داوطلب، مردمی و دانشجو بودند که از ابتدای واکسیناسیون بدون وقفه فعالیت کردند و یک حرکت مردمی ایجاد شده است.

وی اظهار داشت: واکسیناسیون کرونا در کشور به 53 میلیون دوز رسیده و امیدواریم تا یک هفته آینده به 60 میلیون دوز برسیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی تاکید نمود و اضافه کرد: مردم تصور ننمایند با واکسینه شدن این ویروس کامل از بین می رود چراکه کشورهایی هم که به طور کامل واکسینه شدند اما باز هم درگیر ویروس کرونا هستند.

عین اللهی با بیان اینکه با قرنطینه هوشمند بسیاری از محدودیت ها برداشته می گردد، توضیح داد: در قرنطینه هوشمند در جاهایی از قبیل هواپیما، اتوبوس، قطار، هتل ها مردم به ناچار تجمع دارند با واکسینه شدن افراد محدودیت ها در این فضاها برداشته می گردد و مردم می توانند استفاده نمایند.

وی بیمارستان افضلی پور کرمان را یکی از ممتازترین مراکز درمانی کشور دانست و ضمن قدردانی از کادر درمان این بیمارستان اظهار کرد: کادر پزشکی این بیمارستان بدون وقفه و بیش از یک سال و نیم برای بیماران کرونایی کار می نمایند و خود کادر درمان و خانواده های آنها در این مدت درگیر این ویروس شدند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آمار بهبودی بیماران کرونایی در بیمارستان افضلی پور را قابل قبول اظهار داشت و اضافه کرد: باتوجه به اینکه اکسیژن در این شرایط بسیار مهم است، خوشبختانه از نظر تامین اندازه اکسیژن استاندار کرمان بسیار زحمت کشیده و اکسیژن را بدون وقفه تامین کردند.

وی در ادامه با تاکید بر آنکه هیچ واکسن فایزری به ایران وارد نشده است گفت: با توجه به آنالیز های اخیر کمیته علمی، بانوان باردار می توانند از واکسن سینوفارم استفاده نمایند و هیچ واکسن فایرزی وارد ایران نشده و نخواهد شد.

عین الهی ادامه داد: همه کارها را با نظر اساتید، متخصصان و دانشمندان انجام می دهیم و وزیر بیانگر فعالیت کمیته های علمی است و فایزر به ایران وارد نخواهد شد. وی درباره واکسن آنفلوآنزا هم گفت: واکسن آنفلوآنزا برای مراکزی که احتیاج دارند توزیع می گردد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 25 مهر 1400 بروزرسانی: 25 مهر 1400 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 9482

به "تکذیب واردات واکسن فایزر به ایران به وسیله وزیر بهداشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکذیب واردات واکسن فایزر به ایران به وسیله وزیر بهداشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید