فرهنگ و هنر

ضرورت امر ارتش و قوای نظامی در سیرالملوک ها و اندرزنامه ها

به گزارش خبرنگاران، نخستین نشانه های ارتش منظم و قدرتمند در نزد آریایی های ایران با باید در حکومت ماد جست وجو کنیم. مادها به علت طبیعت زندگی آن ها یعنی کوچ نشینی و برخورد با مسائل و به ویژه تجاوزات آشور، افرادی جنگجو و دلیر بودند و با وجود کوهستانی بودن...

16 مرداد 1399

شروع سامان دهی ستون های سنگی آپادانای شوش

مدیر پایگاه میراث جهانی شوش گفت: ساماندهی بقایای ستون های سنگی آپادانای شوش شروع شد.

14 مرداد 1399

تمام فراز و نشیب برادران خواهانی برای چشیدن طعم موفقیت، کرونا ظرفیت اسکای روم را به جامعه نشان داد

مجید و محسن خواهانی از بنیان گذاران اسکای روم تجربه های تلخ و شیرینی برای رسیدن به این نقطه از موفقیت داشتند تا سرانجام توانستند با تکیه بر همت و غیرت جوانان ایرانی، قصه پر غصه تحریم را به یک سرانجام شاد تبدیل نمایند.

13 مرداد 1399

شرایط بازار اجاره پس از خاتمه مهلت کرونایی مستاجران

خبرنگاران : انتها تیرماه همزمان با اتمام طرح مراعات مالکان در زمان کرونا برای مستاجران، بسیاری به تحلیل بازار اجاره و کاهش یا افزایش نرخ اجاره بها می پردازند.

5 مرداد 1399

کرونا از تن رییس جمهوری برزیل بیرون نمی رود

در غالب بیماران مبتلا به کرونا نتیجه تست آنها پس از 2 هفته منفی می گردد اما ظاهرا ناقلی رییس جمهوری برزیل بیش از دوره معمول طول کشیده است.

4 مرداد 1399

تصحیح و انتشار دیوان همتی انگورانی شاعر زنجانی قرن 11 هجری

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در زنجان، مولانا همتی انگورانی از شاعران توانمند و البته نه چندان شناخته شده زنجانی است که در اوایل قرن یازدهم می زیسته است.

3 مرداد 1399

مسافران و نگرانی ها نسبت به افزایش ابتلا به کرونا

کشور کم کم با خاتمه ماه رمضان باوجود همه گیری ویروس کرونا خود را مهیای تعطیلات چندین روزه عید فطر می نماید و مازندران به عنوان مقصد اول بیشتر سفرها، این روزها نگران سوغات کرونایی ناشی از این تعطیلات چندروزه است.

2 مرداد 1399

نحوه دریافت وام 12 میلیونی کارفرمایان آسیب دیده از کرونا اعلام شد

رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت کار درباره نحوه دریافت وام 12 میلیون تومانی ویژه کارفرمایان آسیب دیده از کرونا شرح داد.

2 مرداد 1399

روایت های شگفت انگیز از شیوع وبا در تهران

زنان سوار بر الاغ ها با بچه هایی که در چادرهایشان پیچیده بودند و مردان پای پیاده در کنارشان. هر جا می رفتند بلا در میانشان بود. روی شن های بیابان جان می دادند و بیماری کشنده را در میان روستا ها پراکنده می ساختند.

2 مرداد 1399

اهدای بسته های معیشتی برکت به همه هرمزنشینان

مدیرعامل بنیاد برکت گفت: با توجه به تقارن فصل گردشگری در جزیره هرمز با شیوع ویروس کرونا و رکود صنعت گردشگری، 1750 بسته معیشتی برکت میان تمام ساکنان این جزیره توزیع شد.

1 مرداد 1399

فراخوان انتخاب قلم تراش فاخر زنجان منتشر شد

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی زنجان از فراخوان انتخاب قلم تراش فاخر به مناسبت روز جهانی صنایع دستی اطلاع داد.

22 تیر 1399

پویش کتاب - نمایش 20 سراسری شد

به گزارش خبرنگار خبرنگاران در فارس، اصغر گروسی گفت: با استقبال اجرا شده و حمایت مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری، این پویش به صورت کشوری برگزار خواهد شد و علاقه مندان می توانند تا پایان روز 20 اردیبهشت ماه می توانند در آن شرکت کنند.

10 تیر 1399

ماجرای پلمب خانه زنِ سالمند نابینا در تربت جام

خبرنگاران/خراسان رضوی دو سه خانه پس از جایی که آسفالت تمام می گردد، خانه زن سالمندی است که روز گذشته تصویرش در فضای مجازی خبرساز شد؛ در مطالب منتشر شده آمده بود که شهرداری تربت جام منزل این زن نابینا را که یک فرزند معلول نیز دارد، با بلوکه بتنی پلمب نموده...

9 تیر 1399

2 سالانه گرافیک معاصر ایران در شیراز برگزار می گردد

خبرنگاران: مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان فارس گفت: برای نخستین بار 2 سالانه گرافیک معاصر ایران آذرماه در شیراز برپا می گردد.

6 تیر 1399

کنسرت های آنلاین 4 شب میهمان خانه های شهروندان

شهرداری تهران از امشب به مناسبت عید سعید فطر به مدت 4 شب کنسرت آنلاین برگزار می نماید.

5 تیر 1399

کوهستان آبی سیدنی و شیب دارترین خط ریلی دنیا

درست بعد از یک رانندگی 90 دقیقه ای از سیدنی یا سفری 2 ساعته با قطار، می توانید هوای تازه کوهستان را تنفس کنید. شمار در دل طبیعت زیبای کوهستان آبی قرار دارید و ماجراجویی های هیجان انگیزی انتظارتان را می کشند. برای رسیدن به کوهستان آبی باید از مرکز سیدنی به...

30 خرداد 1399

خبرنگاران برنامه های سلامت محوربرای دانش آموزان البرز اجرایی شد

کرج -خبرنگاران- معاون تربیت بدنی وسلامت اداره کل آموزش و پرورش البرزگفت: به مناسبت هفته سلامت برنامه های متنوعی درفضای مجازی با شعارحمایت همگانی ازمدافعان سلامت برای دانش آموزان این استان اجرایی شده است.

28 خرداد 1399

هم پایتخت می خواهیم هم نون. خ، دوقطبی سازی تعطیل!

بجای طرح رویه حذف و تأیید دو سریال پرمخاطب اخیر تلویزیون، چه بسا باید بر وجود و ادامه چنین سریال هایی در کنار هم و با حفظ ابعاد سرگرمی و نیز طرح معضلات جامعه در قالب قصه هایی خوش نوشت تأکید داشت.

26 خرداد 1399

آشنایی کامل با مدرن ترین مجموعه تفریحی تهران، بام لند

یکی از مکان های تفریحی که به تازگی در تهران بین مردم شهر و مخصوصا جوانان با استقبال ویژه ای روبرو شده است، مجموعه بام لند است. مجموعه بام لند که در جوار دریاچه چیتگر که به آن دریاچه شهدای خلیج فارس نیز می گویند، مکانی است که تمامی تفریحات سالمی که به ذهنتان...

26 خرداد 1399

جزئیاتی از افتتاح اولین سافاری پارک ایران در قزوین

افتتاح اولین سافاری پارک در قزوینیکی از مهمترین مواردی که در جذب جهانگرد موثر است بعد از جاذبه های تاریخی و طبیعی، جاذبه های توریستی است که در شهر مقصد وجود دارد. براساس آنچه که روزهای اخیر در خبرگذاری های رسمی کشور مطرح شده است اولین سافاری پارک کشور...

24 خرداد 1399
تعداد: (113)