چه علائمی نشان دهنده شدت بیماری کرونا هستند؟

به گزارش هیو بلاگ، متخصصان علوم پزشکی در آنالیز های جدید خود به علائمی از بیماری کووید19 اشاره نموده اند که نشان دهنده نوع شدید این بیماری است.

چه علائمی نشان دهنده شدت بیماری کرونا هستند؟

به گزارش خبرنگاران، علائم بیماری کووید 19 متعدد است اما کدامیک از این نشانه ها حاکی از شدت این بیماری و ضرورت مراقبت های فوری از بیمار است؟

متخصصان دانشکده پزشکی هاروارد فهرستی از علائم جدید بیماری کووید 19 را بر اساس بازبینی اطلاعات بیش از 1000 بیمار که به دلیل مسائل تنفسی تحت مراقبت قرار گرفته بودند، ارائه کردند.

به گفته آنها تب ضرورتا نشانه ای از بیماری کووید 19 نیست. اغلب افرادی که با علائم تنفسی روانه بخش مراقبت های ویژه بیمارستان ها می شوند دچار تب بالا نیستند. همچنین علائم دیگری وجود دارد که بیشتر به بیماری کووید 19 اختصاص دارد.

این متخصصان تاکید کردند: بیماری کووید 19 ممکن است با سرفه بدون تب، گلو درد، اسهال، درد شکم، سردرد، بدن درد، کمردرد و احساس خستگی آغاز گردد. این بیماری همچنین می تواند با بدن درد شدید و خستگی زیاد همراه باشد.

یکی دیگر از علائم کلیدی این بیماری از دست دادن حس بویایی در چند روز نخست آغاز بیماری باشد. همچنین یکی از نشانه های کووید 19 که آن را از آنفلوآنزا و دیگر بیماری های تنفسی مجزا می نماید، تنگی نفس شدید است.

به گفته متخصصان در نوع شدید کووید 19 تنگی نفس نشانه ای کلیدی در متمایز ساختن این بیماری از دیگر بیماری های شایع با علائم مشابه است.

این متخصصان تاکید کردند تنگی نفس ناشی از کووید 19 به تدریج و طی چند روز بروز پیدا می نماید. همچنین در این بیماران تنگی نفس با انجام فعالیت های بدنی همچون کارهای روزانه تشدید می گردد.

به گزارش هلث دی نیوز، تنگی نفس ناشی از بیماری کووید 19 نشانه هشداردهنده است چرا که سطح اکسیژن خون کاهش پیدا نموده و ضروری است فرد تحت مراقبت های فوری قرار گیرد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

سازمان میراث فرهنگی: سازمان میراث فرهنگی، با وبسایت مجموعه میراث فرهنگی ایران همراه باشید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 مهر 1400 بروزرسانی: 8 مهر 1400 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 3466

به "چه علائمی نشان دهنده شدت بیماری کرونا هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چه علائمی نشان دهنده شدت بیماری کرونا هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید