چگونه از انتقال کرونا در مدارس جلوگیری کنیم؟

به گزارش هیو بلاگ، در بازگشایی مدارس به اسم یکی از اماکن تجمعی، فراهم کردن شرایط لازم برای حفظ سلامت فرهنگیان، دانش آموزان و سایر کارکنان که بالغ بر 15 میلیون نفر جمعیت کشور را تشکیل می دهند و به منظور کاهش مواجهه، قطع زنجیره تماس بیماری کووید19 از اهمیت بالایی برخوردار است.

چگونه از انتقال کرونا در مدارس جلوگیری کنیم؟

به گزارش خبرنگاران، در بازگشایی مدارس ضرورت دارد علاوه بر رعایت اصول بهداشتی، مقررات ویژه ای به وسیله فاصله گذاری اجتماعی، برای کاهش مواجهات، متناسب با سطح اضطرار و درجه اهمیت فعالیت آموزشی و مهارتی در نظر گرفته گردد.

توجه به پیشگیری از تجمع، رعایت فاصله گذاری در ترددها و تهویه مناسب از موارد قابل توجه در بازگشایی مدارس است و کماکان اولویت ها شامل شستن دست ها، فاصله فیزیکی مناسب و استفاده از ماسک برای همه افراد در مدرسه مورد تاکید است.

در شرایطی که مدارس برای بازگشایی آماده می شوند، احتیاج است که علاوه بر تشکیل کمیته سلامت مدرسه، ارزیابی شرایط آمادگی مدرسه مطابق با چک فهرست های ابلاغی وزارت بهداشت و وزارت آموزش و پرورش اجرا شده و به برنامه های آموزش سلامت و رعایت بهداشت فردی برای دانش آموزان و مخاطبان توجه گردد.

ضمناً باید سلامت دانش آموزان به وسیله مراقبان یا رابطان سلامت پایش و مراقبت گردد. همچن آموزش نیروهای خدماتی و نظارت بر عملکرد آنها به منظور اجرای دقیق برنامه مدون بهداشتی و گندزایی مدرسه لازم است. بعلاوه برقراری ارتباط و تعامل با مخاطبان و مسئولان نظارتی - مدیریتی برای فعالیت های اطلاع رسانی و اصلاحی امری مهم است.

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، در نهایت اقداماتی نظیر تهیه و ثبت گزارشات برای پیگیری و رصد نظام مراقبت در مقابل کرونا و واکسیناسیون همه عوامل مدرسه باید انجام گردد و با ناظران بهداشتی مراکز جامع خدمات سلامت و انجمن اولیاء و مربیان برای اطمینان بخشی به خانواده ها و ترغیب آنها به رعایت اصول بهداشت فردی همکاری گردد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 مهر 1400 بروزرسانی: 18 مهر 1400 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 9430

به "چگونه از انتقال کرونا در مدارس جلوگیری کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه از انتقال کرونا در مدارس جلوگیری کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید