علائم قارچ پوستی و بهترین درمان خانگی آن قارچ پوستی چیست ؟ چه علائمی دارد و چطور درمان می گردد؟

به گزارش هیو بلاگ، قارچ پوست یک عفونت بسیار مسری است که می تواند با تماس فرد دیگری منتقل گردد. درمان این بیماری بسیار مهم است زیرا ممکن است در تمام بدن گسترش یابد و منجر به عوارض دیگری گردد.

علائم قارچ پوستی و بهترین درمان خانگی آن قارچ پوستی چیست ؟ چه علائمی دارد و چطور درمان می گردد؟

قارچ پوستی چیست ؟ چه علائمی دارد و چطور درمان می گردد؟

به گزارش خبرنگاران به نقل از نمناک قارچ پوست یک عفونت بسیار مسری است که می تواند با تماس فرد دیگری منتقل گردد. درمان این بیماری بسیار مهم است زیرا ممکن است در تمام بدن گسترش یابد و منجر به عوارض دیگری گردد.

انواع مختلفی از قارچ پوستی یا عفونت های پوستی مانند عفونت قارچی، غذاهای ورزشکاران، خارش جک و غیره وجود دارد ؛ قارچ پوستی یک عفونت پوستی انسانی است که توسط یک قارچ که یک میکرو ارگانیسم است و اغلب مواد مرده را مصرف می نماید، به انسان منتقل می گردد.

در انسان، لایه بیرونی پوست از سلول های مرده تشکیل شده است که یک مانع از محیط بیرونی است این مانع میتواند سلامتی شما را حفظ کند، اما اگر آسیب ببیند، میتواند در معرض انواع عفونت ها باشد. برخی از انواع قارچها - درماتوفیت ها و مخمرها وجود دارند که می توانند به سرعت به سطح پوست نفوذ نمایند.

علل ابتلا به قارچ پوستی چیست؟

قارچ پوست محیط گرم و مرطوب را دوست دارد ؛ برای پای ورزشکاران، قارچ باعث ایجاد این شرایط در جوراب و کفش هایی که تمیز نیست می گردد - عادت معمول بسیاری از ورزشکاران است.

کفش ها پر از عرق، خاک و باکتری هستند و در نتیجه باعث عفونت می شوند.

عفونت های قارچی نیز می توانند توسط قارچ های میکروسکوپی که بر روی بافت های مرده پوست، مو و ناخن های پا وارد می شوند ایجاد شوند.

مناطق عمومی مانند اتاق کمد در استادیوم ها، دوش های عمومی یا استخرهای شنا، شایع ترین مکان برای رشد قارچ پوست است. ؛ بدون توجه به علل ابتلا به قارچ پوستی، شناخته شده که مسری است فقط تماس می تواند باعث قارچ پوستی گردد پس مهم است که این عفونت را درمان کنید تا به افراد دیگر گسترش پیدا نکند.

قارچ پوستی نیز در قسمت های مختلف بدن پخش می گردد. داشتن قارچ پوستی خطرناک نیست، اما می تواند درد آور باشد بنابراین تا وقتی قابل کنترل است، درمانش کنید

چه کسی در معرض خطر ابتلا به قارچ پوستی است؟

شما در معرض خطر ابتلا به یک قارچ پوست هستید اگر:

استروئید مصرف می کنیدیک دوره از آنتی بیوتیک داریدچاق هستید یا اضافه وزن داریدسیستم ایمنی ضعیفی توسط Hiv / AIDS یا سرطان داریدسابقه عفونت پوستی داریدسطح بالای قند خون یا دیابت کنترل نشده دارید

علائم عفونت قارچی چیست؟

عفونت قارچی اغلب به عنوان ظاهری خشن و گاهی اوقات خونریزی دار در پوست ظاهر می گردد.عفونت قارچی ممکن است به عنوان یک شکل دایره ای در اندازه های مختلف ظاهر گردد با این وجود، عفونت های قارچی ممکن است همواره ضایعات دایره ای شکل را ایجاد ننمایند، اما سبب تیره شدن و قرمزی پوست با پوسته پوسته شدن و سفید شدن می گردد.اغلب اوقات، منطقه آسیب دیده می خارد و گاهی اوقات مرطوب است یا بوی بد دارد.برای افرادی که دارای عفونت قارچی طولانی مدتی هستند، رنگ پوست تیره ایجاد می گردد و زمانی که زمانش می گذرد و زیاد می گردد، معمولا به پوست های اطراف گسترش پیدا می نماید.اگر شما منطقه ای را می خارانید، می تواند منجر به عفونت هایی در سایر قسمت های دیگر بدن گردد.

درمان های طبیعی خانگی برای قارچ پوستی بر روی دست، ران و پاها:

1. درمان قارچ پوستی با ماست :

روش 1:

یک تکه پنبه را در ماست ساده خیس کنید و آن را روی منطقه آسیب دیده خود قرار دهید. اجازه دهید 30 دقیقه بماند و آن را با آب گرم شستشو دهید و سپس خشک کنید.این روش را دو بار در روز بکار ببرید تا عفونت ناپدید گردد.

روش 2:

برای عفونت واژن، یک تامپون را در ماست خیس کنید، آن را در ناحیه واژن خود برای 2 ساعت یا بیشتر بگذارید تا بماند.این روش را دو بار در روز انجام دهید.

روش 3:

2-3 فنجان ماست در روز بخورید تا زمانی که عفونت شما از بین برود.

2. درمان قارچ پوستی با سرکه سیب :

روش 1:

1 قسمت سرکه سیب را با 4 قسمت از آب رقیق کنید.مخلوط را روی پوست آسیب دیده خود قرار دهید و 30 دقیقه صبر کنید و سپس آن را بشویید و سپس خشک کنید.

روش 2: حمام:

سرکه سیب 500 میلی لیتر (حدود 2 فنجان) را به وان حمام گرم خود اضافه کنید تا از عفونت های پوستی جلوگیری گردد و فرایند بهبود را افزایش دهد.خود را در محلول خیس کنید تا مناطق آسیب دیده در آب قرار گیرند.بعد از 15 دقیقه از حمام خارج شوید و بدن خود را با آب بشورید و خشک کنید.

روش 3: تامپون سرکه سیب:

سرکه سیب و آب را به نسبت 1:4 رقیق کنید.یک تامپون واژینال را بکشید و آن را در محلول 2-3 دقیقه خیس کنید.آن را به واژن خود وارد کنید و پس از 15 دقیقه آن را بکشید. محل واژن خود را با محلول سرکه سیب (ذکر شده در روش اول) تمیز کنید.

3. سیر موثر برای درمان قارچ های پوستی:

روش 1:

2 حبه سیر را خرد کنید و به چند قطره روغن زیتون برای تهیه خمیر خوب، اضافه کنید تا رطوبت خوبی ایجاد کنید و روی سطح آلوده خود قرار دهید و 30 دقیقه صبر کنید.مناطق تحت تاثیر خود را با آب شسته و به آرامی پوست خود را خشک کنید.این درمان را دو بار درروز بکار ببرید تا عفونت را درمان کنید.

روش 2:

یک حبه سیر را بر روی گاز پانسمان قرار دهید و آن را در واژن مبتلا خود قرار دهید (برای عفونت واژن) و بگذارید به مدت بیش از 30 دقیقه بماند.از این روش یک بار در روز برای چند روز بهره ببرید.

روش 3: اضافه کردن:

چند حبه سیر را به رژیم روزانه خود برای افزایش فرایند بهبودی عفونت قارچی اضافه کنید. یا، می توانید از مکمل های سیر با مشاوره دکتر خود دریافت کنید.

احتیاط:

اگر از عفونت رنج می برید که باعث تب، استفراغ، تنگی نفس یا ضعف عضلانی می گردد، بهتر است فورا به دنبال مراقبت های پزشکی باشید.واکنش های آلرژیک ممکن است در برخی از افراد با استفاده از قارچ پوستی اتفاق بیافتد.عوارض جانبی ممکن است شامل خارش، بثورات، جوش، لک، تنفس سخت یا تب باشد.

4. روغن درخت چای برای درمان قارچ پوستی:

روش 1:

روغن درخت چای خالص را با روغن زیتون یا / روغن بادام شیرین با نسبت 1:1 مخلوط کنید و مخلوط را روی مناطق آلوده خود اعمال کنید و پس از 20 دقیقه آن را با آب گرم شستشو دهید.این روال را چند بار در روز تکرار کنید تا نتایج خوبی داشته باشید.

روش 2:

مخلوط از روغن های چای و ژل آلوئه ورا را با نسبت 3:1 آماده کنید.دوبار در روز این مخلوط را روی منطقه آلوده بمالید.

روش 3:

برای افرادی که دارای عفونت واژن هستند، چندین قطره روغن درخت چای بر روی یک تامپون قرار داده و آن را به مدت 2-4 ساعت بدر واژن خود نگه دارند. این روش را دو بار در روز برای چند هفته تکرار کنید.

احتیاط:

زنان باردار باید از استفاده از درمان خانگی برای قارچ پوستی حاوی روغن چای خودداری نمایند.گزارش شده است که روغن چای باعث ایجاد برخی از واکنش های آلرژیک می گردد که می تواند شدید باشد.ممکن است باعث خارش، قرمزی و یا تاول زده گردد. همچنین ممکن است مسائل پوستی مانند اگزما و سوختگی را تشدید کند.وجود مقدار زیادی از روغن درخت چای بر روی پوست می تواند منجر به عوارض جانبی شدید گردد.حتی در مقادیر کم، مصرف روغن درخت چای می تواند منجر به واکنش شدید مانند تهوع، بثورات شدید، کم کاری یا سردرگمی گردد.

5. درمان قارچ پوستی با روغن نارگیل:

روش 1:

روغن نارگیل را در منطقه آلوده خود بمالید، به طوری که به طور طبیعی خشک گردد.این روال را 2-3 بار در روز تکرار کنید تا عفونت شما ناپدید گردد.

روش 2:

مخلوط روغن نارگیل و دارچین با نسبت 1:1 را تهیه کنید.آن را در منطقه آلوده خود بزنید و دو بار در روز برای نتایج بهتر تکرار کنید.

روش 3:

یک تامپون را در روغن نارگیل خیس کنید و آن را در واژن قرار دهید.2 ساعت بماند و منطقه را با آب بشویید.این روال را یک بار در روز برای 4 تا 5 روز تکرار کنید تا نتایج خوبی داشته باشید.

6. درمان قارچ پوستی با چای :

روش 1:

چند کیسه چای را در آب گرم به مدت 10 دقیقه خیس کنید.آنها را به مدت 30 دقیقه در یخچال قرار دهید.کیسه های چای سرد را روی مناطق آلوده بگذارید.این درمان را سه بار در روز تکرار کنید تا مشکلتان ناپدید گردد.

روش 2:

برای افرادی که دارای قارچ پا و قارچ ورزشکاری هستند، 5 چای کیسه ای سیاه را به 4 فنجان آب جوش برای 5 دقیقه اضافه کنید.اجازه دهید آب به مدت 30 دقیقه خنک گردد و این روال را دو بار در روز برای حدود 5 هفته تکرار کنید.

7. بابونه برای درمان قارچ پوستی:

چند قاشق از گل بابونه را در 3-4 لیوان آب بجوشانید.آن را صاف کنید و چند بار در روز برای یاری به کاهش عفونت مخمر روده بنوشید.برای عفونت واژن، شما همچنین می توانید این چای را به عنوان دوش برای عفونت واژن بهره ببرید یا به راحتی بابونه خشک را در وان حمام بگذارید و خودتان را در محلول قرار دهید تا به طور طبیعی قارچ پوست را از بین ببرد.

هشدار: در هنگام استفاده از بابونه برای عفونت های قارچی، برخی از اعلان ها باید برای دوز مورد استفاده، مطالعه گردد.

مدل چای:3 فنجان چای بابونه را در روز مصرف کنید.تنتور:1/2 تا 1 قاشق چایخوری از تنتور را بهره ببرید.کپسول:دقیقا مسیرهای بسته بندی اش را دنبال کنید.حمام منظم:مقدار کمی گل بابونه را به وان حمام خود اضافه کنید.شستشو:از چای اش بهره ببرید اگر باردار نیستید.

8. درمان قارچ پوستی با روغن آویشن:

روش اول:

روغن آویشن را با روغن زیتون با نسبت 1:1 مخلوط کنید.

مخلوط را روی منطقه آسیب دیده خود قرار دهید و چند ساعت صبر کنید و سپس بشورید.

روش 2:

3 قطره روغن آویشن را به 1 لیوان آب اضافه کنید.این محلول را دو بار در روز بنوشید.

روش 3:

1-2 کپسول از این روغن را دو بار در روز و پس از صرف غذا مصرف کنید.

هشدار:

به دلیل اینکه روغن آویشن با ترویج قاعدگی همراه است، زنان باردار نباید از این روغن به هیچ وجه استفاده نمایند.چون روغن آویشن قوی است، برای استفاده از این روغن روی پوست، به خصوص در نزدیکی ناحیه تناسلی، برای مسائلی مانند عفونت مخمر، خارش جک یا بثورات پوشک، از پزشک خود بپرسید.افرادی که با کمبود آهن روبرو هستند، هنگام استفاده از روغن آویشن باید مراقب باشند زیرا ممکن است به طور موقت توانایی جذب آهن را کاهش دهد.برخی از افراد واکنش آلرژیک کمی به روغن آویشن می دهند، به صورت بثورات پوستی.

9. برگ زیتون برای درمان قارچ پوستی:

روش 1:

چند برگ زیتون را له کنید و به خمیر تبدیل کنید.خمیر را روی پوست آلوده خود بگذارید و 30 دقیقه منتظر بمانید و بعد بشویید.این درمان را 1-2 بار در روز انجام دهید تا عفونت ناپدید گردد.

روش 2:

1-2 قاشق چایخوری برگهای زیتون خشک شده یا خرد شده را در یک فنجان آب جوش برای مدت 15 دقیقه قرار دهید.این چای را صاف کنید و 2-3 فنجان هر روز برای بهبود فرایند بهبودی خود بنوشید.

هشدار:

برگ زیتون به اندازه کافی قدرتمند است تا قارچ پوستی را سریعا فرو برود.بدین معنی است که ابتدا باید دوز کمتری مصرف کنید. همچنین، مقدار زیادی آب بنوشید.اثرات برگ زیتون بر بدن شما ممکن است موجب ناراحتی هایی گردد، اما خبر خوبی است زیرا نشان می دهد که درمان در حال انجام است.زنان حامله یا زنانی که مصرف دارو برای فشار خون بالا و یا دیابت دارند، نباید برگ زیتون مصرف نمایند. اگر تردید دارید، ابتدا با پزشک مشورت کنید.

10. درمان قارچ پوستی با زردچوبه :

روش 1:

عصاره آب ریشه زردچوبه را برای زدن به سطح پوست آلوده خود بگیرید.2.3 ساعت صبر کنید تا بشورید. این درمان را دوبار در روز برای نتایج بهتر انجام دهید.

روش 2:

1 فنجان شیر جوشیده را به1 قاشق چای خوری زردچوبه اضافه کنید و همینطور مقدار کمی عسل و تا زمانی که گرم است بنوشید.این کار را هر روز برای بهبود سیستم ایمنی بدن و جلوگیری از عفونت های بیشتر انجام دهید.

11. آب کرنبری یاری نماینده به درمان قارچ پوستی:

برای کسانی که طعم آب کرنبری را دوست ندارند، قرص کرنبری می تواند جایگزین خوبی باشد. اثرات مشابهی دلرد. قرص کرنبری را 2-3 بار در روز مصرف کنید. شما می توانید این قرص ها را در بیشتر فروشگاه های سلامتی طبیعی پیدا کنید.

12. پراکسید هیدروژن برای درمان قارچ پوستی:

1 فنجان پراکسید هیدروژن را به 1 گالن آب اضافه کنید.هر روز 20 دقیقه در این محلول خود را خیس کنید.این روش را 2-3 بار در روز برای 1 هفته انجام دهید تا قارچ پوست شما ناپدید گردد.

13. درمان قارچ پوستی با سفید نماینده:

118 میلی لیتر از سفید نماینده را در آب وان حمام (حدود 151 لیتر) مخلوط کنید. اگر وان حمام کوچک بود، از سفید نماینده کمتری بهره ببرید، زیرا سفید نماینده بیش از حد باعث تحریک پوست می گردد. آب را به هم بزنید تا سفید نماینده را در آب مخلوط گردد.منطقه آلوده را در محلول به مدت 5-10 دقیقه خیس کنید. سپس آبکشی کنید.به یاد داشته باشید که آن را خوب بشویید تا از هر گونه تحریک پوستی جلوگیری گردد.پوستتان را خشک کنید.پوستتان را نمالید، زیرا ممکن است پوست شما را خراشیده کند.بر روی پوستتان مرطوب نماینده بزنید. یا، می توانید از هر پماد یا کرم تجویز شده توسط متخصص مراقبت های بهداشتی خود بهره ببرید.این روش را 2-3 بار در هفته انجام دهید.

احتیاط:

از برخورد سفید نماینده رقیق نشده بر روی پوست خود اجتناب کنید.حتی سفید نماینده های رقیق شده حمامی ممکن است موجب تحریک پوست یا خشکی پوست گردد.از استفاده از سفیدنماینده های حمامی در مناطق بدون پوست یا باز پوست اجتناب کنید.زیرا ممکن است باعث خارش یا سوزش گردد.در صورت حساسیت به کلر، از سفید نماینده های حمامی استفاده نکنید.

14. روغن اسطوخودوس برای درمان قارچ پوستی:

دو بار در روز چند قطره روغن اسطوخودوس را در منطقه آسیب دیده پوستتان بزنید.20 دقیقه صبر کنید و بعد بشورید.

احتیاط:

هنگام استفاده از روغن اسطوخدوس، مراقب باشید زیرا این روغن فقط عطردار نیست بلکه دارای خواص دارویی نیز است.

15. درمان قارچ پوستی با نمک اپسوم و جوش شیرین:

روش 1: نمک اپسوم به تنهایی:

وان حمام خود را با آب گرم پر کنید. به یاد داشته باشید که آب گرم یا داغ، سموم را به سطح پوست نزدیک می نماید و در نتیجه عفونت های بیرونی را درمان می نماید. آب داغ ، بهتر است. 1 لیوان نمک را به آب اضافه کنید و آنرا خوب هم بزنید تا نمک حل گردد.20 دقیقه یا بیشتر مناطق آسیب دیده خود را در این محلول خیس کنید.سپس آبکشی کنید و خشک کنید.لوسیون بدن یا روغن را به پوستتان بزنید، زیرا ممکن است بسیار خشک باشد.

روش 2: نمک اپسوم و جوش شیرین:

جوش شیرین و نمک اپسوم را با نسبت 1:1 (1/2 فنجان از هر کدام) را به آب وان حمام اضافه کنید و خودتان برای 15 دقیقه در روز در این محلول بمانید تا قارچ پوستیتان را حذف کنید.خود را با آب معمولی بشویید، خشک کنید و روغن نارگیل بزنید.کمی از پودر جوش شیرین را هر ساعت روی عفونت خود بزنید تا به زودی از بین برود.

16. درمان قارچ پوستی با روغن گل میخک، روغن زیتون، نمک اپسوم، سرکه سیب و روغن درخت چای:

پس از شستن منطقه آسیب دیده با آب گرم و صابون ملایم، بدنتان را با یک حوله تمیز بمالید تا خاک ها از بین فرایند.سپس خود را با آب بشویید.پودر ریحان خشک را با مقدار کمی از گلاب مخلوط کنید تا خمیر خوبی تهیه گردد.دو بار در روز برای 1 هفته روی پوست خود بمالید تا نتایج خوبی بدست آورید.همچنین، مصرف و خوردن برگ های ریحان به طور منظم می تواند نتایج دلخواه شما را ارائه دهد.

17. برگهای مارگوزا موثر در درمان قارچ پوستی:

روش 1:

عصاره برگ مارگوزا را با 2 قاشق چای خوری پودر زردچوبه مخلوط کنید تا خمیر خوبی تهیه گردد.خمیر را 2-3 بار در روز برای کاهش سوزش و احساس خارش در ارتباط با قارچ پوست، به پوست آلوده خود بزنید.

روش 2:

برگ نئم را در آب بجوشانید و از این آب برای حمام کردن بهره ببرید.این کار را یک بار در روز برای یک هفته انجام دهید.این به شما یاری می نماید از علائم قارچ پوستی به طور طبیعی و بدون عوارض جانبی خلاص شوید.این کار یاری می نماید تا از دست باکتری ها را در قسمت های خصوصی خود خلاص شوید و هم بوی بدن را رفع کنید.

18. آلوئه ورا برای درمان قارچ پوستی:

شما می توانید ژل آلوئه ورا تازه را با روغن کنجد با نسبت 1:1 مخلوط کنید و آن را روی پوست آلوده خود قرار دهید.به این ترتیب، خارش پوست و خارش در ارتباط با عفونت های پوستی کاهش می یابد.شما همچنین می توانید آب آلوئه ورا را به طور منظم برای بهبود فرایند بهبودی مصرف کنید.

19. درمان قارچ پوستی با برگ انجیر :

آب گرفته شده از انجیر را روی پوست آلوده خود بزنید تا عفونت های پوستی شما تسکین پیدا نمایند.

این کار را باید 2 بار در روز برای 1 هفته یا بیشتر بهره ببرید تا نتایج مورد نظر شما را دریافت گردد.

20. درمان قارچ پوستی با پودر شیرین بیان :

4 قاشق چای خوری پودر شیرین بیان را با 2 قاشق چای خوری آب گرم مخلوط کنید تا خمیر خوبی تهیه گردد.خمیر را روی ناحیه آلوده خود بزنید تا سفتی و خارش پوستی را کاهش دهد.

21. گل لوتوس مفید برای درمان قارچ پوستی:

مقدار کمی از گل لوتوس را با شیر مخلوط کنید و مخلوط را دور منطقه آلوده خود برای دو بار یا سه بار در روز بزنید.این روش را برای حداقل 15 روز انجام دهید تا مشکل به خوبی حل گردد.

22. درمان قارچ پوستی با زنجبیل :

چای زنجبیل را با کمی عسل مخلوط کنید تا یک راهکار مناسب برای قارچ پوست تهیه گردد.این محلول را 3-4 بار در روز برای 1 هفته مصرف کنید تا نتایج مورد نظر خود را دریافت کنید.

هشدار:

زنجبیل برای بیشتر مردم امن است.این بدان معنی است که تا زمانی که در مقادیر معقولی استفاده می گردد، نباید عوارض جانبی داشته باشد.با این حال، برخی از عوارض جانبی احتمالی زنجبیل ممکن است شامل سوزش سر دل، التهاب، بثورات، گاز یا تهوع باشد.افراد مبتلا به سنگ های صفراوی، بیماری روده التهابی، انسداد روده و زخم ها نباید بیش از حد از زنجبیل استفاده نمایند تا از بروز عوارض جانبی جلوگیری گردد.

هشدار! این مطلب صرفا جنبه آموزشی دارد و برای استفاده از آن ضروری است با پزشک یا متخصص مربوطه مشورت کنید.

مجله آی سیب: مجله آی سیب | مجله فناوری های جدید، رایانه ها، موبایل ها و کجت های هوشمند

مجله بیزبینگ: مجله بیزبینگ، مجله موفقیت در کارآفرینی و کسب و کار

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 20 مرداد 1400 بروزرسانی: 20 مرداد 1400 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 5528

به "علائم قارچ پوستی و بهترین درمان خانگی آن قارچ پوستی چیست ؟ چه علائمی دارد و چطور درمان می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علائم قارچ پوستی و بهترین درمان خانگی آن قارچ پوستی چیست ؟ چه علائمی دارد و چطور درمان می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید