خبرنگاران پایگاه تخصصی آموزش های الکترونیکی وزارت علوم افتتاح شد

به گزارش هیو بلاگ، تهران- خبرنگاران- پایگاه تخصصی آموزش های الکترونیکی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با هدف گردآوری، تجمیع داده ها و اطلاعات مورد نیاز فعالان دانشگاهی کشور در حوزه آموزش های الکترونیکی راه اندازی شد.

خبرنگاران پایگاه تخصصی آموزش های الکترونیکی وزارت علوم افتتاح شد

به گزارش روز چهارشنبه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، این پایگاه تخصصی به صورت مجازی و توسط علی خاکی صدیق، معاون آموزشی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در حاشیه وبینار اعضای کارگروه آموزش های الکترونیکی به نشانی اینترنتی https://elearning.msrt.ir آغاز به کار کرد.

خاکی صدیق در این نشست مجازی از انتخاب راهبرد تبدیل تهدید کرونایی به فرصت روی آوری به روش های نوین آموزشی خبر داد و تأکید کرد: همه تلاش معاونت آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری این بوده است که با این راهبرد با به حداقل رساندن آسیب های ناشی از توقف آموزش حضوری و جبران کاستی های پدیدآمده در فعالیت آموزشی، دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی از مزایای آموزش الکترونیکی بهره مند شوند و توان و آمادگی خود را در صورت تداوم مشکل ایجاد شده و در برخورد با شرایط مشابه افزایش دهند.

وی با تأکید بر برخورد فعال به جای برخورد منفعل، گفت: وزارت علوم با شیوع بیماری کووید-19 می توانست تسلیم برخی اظهارنظرها مبنی بر حذف کلی نیمسال تحصیلی شود و برخوردی منفعل و بی دردسر را بپذیرد، اما برخوردی فعال و سخت انتخاب شد که از این پس شاهد ثمرات آن خواهیم بود.

معاون آموزشی وزیر علوم با اشاره به انعطاف ایجاد شده در مقررات و قوانین آموزشی و صدور بخشنامه های تسهیل گر از سوی معاونت آموزشی وزارت علوم، از ضرورت تجمیع و مستندسازی این فعالیت ها سخن گفت که به راه اندازی پایگاه تخصصی آموزش های الکترونیکی منجر شده است.

خاکی صدیق اضافه کرد: در این مدت افزون بر صدور بخشنامه های متعدد آموزشی، فعالیت های متعددی از سوی کارگروه تخصصی آموزش های الکترونیکی و نیز دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در سطح کشور به انجام رسید که لازم بود همه این تجارب در پایگاهی متمرکز در اختیار علاقه مندان و مخاطبان قرار گیرد و دیگر مراکز آموزشی نیز بتوانند از آنها بهره گیرند.

وی ادامه داد: بی تردید شرایط آموزش عالی نه تنها در ایران که در همه دنیا پس از کرونا با گذشته متفاوت خواهد بود و یکی از تحولات کلیدی موضوع آموزش های الکترونیکی است.

خاکی صدیق از همه دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی کشور دعوت کرد با در اختیار گذاردن تجربه ها و توانمندی های خود در حوزه آموزش الکترونیکی به غنی تر شدن این پایگاه اطلاعاتی کمک کنند.

در ادامه این نشست مجازی، علی اکبر صفوی، مسوول کارگروه آموزش های الکترونیک با ارائه گزارشی از اقدامات انجام شده به معرفی بخش های مختلف وبگاه پرداخت.

به گفته او، این وبگاه که با هدایت معاونت آموزشی وزارت علوم و با همت کارگروه تخصصی آموزش های الکترونیکی ایجاد شده است، می تواند به عنوان راهنمای عمل همه فعالان دانشگاهی از جمله معاونان و مدیران آموزشی، استادان و دانشجویان قرار گیرد و به عنوان بانک جامع دستورالعمل ها، مقررات، توصیه ها و آموزش های مرتبط، محل رجوع مخاطبان باشد.

بانک های اطلاعاتی متعددی از جمله معرفی کارگروه تخصصی آموزش های الکترونیکی، توصیه های مهم در حوزه آموزش های الکترونیکی، قوانین و مقررات در آموزش های الکترونیکی، اخبار و رویدادها، کارگاه های آموزشی، دستورالعمل های ابلاغی پرسش و پاسخ های متداول در این وبگاه در دسترس مخاطبان واقع شده است.

این وبگاه در حالتی تعاملی بتواند جوابگوی نیازهای کاربران دانشگاهی در حوزه تسهیل، تسریع و فراگیری آموزش های الکترونیکی در آموزش عالی باشد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

سازمان میراث فرهنگی: سازمان میراث فرهنگی، با وبسایت مجموعه میراث فرهنگی ایران همراه باشید.

منبع: ایرنا
انتشار: 8 مهر 1400 بروزرسانی: 8 مهر 1400 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 3081

به "خبرنگاران پایگاه تخصصی آموزش های الکترونیکی وزارت علوم افتتاح شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پایگاه تخصصی آموزش های الکترونیکی وزارت علوم افتتاح شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید