امضا شدن طرح پیوند گردشگری علمی و فرهنگی ایران در آلمان

به گزارش هیو بلاگ، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای واصله، امضا شدن طرح پیوند گردشگری علمی و فرهنگی ایران در آلمان صورت گرفت.

امضا شدن طرح پیوند گردشگری علمی و فرهنگی ایران در آلمان

داستان چیست؟

رئیس این مرکز گردشگری و هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران و آلمان در مراسمی قرارداد طرح پیوند را برای گسترش و ترویج گردشگری علمی و فرهنگی ایران در کشور آلمان امضا کردند. در این مراسم، رحیم یعقوب زاده، رئیس مرکز گردشگری علمی ـ فرهنگی دانشجویان ایران گفت: در سالهای گذشته بر اثر تحریم ها بر همه شاخه های مربوط به گردشگری اعم از ارز، ویزا، روابط سیاسی و تجاری فشار مضاعفی تحمیل شد و در نتیجه صنعت گردشگری آسیب بسیاری دید.

او اضافه نمود: مرکز گردشگری علمی ـ فرهنگی دانشجویان ایران همیشه خواستار برطرف این موانع بوده و در این راستا اقداماتی انجام داده است. یکی از این اقدامات تهیه طرح گردشگری پیوند بود که با همکاری جوانان صاحب اندیشه و صاحب ایده طراحی شد. اکنون برای اجرای این طرح، شرکای مطمئنی انتخاب شده که با توجه به فعالیت های کم نظیری که در حوزه آموزش و مهارت آموزی در ایران و آلمان به ویژه آموزشهای مجازی انجام داده است، نماینده ما در کشور آلمان خواهد بود تا برای صنعت گردشگری علمی فرهنگی جامعه دانشگاهی ایران سرافرازی بیافریند.

همچنین سیف اله نیک نامی، عضو هیات رئیسه اتاق بازرگانی ایران و آلمان و مدیرعامل شرکت مهندسی بازرگانی که طرف امضای این قرارداد بود، گفت: این شرکت در نظر دارد برای نیل به اهداف طرح پیوند، فضای تبادل دانشجو، استاد، دانش روز و تکنولوژی را بین دو کشور ایران و آلمان برقرار کند. اکنون ما نیازمند پیوند علمی، فرهنگی و تکنولوژیک بین دو جامعه دانشگاهی ایران و آلمان هستیم و در این راستا می کوشیم.

او ادامه داد: برنامه ما توسعه دانش و تکنولوژی در راستای اهداف اقتصاد کلان کشور است. برای نیل به این هدف با آلمان کشوری که سوغاتش را دانش و تکنولوژی معرفی می نماید سالهاست که در ارتباط هستیم. ما می توانیم از علم و تجربه آلمان برای توسعه ظرفیتهای داخلی کشور بهره ببریم.

این فعال مالی یادآور شد: گردشگری علمی ـ فرهنگی شامل برگزاری تورهای تخصصی، آموزشی، تجاری، نمایشگاهی، کشاورزی، فرهنگی و صنعتی است. تورهای پزشکی نیز برقرار خواهد بود که مخصوص دانشجویان و استادان این رشته است و نمایشگاه های تخصصی صنعتی هم برای مهندسان آینده کشور برپا می گردد. در یک کلمه این تورهای گردشگری برای جامعه علمی، فرهنگی و دانشگاهی کشور برقرار می گردد تا تجربه روز جهان در کنار آموزش های آکادمیک به مهارت افزایی جامعه دانشگاهی کشورمان منجر گردد.

نیکنامی اضافه نمود: تاکید ما ایجاد تحول در نظام آموزشی ایران است. تغییر فرایند آموزش سنتی به شیوه آموزش دوگانه یکی از مهمترین اهداف ما است. در این شیوه افراد متقاضی دروس تئوری و عملی را با یکدیگر پیگیری نموده و هر یک فرصت شکوفایی و یافتن شغل در حوزه مورد علاقه خود را دارند.

بوطاق خانبوداغی، رئیس افتخاری و نایب رئیس اتاق بازرگانی و صنایع ایران و آلمان یکی دیگر از حاضران در این مراسم بود که درباره ضرورت ارتباط جامعه دانشگاهی با صنایع و دانشگاه های آلمان سخن گفت و اجرای طرح پیوند را در این راستا دانست.

به گفته خانبوداغی، با اجرای طرح پیوند دانشجویان ایران می توانند در قالب تورهای آموزشی و صنعتی و بین دانشگاهی با صنایع آلمان ارتباط برقرار نمایند و به این ترتیب زمینه های تبادل اطلاعات و اندیشه برقرار شده که خود مسبب توسعه مالی کشور خواهد بود.

نایب رئیس اتاق بازرگانی و صنایع ایران و آلمان در بخش دیگری از سخنانش به تجربیات خود در زمینه انتقال دوره های آموزشی MBA به کشور اشاره نمود و گفت: با توجه به اینکه جهاددانشگاهی به شبکه دانشگاهی در کشور دسترسی دارد، اکنون مرکز گردشگری ـ علمی فرهنگی دانشجویان ایران می تواند از این ظرفیت بهره برده و با همکاری فعالان بخش خصوصی مانند این شرکت مهندسی بازرگانی که اقدامات بی نظیری در حوزه آموزش مهارتهای فنی مهندسی صورت داده، در انتقال آموزش و مهارت از کشور آلمان به ایران موثر بوده و زمینه های شکوفایی آموزشی کشور را با همکاری یکدیگر فراهم نمایند.

abanhome.com: گروه ساختمانی آبان: بازسازی ساختمان و تعمیرات جزئی و کلی و طراحی ویلا و فضای سبز و روف گاردن، طراحی الاچیق، فروش درب های ضد سرقت را از ما بخواهید.

dorezamin.com: دور زمین: سفر به دور زمین هیچوقت اینقدر آسون نبوده!

منبع: همگردی
انتشار: 3 مهر 1400 بروزرسانی: 3 مهر 1400 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 6190

به "امضا شدن طرح پیوند گردشگری علمی و فرهنگی ایران در آلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امضا شدن طرح پیوند گردشگری علمی و فرهنگی ایران در آلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید