15 بازی پرطرفدار بین ایرانی ها

به گزارش هیو بلاگ، براساس داده های بنیاد ملی بازی های رایانه ای، تعداد بازیکنان بازی های دیجیتال در یک دهه اخیر دوبرابر شده و از 16میلیون به 32میلیون نفر رسیده است. سرانه بازی هر ایرانی 31دقیقه و سرانه بازی بازیکنان 93دقیقه در روز است. بازه زمانی این پیمایش مربوط به سال 98 و اوایل سال 99 است، اما در آن تأکید شده که با توجه به افزایش قابل توجه آمار فروش و دانلود بازی ها در داخل و خارج از کشور در دوران کرونا، مطمئنا آمار های جدید که در پیمایش های آینده سنجیده خواهد شد، بیشتر و بالاتر از نتایج رسمی اعلام شده خواهد بود.

15 بازی پرطرفدار بین ایرانی ها

به گزارش شهروند، آمار های جالب عرصه بازی حالا به طور خلاصه به مهم ترین نتایج به دست آمده در این پیمایش اشاره می کنیم. آمار هایی که بسیار جذاب است و ممکن است با مرورِ آنها، سرتان سوت بکشد:

  • 32 میلیون نفر بازیکن بازی های دیجیتال در کشورند که 62 درصد آ نها مرد و 32 درصدشان زن هستند. طبق این آمار، از هر 100 ایرانی 38 نفر بازیکن این بازی ها هستند.
  • میانگین سنی این بازیکنان 22 سال است. 44 درصد بازیکنان ایرانی جوان (بازه سنی 18 تا 34)، 25 درصد کودک (3 تا 11 سال)، 17 درصد نوجوان (12 تا 17 سال)، 13 درصد میانسال (35 تا 54 سال) و یک درصد کهنسال (بالای 55 سال) هستند.
  • به طور متوسط بازیکنان بازی های دیجیتال در کشور، روزانه 93 دقیقه بازی می نمایند و بر این اساس سرانه مصرف بازی های دیجیتال در کل کشور، 35 دقیقه برآورد شده است.
  • 65 درصد بازیکنان، آنلاین بازی می نمایند.
  • 49 درصد بازیکنان، هر روز بازی می نمایند.
  • 92 درصد این جامعه 32 میلیون نفری، روی پلتفرم موبایل بازی می نمایند؛ 17 درصد با تبلت، 87 درصد با گوشی هوشمند. (بعضی همزمان روی چند پلتفرم بازی می نمایند، به همین دلیل مجموع آمار بالای 100 درصد است).
  • مجموع هزینه کرد بازیکنان ایرانی در سال 98 در پلتفرم های کنسول و رایانه، 4 هزار میلیارد تومان (2 هزار و 700 میلیارد تومان برای خرید سخت افزار و 1300 میلیارد تومان هزینه برای نرم افزار) و در پلتفرم موبایل بیش از 290 میلیارد تومان بوده است.
  • در بخش سخت افزار، کشور ما سهم چندانی ندارد؛ اما در بخش نرم افزار، از مجموع هزینه کرد های بازیکنان، 9 میلیارد تومان سهم بازی های کنسولی بومی و 21 میلیارد تومان سهم بازی های رایانه ای بومی بوده است. همچنین در بازی های موبایلی، از 290 میلیارد هزینه کرد بازیکنان، 80 میلیارد سهم بازی های موبایلی بومی (توسعه یافته یا بومی سازی شده) بوده است.

پرطرفدارترین بازی ها بین ایرانی ها به این ترتیب است:

1. PES، 2. clash of clans

3. FIFA، 4. call of duty، 5. PUBG

6. Clash Royale، 7. Grand Theft Auto، 8. آمیرزا، 9. Counter-Strike

10. Candy Crush، 11. Quiz Of Kings

12. منچرز، 13. باقلوا، 14. Subway Surfers، 15. Need for Speed

به بازی سازان بومی کمک کنیم

حضور فعال 32 میلیونی ایرانی در فضای بازی های رایانه ای، فرصت مغتنمی است که می توان از آن استفاده بهینه کرد. محمدمهدی تندگویان معاون امور جوانان وزارت ورزش و جوانان در این باره می گوید: با توجه به اقدامات خوب بازی سازان داخلی، جوانان با استقبال از بازی های ایرانی عملا می توانند به بازی سازان ایرانی کمک نمایند و همچنین ما را هم در انجام رسالت مان کمک دهند..

تندگویان به اهمیت استفاده از این بستر برای انتقال پیغام هم اشاره می نماید و می افزاید: 90 رصد گیمر ها در سنین جوانی، نوجوانی و کودکی به سر می برند و باید بتوانیم از این فضا برای دادن پیغام هایی که ممکن است به صورت عادی زیاد مورد توجه این سنین قرار نگیرد، استفاده و در حین انجام بازی پیغام را چه خودآگاه و چه ناخودآگاه به آن ها منتقل کنیم تا در ضمیرشان نهادینه گردد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

سازمان میراث فرهنگی: سازمان میراث فرهنگی، با وبسایت مجموعه میراث فرهنگی ایران همراه باشید.

منبع: فرارو
انتشار: 8 مهر 1400 بروزرسانی: 8 مهر 1400 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 6742

به "15 بازی پرطرفدار بین ایرانی ها" امتیاز دهید

1 کاربر به "15 بازی پرطرفدار بین ایرانی ها" امتیاز داده است | 3 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "15 بازی پرطرفدار بین ایرانی ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید