چگونه فایل ها و برنامه ها را بین مک و ویندوز جابجا کنیم

به گزارش هیو بلاگ، تمام فایل ها، برنامه ها و تنظیمات مک بوک قدیمی خود را می توانید با این آموزش به مک بوک جدید که با سیستم عامل مک او اس یا ویندوز کار می کند، به راحتی و بدون دردسر منتقل کنید.

چگونه فایل ها و برنامه ها را بین مک و ویندوز جابجا کنیم

به گزارش خبرنگاران به نقل از زومیت، بدون شک خرید کامپیوتر جدید برای هر کس مسئله ای فوق العاده و هیجان انگیز است؛ اما اتفاقی که چندان دلچسب نیست، تصور انتقال تمام اطلاعات و فایل های کامپیوتر قدیمی است که برای بسکمک از افراد شاید در حد کابوس، ترسناک و دردسرساز باشد.

برای انتقال فایل ها، برنامه ها و تنظیمات از مک بوکی به مک بوک دیگر راه های مختلفی وجود دارد. بهترین و آسان ترین راه، استفاده از فضای ابری است که هم برای مک بوک و هم پی سی ویندوزی مناسب است. بااین حال، استفاده از فضای ابری برای همه (مخصوصا برای بسکمک از افراد در ایران) به چند دلیل ممکن نیست: مثل هزینه بالایی که برای خرید این فضا یا حجم اینترنتی که برای آپلود و دانلود فایل ها باید پرداخت کرد؛ یا عدم دسترسی به اینترنت؛ یا در بعضی موارد که از کامپیوتر شرکتی استفاده می کنید، ممکن است واحد فنی به شما اجازی راه اندازی حساب ابری روی هر دو کامپیوتر ندهد.

ممکن است داستان از این هم پیچیده تر شود؛ چون شاید بخواهید مواردی بیشتر از چند فایل به کامپیوتر دیگر منتقل کنید. این مقاله شما را با انواع روش های انتقال فایل و برنامه و دو روش برای انتقال تنظیمات سیستم در مک بوک با سیستم عامل مک او اس و ویندوز آشنا می کند.

انتقال محلی فایل ها به مک بوک جدید

برای انتقال محلی و بدون نیاز به اینترنت فایل ها از کامپیوتری به کامپیوتر دیگر، راه های مختلفی وجود دارد و این روش ها هم برای انتقال از مک بوک به مک بوک و هم برای انتقال از پی سی ویندوزی به مک بوک کاربرد دارد.

انتقال مستقیم فایل با هارد اکسترنال یا اشتراک گذاری فایل

یک راه به ظاهر آسان و بی خطر برای انتقال فایل، کمک دریافت از هارد اکسترنال، کارت SD یا فلش مموری برای کپی کردن فایل ها از کامپیوتر قدیمی و انتقال آن ها به کامپیوتر جدید است. مسئله ای که اینجا پیش می آید (در کنار اینکه شاید فضای کافی برای کپی همه اطلاعات کامپیوتر قدیمی خود نداشته باشید) این است که باید فایل ها و فولدرها به نحوی مرتب شده باشد که بتوان به همه آن ها به راحتی دسترسی داشت.

توجه: اگر می خواهید فایل ها را از کامپیوتر شخصی به مک بوک منتقل کنید، توجه کنید که فرمت هارد اکسترنال شما MS-DOS یا NTFS باشد و نباید APFS باشد. کارت SD و فلش مموری هر دو از فرمت FAT32 که روی سیستم عامل مک او اس و ویندوز است، استفاده می کنند؛ برای همین اگر حجم فایل های شما به قدری است که روی این فضاها جا شود، راحت تر است که به جای هارد اکسترنال که نیاز به تغییر فرمت دارد، از همین کارت های SD و فلش مموری برای انتقال فایل استفاده کنید.

اگر در این زمینه سررشته دارید، می توانید به جای استفاده از هارد اکسترنال، هر دو مک بوک را به یک شبکه اینترنتی متصل و با استفاده از اشتراک گذاری فایل، اطلاعات را بین این دو کامپیوتر منتقل کنید. برای این کار، ابتدا تنظیمات File Sharing را در مک بوک اولی فعال کنید:

 • روی منوی اپل در گوشه سمت چپ بالای صفحه کلیک کنید.
 • System Preferences > Sharing را انتخاب کنید.
 • تیک بخش File Sharing را بزنید.

سپس، مک بوک دوم را به همان شبکه اینترنتی که مک بوک اولی به آن متصل است، متصل کنید:

 • نرم افزار Finder را روی مک بوک دوم باز کنید.
 • به منوی Finder در بالای صفحه بروید.
 • گزینه Go > Network و بعد مک بوک اولی را انتخاب و آن را به یک درایو شبکه تبدیل کنید.

حالا می توانید این درایو شبکه را در Finder باز کنید و هر فایل و فولدری را که داخلش بود، بردارید و روی مک بوک دوم کپی کنید. در این حالت مک بوک اول مثل یک هارد عمل می کند که می توانید تمام فایل های روی آن را به مک بوک دوم منتقل کنید. گاهی لازم است برای دسترسی پیدا کردن به درایوهای مشترک مک بوک، نام کاربری و رمز عبور وارد کنید.

این روش برای انتقال فایل از پی سی ویندوزی نیز ممکن است؛ چون سیستم عامل مک او اس از پروتکل اشتراک گذاری فایل SMB در ویندوز پشتیبانی می کند. البته ممکن است استفاده از این روش در سیستم عامل ویندوز کمی دردسرساز باشد. اگر در این زمینه دچار سردرگمی شدید، می توانید آموزش انتقال فایل از ویندوز به مک بوک به کمک اشتراک گذاری فایل شبکه ای را در سایت اپل بخوانید.

برای انتقال فایل چه با هارد اکسترنال چه به کمک شبکه محلی، توصیه می شود حداقل برای شروع، از همان آرایش فولدرسازی که در کامپیوتر قدیمی داشتید، روی مک بوک جدید استفاده کنید. وقتی که کار انتقال فایل به خاتمه رسید، بهتر است برای دسترسی آسان تر، فایل ها را در فضای ابری ذخیره کنید.

توجه: فایل هایی که کپی رایت دیجیتال دارند، مثل آهنگ های خریداری شده، معمولا بعد از کپی شدن قابل استفاده نیستند. بهترین راه برای انتقال این مدل فایل ها، دانلود دوباره آن ها از همان سرویسی است که از آنجا خریداری شده اند. اصولا دانلود دوباره این فایل ها رایگان است.

دقت کنید که در انتقال مستقیم فایل، ایمیل هایی که به طور محلی در کامپیوتر قدیمی خود ذخیره کرده اید، به مک بوک جدید منتقل نمی کند. سیستم عامل مک او اس این مدل فایل ها را در محل نسبتا پنهانی ذخیره می کند و کپی کردن آن ها در مک بوک دیگر، در اغلب موارد جواب نمی دهد؛ چرا که این فایل ها به تنظیمات برنامه ایمیل آن سیستم عامل متصل است. برای رفع این مشکل توصیه می شود از ذخیره شدن همه فایل های ایمیل در سرور اطمینان حاصل کنید (یعنی مطمئن شوید تمام ایمیل هایتان در فولدرهایی ذخیره شده است که روی سرور ایمیل واقع شده است) تا به این ترتیب سرویس ایمیل روی مک بوک جدید همگام (sync) شود و تمام فایل های ایمیلی شما را برایتان نمایش دهد. سرویس های ایمیل اپل میل (Apple Mail) و مایکروسافت اوت لوک (Microsoft Outlook) از چندین سرور پشتیبانی می کنند و این پشتیبانی تنها به مایکروسافت اکسچینج (Microsoft Exchange) و سرویس اشتراکی مایکروسافت 365 (جایگزین آفیس 365) که معمولا در شرکت ها استفاده می شود، محدود نیست.

توجه: سیاست های حفظ و ذخیره حوزه فناوری ارتباطات ممکن است زمان نگه داری ایمیل های بسیار قدیمی را محدود کند؛ برای همین ممکن است ایمیل هایی روی کامپیوترتان باشد که دیگر در سرور موجود نیست. در این صورت، مایکروسافت اوت لوک این امکان را به شما می دهد تا با استفاده از برنامه Outlook، فایل های با فرمت PST را از مک بوکی به مک بوک یا پی سی دیگر منتقل کنید.

انتقال مستقیم اطلاعات واردشده در تقویم و لیست مخاطبان که به طور محلی ذخیره شده به همین ترتیب کار بسیار دشواری است، برای همین بهتر است این فایل ها روی سرورهایی چون اکسچینج، مایکروسافت 365/آفیس 365، جی سوییت (G Suite)، گوگل ورکسپیس (Google Workspace)، جی میل، گوگل کلندر یا آیکلاد ذخیره شده باشند تا به راحتی روی مک بوک جدید همگام و به لیست مخاطبان و برنامه های تقویم شما اضافه شوند. ممکن است برنامه هایی که برای لیست مخاطبان و تقویم استفاده می کنید، گزینه ای برای انتقال فایل هم داشته باشند. (برای مثال می توانید شماره مخاطبان خود را به صورت فایل VCF اکسپورت کنید.) این روزها کم پیش می آید با اپلیکشن تقویم و لیست مخاطبانی روبه رو شوید که مبتنی بر سرور نباشند؛ برای همین احتمالش زیاد است که ورودی های تقویم و مخاطبان شما جایی در فضای ابری ذخیره شده باشند که بتوان آن ها را در اوت لوک یا برنامه Contacts و Calendar اپل همگام کرد.

انتقال با برنامه Migration Assistant

سیستم عامل مک او اس مدت ها است از برنامه انتقال فایل Migration Assistant پشتیبانی می کند. این برنامه به شما این امکان را می دهد که فولدرها (و فایل های داخل آن ها)، برنامه ها و تنظیمات مد نظر را از مک بوکی به مک بوک دیگر یا از پی سی به مک بوک منتقل کنید. استفاده از این برنامه بهترین روش برای انتقال اطلاعات از یک مک بوک قدیمی به مک بوک جدید است؛ چرا که این روش تنظیمات مک او اس، اکانت های Administrator و برنامه های شرکتی را به هم نمی ریزد.

Migration Assistant هر زمانی قابل اجرا است. این برنامه در فولدر Utilities مک بوک درون فولدر Applications واقع شده است. هنگام راه اندازی مک بوک جدید می توانید از همان ابتدا این برنامه را اجرا کنید.

با برنامه Migration Assistant می توانید فولدرها، برنامه ها و تنظیمات را از مک بوکی به مک بوک دیگر یا از پی سی به مک بوک منتقل کنید

کار Migration Assistant این است که از یک مبدأ، فایل منتقل کند که این مبدأ می تواند مک بوک، کامپیوتر با سیستم عامل ویندوز 7 یا بالاتر یا درایو بک آپ Time Machine باشد. کامپیوتر مبدأ می تواند به همان شبکه مک بوک جدید متصل شود (از طریق کابل اترنت یا وای-فای) یا با یک کابل اترنت مستقیم به هم وصل شوند. در صورت استفاده از AirPort Time Capsule اپل، درایو بک آپ Time Machine باید مستقیم به مک بوک جدید یا از طریق شبکه متصل شود.

اگر می خواهید فایل ها را از پی سی ویندوزی به مک بوک جدید منتقل کنید، لازم است برنامه Migration Assistant for Windows را روی کامپیوتر خود نصب کنید. نسخه مورد نیاز این برنامه به سیستم عامل مک او اس شما بستگی دارد.

توجه: قبل از انتقال فایل از کامپیوتر به مک بوک، برنامه OneDrive را از روی کامپیوتر حذف کنید. بعد از اینکه انتقال فایل ها به خاتمه رسید، می توانید این برنامه را دوباره روی کامپیوتر خود نصب کنید.

وقتی همه چیز به درستی متصل شد، می توانید برنامه Migration Assistant را اجرا کنید و گزینه ری استور/کلون (restore/clone) را برای کپی دریافت از فایل هایی که می خواهید، انتخاب کنید. همچنین می توانید فایل ها را به یک مک بوک دیگر منتقل کنید که در این صورت، برنامه Migration Assistant باید روی این مک بوک باز و در حال اجرا باشد. زمان مورد نیاز برای کپی شدن کامل فایل ها به تعداد آن ها بستگی دارد.

Migration Assistant به شما این امکان را می دهد که مبدأ را برای ری استور/کلون کردن (عکس سمت چپ) و اطلاعاتی که می خواهید از مبدأ منتقل شوند، انتخاب کنید (عکس سمت راست).

توجه:

 • اگر قصد دارید از مک بوک قدیمی، برنامه منتقل کنید، اول باید از این برنامه ها خارج شوید یا آن ها را غیر فعال کنید. امروزه اغلب نرم افزارها به اکانت آنلاینی متصل اند که تعداد دفعات نصب فعال را محدود می کند یا قوانین کپی رایت دیجیتال دارد تا جلوی سرقت برنامه از طریق کپی کردن آن را بگیرد.
 • برای اجرای Migration Assistant روی مک بوک باید دسترسی administrator داشته باشید.

انتقال با بک آپ Time Machine

مدت زیادی است که سیستم عامل مک اواس از رابط بک آپ گیری Time Machine پشتیبانی می کند. این رابط که در فولدر Applications واقع شده است، این امکان را می دهد تا کل اطلاعات مک بوک - شامل برنامه ها، فایل ها، تنظیمات و ... - را بازیابی کنید. با استفاده از Time Machine می توانید کل مک بوک را در یک مک بوک جدید راه اندازی کنید؛ به عبارتی، این برنامه کل مک بوک قدیمی تان را کلون (شبیه سازی) می کند. از Time Machine نمی توان برای انتقال فایل از کامپیوتر به مک بوک استفاده کرد.

رابط Time Machine با دریافت و ری استور بک آپ، کامل ترین روش برای انتقال تمام فایل های مک بوک به مک بوک دیگر است

این کامل ترین روش برای انتقال تمام فایل های مک بوک به مک بوک دیگر است. بهتر است از این روش برای انتقال فایل از مک بوک شخصی به مک بوک شخصی دیگر یا از یک مک بوک شرکتی به یک مک بوک شرکتی دیگر استفاده کنید. انتقال فایل از مک بوک شخصی به شرکتی یا برعکس، ممکن است سیاست های امنیتی، مجوز نصب نرم افزار و قوانین مدیریتی شرکت را نقض کند. انتقال فایل از مک بوک شخصی به شرکتی ممکن است تنظیمات واحد فنی شرکت را روی مک بوک شرکت منتقل نکند و انتقال شرکتی به شخصی به احتمال زیاد دسترسی واحد فنی شرکت را (طوری که شاید حتی متوجه نشوید) به مک بوک شخصی شما ممکن می کند.

نکته: همچنین می توانید از درایو بک آپ Time Machine فقط چند فایلی که مد نظرتان است، به مک بوک جدید منتقل کنید. برای این کار از ابزار Migration Assistant که قبلا درباره اش توضیح داده شد، استفاده کنید.

استفاده از رابط Time Machine، استانداردترین روش برای بک آپ دریافت از کامپیوتر است. برای راه اندازی بک آپ، یک درایو اکسترنال را به مک بوک قدیمی خود وصل کنید. برای سریع تر شدن کار می توانید از درایو USB یا هر پورت سیمی دیگری استفاده کنید. اگر درایو بک آپ شما به یک روتر سازگار با Time Machine متصل باشد، می توانید از یک شبکه سیمی یا بی سیم نیز استفاده کنید. بعد از این مرحله:

 • به System Preferences > Time Machine بروید.
 • روی دکمه Select Backup Disk کلیک کنید.
 • ادر صورت تمایل، حالت disk encryption را برای درایو بک آپ خود فعال کنید و تیک گزینه Back Up Automatically را هم بزنید.

توجه: قبل از انتقال کامل فایل های یک مک بوک به مک بوک جدید، شدیدا توصیه می شود که اول تمام برنامه های نصب شده روی مک بوک قدیمی را غیر فعال کنید. همان طور که گفته شد، بسکمک از برنامه ها متصل به اکانت آنلاینی هستند که تنها اجازه می دهد برنامه روی تعداد محدودی از سیستم ها نصب شود. با اینکه شما عملا دارید همان نصب قدیمی را کپی می کنید، ممکن است قوانین مربوط به جلوگیری از سرقت نرم افزار متوجه شود که این برنامه روی یک مک بوک جدید اجرا می شود و اینطور برداشت کند که غیر قانونی کپی شده است.

ری استور یا کلون کردن مک بوک با رابط Time Machine کمی پیچیده تر از بقیه روش ها است؛ چون برای این کار باید از حالت ریکاوری مک او اس استفاده کنید. برای حالت ریکاوری:

 • مک بوک جدید خود را خاموش کنید.
 • درایو بک آپ Time Machine خود را به آن متصل کنید.
 • مک بوک جدید را روشن کنید، ⌘-R را بلافاصله فشار دهید و در آن حالت نگه دارید.
 • کمی صبر کنید تا پنجره macOS Utilities باز شود.
 • روی Restore from Time Machine Backup کلیک کنید و بعد Continue را بزنید.
 • در پنجره بعدی، درایو بک آپ Time Machine خود را انتخاب کنید تا عملیات ری استور یا کلون کردن شروع شود.
 • روی Continue کلیک کنید.
 • هنگام استفاده از این رابط، ممکن است فهرستی از بک آپ های مختلف به شما نمایش داده شود؛ چرا که Time Machine این امکان را در اختیارتان می گذارد که اگر دوست داشتید، از بک آپ های قدیمی تر استفاده کنید؛ مثلا بک آپی که قبل از ویروسی شدن یا خراب شدن فایل های مک بوک گرفته شده است. نسخه بک آپ مد نظر را انتخاب کنید (اگر فقط یک نسخه وجود داشته باشد، به صورت انتخاب شده نمایش داده می شود).
 • روی Continue کلیک کنید.
 • در پنجره بعدی از شما پرسیده می شود که فایل بک آپ را در کدام درایو ری استور کند. درایو Startup مک بوک جدید خود را انتخاب کنید و دکمه Restore را بزنید.

حالا صبر کنید تا مراحل ری استور کردن تمام شود که ممکن است بسته به حجم فایل بک آپ ، یک ساعت یا بیشتر طول بکشد. وقتی فرایند ری استور به خاتمه رسید، مک بوک را ریستارت کنید.

انتقال و راه اندازی برنامه ها در مک بوک جدید

از هر روشی که برای انتقال داده استفاده می کنید، نیاز خواهید داشت برنامه هایتان را با توجه به تنظیماتی که واحد فنی برای آماده سازی کامپیوتر جدید شما انجام داده است، از نو روی مک بوک جدید نصب کنید. به طور مثال، نرم افزاری که از قوانین کپی رایت دیجیتال استفاده می کند ممکن است حتی بعد از انتقال آن با Time Machine یا Migration Assistant نیاز به نصب مجدد داشته باشد؛ چرا که مدیریت حقوق دیجیتال ممکن است تشخیص بدهد کامپیوتری که برنامه قبلا روی آن برنامه نصب بوده، عوض شده است. بهترین کار این است که قبل از انتقال، هر نرم افزاری که از مجوز دیجیتال استفاده می کند، غیر فعال کنید و بعد آن را روی کامپیوتر جدید مجددا نصب و فعال سازی کنید.

حالا روی مک بوک جدید، برنامه هایی که به آن نیاز دارید، دوباره دانلود و در صورت نیاز sing-in کنید. بعضی از این برنامه ها را می شود در Apple Mac App Store پیدا کرد و بعضی دیگر را باید از وب سایت توسعه دهنده برنامه دانلود کنید. اگر از ویندوز به مک او اس می روید، بعضی از برنامه ها ممکن است برای دانلود موجود نباشد. بااین حال برنامه های کاربردی ویندوز در هر دو نسخه وجود دارد و بعضی از سازندگان نرم افزار به شما این اجازه را می دهند تا برنامه را با همان لایسنس اولی روی کامپیوتر جدید نصب کنید.

در بیشتر موارد لازم است که بخش ترجیحات برنامه های دوباره نصب شده را تنظیم کنید؛ پس برای این کار هم وقتی در نظر بگیرید.

انتقال بوک مارک های مرورگر به مک بوک جدید

برای انتقال بوک مارک های مرورگر کامپیوتر قدیمی خود به مرورگر کامپیوتر جدید سه راه وجود دارد:

 • همگام سازی مستقیم بین مرورگرهای یکسان
 • همگام سازی مرورگر سافاری مک او اس با چند مرورگر به خصوص ویندوز
 • اکسپورت کردن فایل بوک مارک یک مرورگر به مرورگر دیگر

دو روش اول، دو مرورگر را در حالت همگام سازی قرار می دهد؛ اما روش سوم یک روش دستی است برای زمانی که می خواهید از یک کامپیوتر (یا مرورگر) جدید استفاده کنید.

مرورگرهای کروم، فایرفاکس و اج، بوک مارک ها را در تمام دستگاه هایی که با یک اکانت به آن ها وارد شدید، همگام سازی می کنند. کافی است در هر مرورگر که در سیستم های مختلف از آن استفاده می کنید، گزینه همگام سازی (sync) را فعال کنید. همگام سازی فقط بین مرورگرهای یکسان ممکن است؛ مثلا از کروم به کروم.

برای انتقال بوک مارک های مرورگر به مک بوک جدید می توانید از روش همگام سازی یا انتقال دستی بوک مارک ها ازطریق گزینه export استفاده کنید

مرورگر سافاری اپل برای ویندوز (یا اندروید) موجود نیست؛ اما می توانید بین سافاری و یک مرورگر تحت ویندوز (مثل اینترنت اکسپلورر، کروم و فایرفاکس) این همگام سازی را انجام دهید. برای این کار باید آیکلاد را روی ویندوز نصب کنید و با همان اکانتی که در مک بوک یا دستگاهی که روی آن سافاری نصب است وارد شدید، در آیکلاد نیز sign-in کنید.

توجه: همگام سازی آیکلاد برای کاربرانی که از اپل آی دی کنترل شده برای مقاصد آموزشی استفاده می کنند، ممکن نیست.

اگر اکانت مرورگر شما با اکانت کامپیوتر قدیمی تان یکسان نباشد، می توانید از روش های زیر برای انتقال بوک مارک به صورت فایل در مرورگرهای مختلف استفاده کنید:

گوگل کروم

 • برای انتقال بوک مارک از مک بوک قدیمی به جدید (اکسپورت):
 • روی آیکون سه نقطه عمودی سمت راست بالای مرورگر کلیک کنید
 • از منویی که نمایش داده می شود Bookmarks > Bookmark Manager را انتخاب کنید. روی آیکون سه نقطه سمت راست نوار جست وجو کلیک و Export bookmarks را انتخاب کنید.

برای دریافت بوک مارک از مک بوک قدیمی (ایمپورت) روی مک بوک جدید همین مراحل را طی کنید؛ با این تفاوت که به جای Export Bookmarks گزینه Import bookmarks را انتخاب کنید.

موزیلا فایرفاکس

برای اکسپورت بوک مارک:

 • از میانبر صفحه کلید ⌘-Shift-B در سیستم عامل مک او اس یا Ctrl-Shift-B در ویندوز استفاده کنید تا پنجره Library که تمام بوک مارک ها را نمایش می دهد، باز شود.
 • فولدر بوک مارک مورد نظر را انتخاب کنید (یا گزینه All Bookmarks برای انتخاب تمام بوک مارک ها).
 • دکمه Import and Backup را فشار دهید (در مک او اس، آیکون این گزینه دو فلش است).
 • روی Export Bookmarks to HTML کلیک کنید.

برای ایمپورت کردن بوک مارک، همین مراحل را انجام دهید با این تفاوت که به جای Export Bookmarks from HTML، گزینه Import Bookmarks to HTML را انتخاب کنید.

سافاری اپل

برای اکسپورت بوک مارک از این مرورگر، File > Export Bookmarks و برای ایمپورت، File > Import From > Bookmarks HTML File را انتخاب کنید.

مایکروسافت اج (نسخه لگسی)

برای اکسپورت بوک مارک از این مرورگر که در نسخه های قبل از آپدیت 20 اکتبر 2020 ویندوز 10 (20H2) وجود دارد:

 • روی آیکون سه نقطه کلیک کنید تا پنجره General باز شود.
 • روی Import or Export کلیک کنید.
 • به پایین صفحه بروید تا به بخش Export your favorites and reading list to an HTML file برسید.
 • گزینه Favorites را انتخاب کنید.
 • روی Export to file کلیک کنید.

مایکروسافت اج (نسخه کرومیوم)

برای اکسپورت بوک مارک در این مرورگر که بعد از آپدیت 20H2 به مرورگر پیش فرض ویندوز 10 تبدیل شد در ویندوز و در مک او اس:

 • روی دکمه Favorites (آیکون ستاره) کلیک کنید.
 • Manage favorites را انتخاب کنید تا پنجره Favorites باز شود.
 • فولدر بوک مارک موردنظر خود را انتخاب کنید.
 • روی آیکون سه نقطه افقی گوشه راست بالای پنجره مرورگر کلیک کنید و دکمه Export favorites را بزنید.

برای ایمپورت بوک مارک، همین مراحل را طی کنید؛ فقط به جای Export favorites، این بار گزینه Import favorites را انتخاب کنید.

اینترنت اکسپلورر

برای اکسپورت کردن بوک مارک از این مرورگر بازنشسته ویندوز:

 • روی دکمه Favorites (آیکون ستاره) کلیک کنید.
 • از منوی Import and Export را انتخاب کنید.
 • گزینه Export to a file را انتخاب کنید و روی Next > کلیک کنید.
 • برای اکسپورت بوک مارک (یا اگر خواستید Feed و Cookies)، گزینه Favorites را انتخاب کنید.
 • روی Next > کلیک کنید.
 • فولدر مد نظر را انتخاب کنید.
 • روی Next > کلیک کنید.
 • مقصد فایل ها را مشخص کنید و دکمه Export را بزنید.

وقتی تمام فایل ها منتقل شد، حتما حواستان باشد تا از تمام اکانت هایتان در مایکروسافت، گوگل، آیکلاد، آیتونز، همگام سازی مرورگرها، فروشگاه ها و فضاهای ذخیره سازی ابری روی کامپیوتر قدیمی خود خارج شوید. این موارد محدودیت دفعات ورود دارند و از طرفی دیگر، اگر فراموش کنید از این اکانت ها خارج شوید، صاحب بعدی کامپیوتر قدیمی شما می تواند به اطلاعات اکانت شما دسترسی داشته باشد. حتی می توانید قبل از فروش کامپیوتر قدیمی خود آن را به طور کامل فرمت کنید تا اطلاعات آن پاک شود؛ اما اگر کامپیوتر شما شرکتی بود، قبل از فرمت کردن دستگاه با واحد فنی مشورت کنید.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 3 مهر 1400 بروزرسانی: 3 مهر 1400 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 6228

به "چگونه فایل ها و برنامه ها را بین مک و ویندوز جابجا کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه فایل ها و برنامه ها را بین مک و ویندوز جابجا کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید