گرامیداشت نوش آفرین انصاری برگزار می گردد

به گزارش هیو بلاگ به نقل از روابط عمومی خانه کتاب این برنامه در جریان سلسله برنامه های عصر کتاب که به صورت دوره ای برگزار می گردد انجام خواهد شد.

گرامیداشت نوش آفرین انصاری برگزار می گردد

در مراسم گرامیداشت نوش آفرین انصاری افرای همچون هوشنگ مرادی کرمانی، مهدی محقق، پوراندخت سلطانی، شهرام اقبال زاده و فریبا افکاری سخنرانی خواهند کرد.

نوش آفرین انصاری استاد دانشگاه، نویسنده و پژوهشگر علوم کتابداری و اطلاعرسانی ایرانی است. او که پدرش دیپلمات وزارت امور خارجه بود در پاییز 1318 در دهلی نو هندوستان زاده شد. تحصیل در رشته کتابداری را تا مقطع کارشناسی در مدرسه عالی کتابداری ژنو و مقطع کارشناسی ارشد در دانشگاه مک گیل کانادا ادامه داد و به ایران بازگشت.

انصاری از اعضای شورای کتاب کودک است. او از اعضای هیات علمی کتابداری دانشگاه تهران بوده و راه اندازی بخش فنی کتابخانه مرکزی دانشگاه تهران و ریاست کتابخانه دانشکده ادبیات دانشگاه تهران از فعالیت های اوست.

از نوش آفرین انصاری تاکنون کتاب ها و مقاله های تالیفی و ترجمههای بسیاری به ویژه در زمینه کتابداری و کتابخانه های بچه ها و بزرگسالان منتشر شده است. از کتابهای او که اکنون دبیر شورای کتاب کودک است می توان به تشکیل کتابخانه در روستا، مجموعه مقالات درباره کتاب و کتابداری و ترجمه مدخل تاریخ شرق اسلامی اشاره نمود.

برنامه عصر کتاب ویژه گرامی داشت نوش آفرین انصاری روز شنبه هجدهم مهرماه ساعت 15 در سالن استاد شهناز خانه هنرمندان ایران برگزار خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 23 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 311

به "گرامیداشت نوش آفرین انصاری برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرامیداشت نوش آفرین انصاری برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید