هشدار آتش نشانی درباره راه اندازی ناایمن کولرهای آبی

به گزارش هیو بلاگ، سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران توصیه ها و هشدارهایی را در خصوص راه اندازی کولرهای آبی با توجه به فصل گرما، ارائه کرد.

هشدار آتش نشانی درباره راه اندازی ناایمن کولرهای آبی

سید جلال ملکی در گفت وگو با خبرنگاران درباره خطر نصب غیر تخصصی کولرهای آبی اظهار کرد: پس از شیوع بیماری کووید19 در کشور، بسکمک از شهروندان برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی تصمیم دریافتد تا ارتباط خود را با سایر افراد محدود کنند، همین امر باعث می شود حالا که که در آستانه افزایش دمای هوا قرار داریم، بسکمک از شهروندان تصمیم به تعمیر کولرهای آبی خود بگیرند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران با تاکید بر اینکه اینکه هرساله همزمان با افزایش دمای هوا گزارش هایی درباره برق گرفتگی حین راه اندازی غیر تخصصی کولرها به سازمان آتش نشانی اعلام می شود و این روزها ممکن است با افزایش این گزارش ها روبرو شویم، گفت: باید به این نکته توجه کرد که راه اندازی کولرها نیازمند تجربه و تخصص است، این در حالی است که بسکمک از شهروندانی که تخصص و تجربه ای در زمینه راه اندازی کولر و کار با برق را ندارند اقدام به راه اندازی کولرها می کنند.

وی ادامه داد: بی توجهی و راه اندازی بدون تخصص کولرهای آبی موجب بروز حوادثی از جمله برق گرفتگی می شود.

به گفته سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران احتمال برق گرفتگی حین سرویس کردن کولرهای آبی، به علت وجود رطوبت در کولرها بسیار بالا است و اگرچه که راه اندازی مجدد کولرها اقدام ساده ای به نظر می رسد، اما نیازمند تخصص و تجربه است.

به گفته ملکی، قطع برق کولرها حین انجام سرویس مجدد یکی از نکات مهمی است که عدم توجه به آن موجب وقوع حوادث بسکمک شده است. نشت آب از کولرها نیز باید بررسی شده و کف کولر آبی عایق کاری شده باشد، همچنین اگر محل نصب کولر در ارتفاع، لبه پنجره یا بالکن قرار دارند باید توجه داشت تا از راه های ایمن نسبت به نصب و سرویس کولر آبی اقدام کرد.

وی با تاکید بر جدی دریافت خطرات راه اندازی مجدد کولرهای آبی اظهار کرد: راه اندازی غیرحرفه ای کولرها نه تنها موجب ایجاد خسارت مالی بلکه ممکن است خطرات جانی نیز به همراه داشته باشد. به همین جهت باید برای راه اندازی مجدد کولرها از افراد متخصص کمک گرفته شود. البته با توجه به شرایط پیش آمده و در اولویت بودن سلامت افراد، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و نکات بهداشتی نیز رعایت شود.

به گفته سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران، سرویس کولرهای گازی نیز نیازمند تخصص لازم است و در این مورد نیز باید از افراد متخصص کمک گرفت؛ چرا که برق کاری و سیم کشی جزو کارهایی است که تکنیسین های مربوطه باید انجام دهند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

سازمان میراث فرهنگی: سازمان میراث فرهنگی، با وبسایت مجموعه میراث فرهنگی ایران همراه باشید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 مهر 1400 بروزرسانی: 8 مهر 1400 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 3563

به "هشدار آتش نشانی درباره راه اندازی ناایمن کولرهای آبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار آتش نشانی درباره راه اندازی ناایمن کولرهای آبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید