برگزیدگان بخش هنری مهرواره ستاره های بی نشان معرفی شدند

به گزارش هیو بلاگ، تهران (پانا)- برگزیدگان بخش هنری مهرواره ستاره های بی نشان در حالی معرفی شدند که هنرجویان کانون پرورش فکری با نقاشی ها و عکس های خود از مدافعان سلامت و کادر درمان قدردانی کردند.

برگزیدگان بخش هنری مهرواره ستاره های بی نشان معرفی شدند

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون، فراخوان مهرواره هنری و ادبی ستاره های بی نشان در قالب آثار نقاشی، عکس، شعر و داستانک برای قدردانی از زحمت های مدافعان سلامت و کادر درمان در پاییز سال 1399 از سوی کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان منتشر شد.

بخش هنری این مهرواره در دو قالب نقاشی برای گروه های سنی نوباوه بالای 4 سال، نوخوان بالای 7 سال، نونهال بالای 9 سال، نونگاه بالای 12 سال و نوجوان بالای 15 سال و عکاسی برای گروه های سنی نوخوان بالای 7 سال، نونهال بالای 9 سال، نونگاه بالای 12 سال و نوجوان بالای 15 سال برگزار گشت.

در بخش نقاشی 1541 اثر به دبیرخانه مهرواره رسید که بعد از انتخاب اولیه در پنج گروه سنی اعلام شده، تعداد 514 اثر به مرحله پایانی راه یافت.

بر همین اساس در مرحله پایانی، در بخش نوباوه 5 اثر برگزیده و 2 اثر شایسته تقدیر، در بخش نوخوان 5 اثر برگزیده و 3 اثر شایسته تقدیر، در بخش نونهال 5 اثر برگزیده و 3 اثر شایسته تقدیر، در بخش نونگاه 3 اثر برگزیده و 3 اثر شایسته تقدیر و در بخش نوجوان نیز 3 اثر برگزیده و 3 اثر شایسته تقدیر شناخته شد.

هیئت داوران مرحله پایانی بخش نقاشی را نادر موسوی فاطمی عضو شورای انجمن هنرهای تجسمی، مدرس و موسس سرزمین باران و برگزار کننده دوره های تربیت مربی، ندا محققی مربی هنری مرکز آفرینش های فرهنگی و هنری کانون و معصومه فاضلی مقدس، کارشناس مسئول هنرهای تجسمی مدیریت آفرینش های ادبی و هنری کانون تشکیل دادند.

هماهنگی اثر با موضوع های مهرواره، توجه به مشاهده بچه ها و تخیل آن ها در آثار، پایبندی به شرایط فراخوان و ارتباط اثر با موضوع های مهرواره از جمله ملاک های داوری در بخش نقاشی بود.

در بخش عکاسی، در گروه های نوخوان بالای 7 سال، نونهال بالای 9 سال، نونگاه بالای 12 سال و نوجوان بالای 15 سال، از میان 352 اثر رسیده به دبیرخانه، در هر گروه سنی 3 اثر (در مجموع 12 اثر) برگزیده شدند.

ملاک های انتخاب هیأت داوران در بخش عکاسی توجه به هماهنگی اثر با موضوع های مهرواره، ثبت عکس با توجه به گروه سنی و توجه به مشاهده عکاس و نگاه او به سوژه، بود.

فریدون قربانی عکاس و مدیر آژانس عکس تهران، حامد فرج الله عکاس حوزه شهری و محمد دلکش بازرس انجمن صنفی عکاسان مطبوعات ایران، داوری بخش عکس مهرواره را به عهده داشتند.

اسامی برگزیدگان بخش نقاشی و عکس مهرواره ستاره های بی نشان در سایت خبری کانون به نشانی kanoonnews.ir قابل مشاهده است.

یادآوری می شود آثار برگزیده و شایسته تقدیر این مهرواره نیز در گالری مجازی پرتال کانون به نشانی kpf.ir به نمایش گذاشته خواهد شد.

فهرست اسامی برگزیدگان بخش عکس مهرواره ستاره های بی نشان

فهرست اسامی برگزیدگان بخش نقاشی مهرواره ستاره های بی نشان

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 18 فروردین 1400 بروزرسانی: 18 فروردین 1400 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 7538

به "برگزیدگان بخش هنری مهرواره ستاره های بی نشان معرفی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزیدگان بخش هنری مهرواره ستاره های بی نشان معرفی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید