هراس نهاد آمریکایی از همکاری ایران-چین ضد نظم کنونی جهان

به گزارش هیو بلاگ، کمیسیون بررسی روابط امنیتی-اقتصادی آمریکا و چین در گزارشی که دوشنبه منتشر شده از گسترش همکاری میان ایران و چین ضد نظم جهانی آمریکایی ابراز نگرانی کرده است.

هراس نهاد آمریکایی از همکاری ایران-چین ضد نظم کنونی جهان

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، نهادی که زیر نظر کنگره و دولت آمریکا فعالیت می کند در گزارشی امروز دوشنبه از گسترش همکاری میان پکن و تهران ضد منافع واشنگتن ابراز نگرانی کرده و درباره آن هشدار داده است.

کمیسیون بررسی روابط اقتصادی و امنیتی ایالات متحده-چین ( USCC یا یو .اس .سی .سی) این گزارش را امروز دوشنبه منتشر کرده است.

یو .اس .سی .سی در وب سایتش نوشته جزو هیچ یک از ادارات یا سازمان های دولت فدرال آمریکا نیست اما مستقیماً زیر نظر کنگره و رئیس جمهور فعالیت می کند. مأموریت این سازمان، ارائه توصیه هایی در خصوص تجارت دوجانبه با چین به کنگره یا رئیس جمهور آمریکا است.

عنوان گزارشی که روز دوشنبه منتشرشده روابط چین-ایران: شراکت راهبردی محدود اما بادوام انتخاب شده و در آن به تقویت روابط ایران و چین در عرصه های اقتصادی، اطلاعاتی و دیپلماتیک اشاره شده است.

یو .اس .سی .سی در این گزارش از اینکه محور همکاری های ایران و چین در سال های اخیر به سمت مخالفت با نظم بین المللی آمریکا تحت رهبری آمریکا حرکت کرده ابراز نگرانی کرده است.

در این گزارش آمده است: روابط ایران و چین، در همکاری های کاربردی محدوی ریشه دارد که طی سال های گذشته به سمت شراکتی هدفمندتر در جهت مخالفت با نظم بین المللی تحت رهبری آمریکا همکاری کرده است.

در این گزارش تصریح شده با آنکه چین درباره نزدیک شدن به ایران ملاحظاتی دارد اما تهران و پکن منافع مشترکی در زمینه مقابله با سیستم های غربی و اکتساب منافع دوجانبه از این روش تعریف کرده اند.

یو .اس .سی .سی، به عنوان مثال به همکاری ایران و چین در انتشار اخباری بر خلاف روایت آمریکا درباره بیماری همه گیر کووید-19 و یا کمک چین به ایران برای دور زدن تحریم ها با خرید نفت از این کشور اشاره کرده است.

گزارش مذکور به علاوه با استناد به گزارش برخی رسانه های غربی نوشته همکاری ایران و چین به بازداشت و مرگ برخی منابع اطلاعاتی آمریکا در سراسر دنیا منجر شده که این، تهدیدی برای امنیت آمریکا به شمار می رود.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

سازمان میراث فرهنگی: سازمان میراث فرهنگی، با وبسایت مجموعه میراث فرهنگی ایران همراه باشید.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 8 مهر 1400 بروزرسانی: 8 مهر 1400 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 8518

به "هراس نهاد آمریکایی از همکاری ایران-چین ضد نظم کنونی جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هراس نهاد آمریکایی از همکاری ایران-چین ضد نظم کنونی جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید