نفت پشت مرز 100 دلار ماند

به گزارش هیو بلاگ، قیمت نفت در معاملات روز آدینه ثابت بود اما تحت تاثیر صعود ارزش دلار آمریکا و نگرانی ها نسبت به کندی رشد مالی و تقاضای ضعیف برای سوخت، به کاهش هفتگی تن داد.

نفت پشت مرز 100 دلار ماند

به گزارش خبرنگاران، بهای معاملات نفت برنت با 13 سنت افزایش، در 96 دلار و 72 سنت در هر بشکه بسته شد. بهای معاملات وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با 27 سنت افزایش، در 90 دلار و 77 سنت در هر بشکه بسته شد. هر دو شاخص برای کل هفته حدود 1.5 درصد کاهش ثبت کردند.

قیمت نفت پس از این که توماس بارکین، رئیس بانک فدرال رزرو ریچموند اظهار کرد اقدام برای افزایش نرخهای بهره باید متعادل گردد تا افزایش نرخ ها، رشد مالی را متاثر نکند، در معاملات پرنوسان روز آدینه، برای مدت کوتاهی افزایش یافت اما به علت نگرانی سرمایه گذاران درباره افزایش آینده نرخ های بهره، رشد قیمت نفت ضعیف شد.

رشد ارزش دلار آمریکا که به بالاترین حد در پنج هفته گذشته صعود کرد، هم رشد قیمت نفت را محدود کرد زیرا نفت را برای خریداران غیرآمریکایی، گران تر کرد.

جیم ریتربوش از شرکت مشاوره تجارت نفت ریتربوش اند آسوشیتس در یادداشتی نوشت: اگر چه مجموعه بازار نفت تا به امروز توانسته است دلار قوی را نادیده بگیرد اما ادامه فرایند رشد ارزش دلار، مانع بزرگی برای رشد مستمر قیمت های نفت ایجاد خواهد نمود.

هیثم الغیص، دبیرکل تازه اوپک به رویترز گفت: درباره تقاضا برای نفت در سال 2023 خوش بین است. وی در آستانه نشست پنجم سپتامبر اوپک پلاس گفت: اوپک مایل است روسیه در گروه اوپک پلاس بماند.

عرضه نفت ممکن است با اجرای ممنوعیت اتحادیه اروپا علیه واردات دریابرد نفت خام از روسیه در پنجم دسامبر، محدودتر گردد.

شرکت مشاوره FGE در یادداشتی نوشت: محاسبات ما نشان می دهد اتحادیه اروپا باید 1.2 میلیون بشکه در روز واردات نفت دریابرد از روسیه را با نفت منطقه ها دیگر جایگزین کند.

اطلاعاتی که روز چهارشنبه منتشر شد، حاکی از آن بود که ذخایر نفت آمریکا در پی صادرات پنج میلیون بشکه در روز نفت در هفته گذشته، به مقدار چشمگیری کاهش پیدا نموده است و شرکت های نفتی با درخواست از کشورهای اروپایی روبرو هستند که منابع دیگری برای واردات نفت را جست و جو می نمایند.

بر اساس گزارش رویترز، با این حال، شرکت خدمات انرژی بیکرهیوز روز آدینه اظهار داشت شمار دکل های حفاری نفت آمریکا هفته گذشته تغییر نداشت و 601 حلقه ماند. شرکت های انرژی آمریکایی شمار دکل های حفاری نفت را به تدریج افزایش می دهند و انتظار می رود فراوری نفت شیل در سپتامبر به بالاترین مقدار از مارس سال 2020 صعود کند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 29 مرداد 1401 بروزرسانی: 29 مرداد 1401 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 11816

به "نفت پشت مرز 100 دلار ماند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نفت پشت مرز 100 دلار ماند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید