منع تردد شبانه برای معابر درون شهری است

به گزارش هیو بلاگ، جانشین رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران آخرین شرایط امکان سفر در کشور را تشریح و تاکید کرد که طرح ممنوعیت شبانه تردد در تمامی شهرها اجرا می شود.

منع تردد شبانه برای معابر درون شهری است

به گزارش خبرنگاران، سردار سید تیمورحسینی در مصاحبه با ایسنا درباره آخرین شرایط سفر و تردد در کشور اظهارکرد: بارها اعلام کرده ایم که پلیس راهور در بحث محدودیت ها و ممنوعیت های ترافیکی مربوط به کرونا تابع مصوبات ستاد ملی مقابله با کروناست، از این رو اعمال محدودیت های تردد و سفر نیز طبق مصوبه این ستاد انجام می شود.

وی درباره ابهامات برخی از شهروندان پیرامون شرایط سفر اظهارکرد: متاسفانه با وجود آنکه به کرات درباره شرایط سفر و شرایط آن اطلاع رسانی شده است، اما برخی از شهروندان همچنان ابهاماتی در این خصوص دارند که ممکن است ناشی از پیگیری اخبار از منابع نادرست یا غیرمرتبط باشد. از این رو تاکید می کنم که در حال حاضر و تا به این لحظه برابر مصوبه ستادملی مقابله با کرونا سفر به 40 شهر دارای شرایط قرمز و نارنجی و نیز سفر از این40 شهر ممنوع است.

حسینی با بیان اینکه از میان این 40 شهر، طبق آخرین اعلام وزارت بهداشت 9 شهر در شرایط قرمز و مابقی در شرایط نارنجی قراردارند، گفت: مبلغ جریمه در شهرهای قرمز یک میلیون تومان و در شهرهای نارنجی نیم میلیون تومان است.

جانشین رییس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه محدودیت دیگری برای سفر به سایر شهرها از سوی ستاد ملی مقابله با کرونا اعلام نشده است، گفت: ما نیز مصوبات ابلاغی را اجرا خواهیم کرد و اگر تعداد شهرهای دارای شرایط قرمز یا نارنجی تغییر کند، پلیس نیز برحسب شرایط شهرها اقدام خواهیم کرد.

وی درباره برخی اظهارات پیرامون ممنوعیت ورود به برخی از شهرها و استان هایی که دارای شرایط قرمز یا نارنجی نیستند نیز اظهارکرد: معیار مصوبات ستادملی مقابله با کروناست و استان ها نمی توانند مستقلا و جداگانه برای خود تصمیم دیگری بگیرند. در حال حاضر نیز طبق مصوبه ممنوعیت ورود و خروج به همان 40 شهر دارای شرایط قرمز و نارنجی وجود دارد.

منع تردد شبانه از ساعت 21 تا 3 در جاده ها اعمال نمی شود

حسینی در مورد اینکه محدودیت تردد شبانه و اینکه گفته می شود این منع تردد در جاده ها نیز وجود دارد، شرح داد: متاسفانه تعداد انگشت شماری از خبرنگاران در مورد انتشار این خبر اصول حرفه ای را رعایت نکردند و مطلبی منتشر شد که باعث سردرگمی مردم شد. لازم است تاکید کنم که ممنوعیت تردد شبانه از ساعت 21 تا سه بامداد با مصوبه ستادملی مقابله با کرونا در طول ایام نوروز و در تمام شهرهای کشور اعم ازشهرهای دارای شرایط قرمز، نارنجی، زرد و آبی اجرا می شود، اما این ممنوعیت شامل شهرها بوده و در جاده ها اجرا نمی شود.

جانشین رییس پلیس راهور ناجا ادامه داد: بنابراین آنچه که تحت عنوان ممنوعیت تردد شبانه از ساعت 21 تا 3 بامداد در جاده ها مطرح می شود، نادرست بوده و چنین موضوعی صحت ندارد.

وی با بیان اینکه تاکید و توصیه پلیس به شهروندان پرهیز از انجام سفر است، اظهارکرد: اما اگر افرادی به هر دلیل اقدام به مسافرت با وسیله نقلیه شخصی خود کردند، باید توجه کنند که در طول راستا وارد شهرهای دارای شرایط قرمز و نارنجی نشده و از کمربندی این شهرها عبور کنند. اگر هم کمربندی وجود نداشت، فقط از راستای که پلیس معین کرده تردد کنند و وارد شهر نشوند. ساکنان این شهرها نیز توجه داشته باشند که اجازه خروج از شهر با خودروی شخصی خود را ندارند. همچنین مسافران توجه داشته باشند که ممنوعیت تردد شبانه در تمامی شهرها اجرا می شود و زمان خود را طوری مدیریت کنند که از ساعت 21 تا 3 بامداد جریمه نشوند.

حسینی درباره شهرهای قرمز و نارنجی کرونایی نیز گفت: اسامی این شهرها از سوی وزارت بهداشت اعلام می شود و شهروندان می توانند با مراجعه به سایت وزارت بهداشت یا رسانه ها و خبرگزاری های معتبر از آخرین شرایط شهرهای قرمز و نارنجی و اسامی آنها با خبر شوند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 3 مهر 1400 بروزرسانی: 3 مهر 1400 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 7559

به "منع تردد شبانه برای معابر درون شهری است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منع تردد شبانه برای معابر درون شهری است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید