منتظر تصمیم رئیسی درباره مذاکرات وین هستیم

به گزارش هیو بلاگ، هایکو ماس وزیر خارجه آلمان در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره مذاکرات احیای توافق هسته ای ایران و بعلاوه احتمال مطرح شدن فعالیت های منطقه ای تهران در این مذاکرات، گفت: مذاکرات وین در مرحله ظریف و حساسی واقع شده است و منتظر تصمیم رییسی در خصوص توافق است.

منتظر تصمیم رئیسی درباره مذاکرات وین هستیم

به گزارش فارس، هایکو ماس وزیر خارجه آلمان امروز (چهارشنبه) در نشست خبری مشترک با وزیر خارجه دولت مستعفی یمن که به برلین سفر نموده، شرکت کرد.

ماس در این نشست خبری درباره شرایط یمن گفت: در نتیجه حملات، شرایط مأرب نگران نماینده است و آتش بس لازم است. ما از جامعه بین المللی می خواهیم که از یمن حمایت نمایند.

وی با بیان اینکه آلمان آماده است تا تمام فرصت ها را برای خاتمه دادن به فاجعه یمن ارائه دهد، شرح داد: ما بر حمایت از سازمان ملل در اقدامات سیاسی و بشردوستانه خود در خصوص یمن متمرکز هستیم.

بر اساس این گزارش، وزیر خارجه آلمان ضمن تاکید بر اینکه اوضاع در یمن از تحولات منطقه ای غیرقابل تفکیک است، اضافه نمود: طرح یاری سازمان ملل برای یمن تنها 43 درصد تأمین شده است.

ماس بعلاوه در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره مذاکرات احیای توافق هسته ای ایران و بعلاوه احتمال مطرح شدن فعالیت های منطقه ای تهران در این مذاکرات، گفت: مذاکرات وین در مرحله ظریف و حساسی واقع شده است و منتظر تصمیم رئیس جمهور نو ایران در خصوص توافق است.

وی با ادعای اینکه دولت نجات ملی یمن مستقر در صنعاء باعث افزایش تنش ها در این کشور هستند، مدعی شد: نقش ایران در بحران یمن باید تغییر کند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

سازمان میراث فرهنگی: سازمان میراث فرهنگی، با وبسایت مجموعه میراث فرهنگی ایران همراه باشید.

منبع: فرارو
انتشار: 8 مهر 1400 بروزرسانی: 8 مهر 1400 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 8562

به "منتظر تصمیم رئیسی درباره مذاکرات وین هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منتظر تصمیم رئیسی درباره مذاکرات وین هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید