مصونیت بهبودیافتگان کرونا تا 8 ماه ادامه دارد

به گزارش هیو بلاگ، خبرنگاران/خراسان رضوی نتایج تحقیقات جدید نشان می دهد که ایمنی در برابر ویروس کرونا حداقل هشت ماه و حتی ممکن است سال ها ادامه داشته باشد.

مصونیت بهبودیافتگان کرونا تا 8 ماه ادامه دارد

به گزارش ایندیپندت ای، دانشمندان سلول های ایمنی در بازماندگان کووید- 19 را بررسی کردند، ازجمله سلول هایی حافظه که ویروس را ذخیره می کنند و می تواند آنتی بادی ها را فعال کنند.

دانشمندان موسسه ایمونولوژی لا جولا دانشگاه سن دیگو آمریکا، عناصر پاسخ ایمنی از جمله آنتی بادی ها و سلول های تی را ارزیابی کردند و دریافتند که حافظه ایمنی ممکن است حداقل برای هشت ماه دوام داشته باشد.

دانشمندان گفتند که سرعت پایین کاهش برخی از سلول های موردنیاز برای ایمنی بدن، می تواند به معنای دوام بیشتر آن باشد.

این مطالعه امیدواری هایی ایجاد کرده است که محافظت از واکسن های کرونا ممکن است سال ها ادامه داشته باشد و ممکن است نیازی به تزریق سالانه نباشد.

تعدادی از مقالات اخیر پیشنهاد کردند که ایمنی بدن در کمتر از سه ماه کاهش می یابد و سوالاتی در مورد اثربخشی واکسن ایجادشده است اما تحقیقات جدید در مورد سلول های تی نتایج خوش بینانه تری ارائه کرده است و نشان می دهد که واکنش ایمنی می تواند مدت زمان طولانی تری ادامه یابد.

دانشمندان معتقدند که یافته های مطالعه جدید نشان می دهد که وجود حافظه ایمنی امکان پذیر است و سال ها بعد نیز تحریک می شوند.

محققان تحقیق خود را پیش از بررسی همکاران در medRxiv، وب سایت علوم بهداشتی تحقیقات پیش از چاپ منتشر کردند و به طور دوره ای سطح آنتی بادی ها و همچنین حافظه سلول های تی و بی و سایر سلول های ایمنی بدن را اندازه گیری می کنند.

محققان دریافتند، سلول های تی که بخشی از سیستم ایمنی است و هم سلول های آلوده را از بین می برد و هم سلول های بی را در ساخت آنتی بادی کمک می کند تا 6 ماه وجود دارند.

دانشمندان نگران بودند، افرادی که به عفونت های خفیف مبتلا می شوند پاسخ ایمنی قوی نداشته باشند، اما تقریبا همه سلول ها در صورت برخورد مجدد با ویروس قادر به ایجاد پادتن های جدید هستند.

استفان ایوانز، استاد فاراکوپیدمیولوژی در دانشکده بهداشت و پزشکی لندن گفت: این نتایج احتمالا خبر خوبی برای واکسن هاست که می توانند ایمنی بیشتر از کوتاه مدت ایجاد کنند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

سازمان میراث فرهنگی: سازمان میراث فرهنگی، با وبسایت مجموعه میراث فرهنگی ایران همراه باشید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 مهر 1400 بروزرسانی: 8 مهر 1400 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 6216

به "مصونیت بهبودیافتگان کرونا تا 8 ماه ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مصونیت بهبودیافتگان کرونا تا 8 ماه ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید