روش های تهیه بهترین هات چاکلت ها

به گزارش هیو بلاگ، با خبرنگاران همراه باشید تا رمز و راز نهفته در تهیه بهترین هات چاکلت، میکس کاکائو و ... را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

روش های تهیه بهترین هات چاکلت ها

برای دست یابی به رمز و راز درست کردن یک فنجان شکلات داغ عالی با بعضی از سازنده ها و فروشنده های شکلات که خود را صاحب نام و مدعی برترین ها در این زمینه می دانند، به گفت وگو پرداخته شده است. Dominque Ansel، Jacques Torres که از بهترین ارائه دهندگان شکلات داغ سراسر شهر نیویورک هستند و همچنین Maury Rubin (دارنده مغازه نانوایی) و Michael Klug (شکلات ساز و قناد در l.a.burdick) عزیزانی هستند که در این مسئله تجربیات و آگاهی های موثر و کاربردی خود را به اشتراک گذاشتند.

در سراسر دنیا با آغاز سال نو (میلادی) و آمدن ماه ژانویه، می توان هیجان و شور خاصی را که عطر و بوی آمدن سال جدید را نوید می دهد، به راحتی و در همه جا مشاهده کرد. احساسی خوشایند و دوست داشتنی همچون پرواز پرندگان آن هم در لحظه ای که سرمای طاقت فرسا و اجتناب ناپذیر منفی 4 درجه فارنهایت را با تمام وجود حس خواهید کرد. برای افرادی که هر صبح در این سرمای سوزان، در حال یخ زدن یا انجماد هستند، لایه ای از رنگ شکلات، همانند ابریشمی نرم و لطیف، گرمایی بی نظیر را به ارمغان خواهد آورد. عطر و طعم شکلات داغ، قطعا معجزه ای است بی بدیل که می توان ذوب شدن یخ بندبند وجودشان را با نوشیدن جرعه ای از آن ممکن ساخت.

اولین گام، استفاده از شکلاتی باکیفیت و عالی

Jacques Torres یکی از مشهورترین قنادان و کارخانه داران شکلات سازی، نکته مهمی را در تهیه بهترین هات چاکلت بیان نمود. وی معتقد است که شما مجبور خواهید بود برای درست کردن این نوشیدنی لذیذ و دوست داشتنی، ابتدا از شکلات آغاز کنید. پیاده کردن این نکته ، بسیار مهم و قابل اهمیت است. وی برای درک بهتر اهمیت این مسئله، از مثالی جالب استفاده کرد. او معتقد بود که برای تهیه تارتی از توت فرنگی، استفاده از توت فرنگی های یخی و زمستانی که فاقد عطر و طعمی واقعی است، قطعا نتیجه ای جالب و دوست داشتنی را در پی نخواهد داشت. درست کردن هات چاکلت عالی و باکیفیت نیز از این قاعده مستثنی نبوده و به شکلاتی باکیفیت و عالی احتیاجمند خواهید بود.

Michael Klug ، شکلات ساز و قناد معروف در la.burdick ترجیح می دهد برای حفظ و ایجاد بیشتر مزه، بو و عطر منحصربه فرد شکلات، از مقداری شیر گرم یا آب گرم استفاده کند. وی بر این باور است که با این روش عطر و مزه فوق العاده و بکر شکلات را بیشتر تجربه و احساس خواهید کرد. حتی اگر تنها مقدار کوچکی از شکلات (ممکن است نوع شکلات استفاده شده با نوع شکلاتی که هات چاکلت از آن تهیه شده است، متفاوت باشد) نیز در فنجان شما باشد، با این روش باز هم طعم و مزه آن را به وضوح در نوشیدنی خود احساس خواهید کرد.

Dominque نیز معتقد است برای داشتن هات چاکلتی بکر و فوق العاده، احتیاجمند استفاده از مواد اولیه عالی و باکیفیت در کنار داشتن مهارتی خوب و قابل اعتماد در تهیه آن خواهید بود. از دید وی برای مواد عالی و منحصربه فرد باید هزینه ای قابل توجه پرداخت کرد. در واقع بیانگر این مثل معروف است که هراندازه پول بدی آش می خوری...

استفاده از پودر کاکائو، عنصر اصلی بیشتر هات چاکلت ها

پودرکاکائو محصولی است که برای تهیه شکلات مورد استفاده قرار می گیرد. در واقع این ماده مفید، یکی از مواد اولیه و ابتدایی در تهیه بسیاری از پودرهایی است که از طریق آن ها می توان یک میکس شکلات داغ را تهیه کرد. در واقع عنصر اصلی تمامی پودرهای میکس شکلات داغ، از این ماده مفید و کاربردی تهیه می شوند. اگر مایلید از پودر برای تهیه کاکائومکیس بهره ببرید، بهتر است قبل از هر اقدامی از کیفیت پودر شکلات مطمئن شوید. بسیاری از میکس های هات چاکلت ، با استفاده از پودر کاکائو تهیه می شوند. آنچه که از دانه های کاکائو پس از خارج کردن روغن آن باقی می ماند، بسیار مهم و کاربردی است. jacues torres در این باره اینگونه شرح می دهد که پس از اینکه روغن دانه های کاکائو بواسطه بودادن یا سرخ کردن آن ها روی حرارت خارج شد، آنچه باقی خواهد ماند، پوسته یا پوکه های کاکائو است که بسیار اهمیت دارد. شما می توانید آن ها را برداشته، درون دستگاه خردکن ریخته و پودری از کاکائو برای خود تهیه کنید. این بهترین و مطمئن ترین پودر کاکائویی خواهد بود که در تمام عمرتان خواهید داشت و می توانید برای درست کردن شکلات از آن بهره ببرید.

خانم swiss ازجمله افرادی است که از پودر کاکائو استفاده می نماید. جالب است بدانید وی مصرف پودر کاکائوی قلیایی را به سایر پودرها ترجیح می دهد. او معتقد است که استفاده از این نوع پودر یاری می نماید تا پودری با نسبت اسید کمتر، برای تهیه شکلات استفاده کنیم. همچنین با این روش عطر و طعمی ملایم را به شکلات خود خواهیم بخشید. البته این محصول از عطر و طعمی کمتر از شکلات واقعی برخوردار خواهد بود. maury rubin (دارنده مغازه نانوایی)، تنها دلیل استفاده مردم از پودر کاکائو را فقدان پیشرفت اجتماعی و تمدن کافی برای تهیه شکلات داغ از شکلات واقعی بیان نمود.

کیفیت پودرهای صنعتی هات چاکلت، یکسان نیست

یکی از سازنده های پودرهای شکلات مدعی است تمامی پودرهای استفاده شده در میکس های شکلات داغ از پودر کاکائو تهیه می شوند. در این میان بعضی از این پودرها از جنسی مرغوب و با استفاده از کاکائوی اصل تهیه خواهند شد. این درحالی است که امکان تقلبی بودن یا مرغوب نبودن این پودرها زیاد است. البته نباید این نکته را از یاد برد که بسیاری از هواداران و دوست داران شکلات ترجیح می دهند آن را به صورت جامد (شکلات تخته ای، فرمی و ...) مصرف نمایند. اما اگر قصد دارید از پودر بهره ببرید بنابر توصیه Jacques که معمولا استفاده از پودر شکلات را به دلیل سرعت بیشتر در تهیه شکلات داغ به نوع جامدآن ترجیح می دهد، بهتر است قبل از مصرف این گونه محصولات، حتما با دقت محتویات پشت جعبه را خوانده و مطمئن شوید از جنسی مرغوب و اصل استفاده می کنید.

شما هستید که مشخص می کنید هات چاکلت خود را تلخ یا شیرین میل کنید

ممکن است بهترین هات چاکلت ها را با درصدهای متفاوتی از میزان شکلات مشاهده یا میل کنید. مثلا فردی علاقه مند به نوشیدن فنجانی از شکلات داغ با درصد زیادی از شکلات است. در اینصورت می توان با استفاده از مقدار زیادی شکلات فنجانی غلیظ از هات چاکلت را تهیه کرد. Jacques Torres معتقد است برای تهیه شکلات داغ، نباید از کاکائوهایی زیر 60 تا 63 درصد یا بالای 75 تا 80 درصد استفاده کرد. Maury نیز بیان نمود که حداقل کاکائوی مصرفی در تهیه هات چاکلت های وی 50 درصد بوده است اما غالب هات چاکلت های وی، از 60 درصد کاکائو تهیه شده است. Dominque نیز اظهار داشت، هات چاکلت های سروشده در محله سوهو و مغازه های غرب دهکده، از کاکائوهای 62 تا 70 درصدی تهیه می شوند. او معتقد است که این روش توازنی واقعی و دوست داشتنی در بخشیدن عطر و طعمی فو ق العاده به هات چاکلت ها ایجاد خواهد نمود. البته تمام این نکات به نظر و سلیقه افراد وابسته خواهد بود.

Maury معتقد است که می توان برای تلخی، شیرینی، رنگ و طعم شکلات از ذائقه و خواست شخصی خود استفاده کرد. در واقع وی بر این باور است که تنها خود شخص می تواند تصمیم گیرنده نهایی برای ایجاد طعمی دلخواه و مناسب هات چاکلت باشد. او برای ایجاد درکی بهتر نسبت به این مسئله، از مقایسه پنیرهای معروف و پرطرفدار استفاده کرد. او بیان نمود که ممکن است به نظر شما، پنیر چدار یکی از بهترین گزینه ها برای سرخ کردن به شمار آید. این درحالی است که پنیرهای دیگر همچون: Gruyère (پنیر سوراخ سوراخ سوئیسی که از شیر گاو تهیه می گردد)، پنیر هاوارتی و queso fresco نیز می توانند در کنار آن گزینه مناسبی در نظر گرفته شوند. در واقع این نظر و سلیقه بیننده است که چه چیزی را با توجه به ذائقه و میل خود انتخاب کند. در خصوص تهیه هات چاکلت و نوع طعم و رنگ آن نیز کاملا سلیقه و ذائقه شخص مد نظر خواهدبود. این خود شما هستید که تصمیم می گیرید تا چه اندازه ای نوشیدنی خود را شیرین، تلخ یا ملایم میل کنید. Maury پیشنهاد می نماید برای مصرف شیرشکلات با شیرینی ملایم، کافی است به جای استفاده از شکر، تنها مقداری از شکلات تلخ یاری بگیرید. قطعا طعمی دلپسند و دوست داشتنی را تجربه خواهید کرد.

با توجه به بیان نکاتی ارزشمند در تهیه نوشیدنی عالی و باکیفیت، مهارت و روش چگونگی تهیه آن ها نیز بسیار مهم و در مرحله بعدی قرار گرفته است. در ادامه به بیان روشی مطمئن و مفید خواهیم پرداخت.

چگونه کاکائومیکس (مخلوط) داشته باشیم؟

با روشی آسان و وسایلی کاملا معمولی، میکس هات چاکلتی مناسب با ذائقه خود در منزل تهیه خواهید کرد.

مواد لازم:

برای درست کردن چنین نوشیدنی محبوب و لذیذی به مقداری پودر قهوه اسپرسو یا مقداری دارچین خردشده برای داشتن عطر و طعمی فوق العاده احتیاج خواهید داشت. 100 گرم شکلات تلخ و شیرین، 3.2 فنجان پودر کاکائو، 4.3 فنجان پودر شکر، 4.1 فنجان پودر شیرکاکائو، مقداری پودر شیر یا جوی سبز خشک و پودرشده، یک پینچ نمک و 2 قاشق نشاسته ذرت، از دیگر مواد لازم برای تهیه میکس لذیذ و خوشمزه به شمار می آید.

طرز تهیه:

ابتدا شکلات را به قطعاتی عظیم تقسیم نموده و درون غذاساز بریزید. به مخلوط کردن تا زمانی که شکلات به آردی یک دست تبدیل گردد، ادامه دهید. اکنون زمان اضافه کردن کاکائو، پودر شیر، شکر و نشاسته ذرت است. مواد را کاملا مخلوط نموده تا ترکیبی یکنواخت را در مقابل خود مشاهده کنید.

حال ترکیب بدست آمده را درون ظرف شیشه ای با دهانه نسبتا پهن ریخته و با کاردک مخصوص هم زدن تخم مرغ ، سعی کنید تمامی محتویات درون غذاساز را به داخل شیشه راهنمایی کنید. حال درپوش را قرار داده و محکم ببندید. اکنون ترکیبی کاملا لذیذ و دوست داشتنی را برای تهیه کاکائوی داغ و خوش عطر در اختیار دارید.

در یک شیرداغ کن کوچک، یک فنجان شیر و 2 قاشق سوپخوری از ترکیب فوق را مخلوط نموده و روی حرارتی متوسط قرار دهید. سعی کنید مخلوط شیر و پودر میکس کاکائو را به آهستگی و ملایمت هم زده تا زمانی که علاوه بر بدست آمدن مایعی یک دست، بخاری ملایم روی ظرف مشاهده گردد. اکنون میکس کاکائوی شما آماده است. می توانید درون فنجان های دلخواه ریخته و نوش جان کنید.

در ارائهی این مقاله سعی شد تا به نکاتی مهم و ضروری در خصوص تهیه کردن هات چاکلتی لذیذ و دوست داشتنی مطابق آنچه در کافی شاپ ها سرو می گردد، اشاره گردد. منتظر نظرات سازنده شما دوستان خبرنگارانیی خواهیم بود.

منبع: food52

منبع: کجارو
انتشار: 29 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 4057

به "روش های تهیه بهترین هات چاکلت ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روش های تهیه بهترین هات چاکلت ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید