روسیه خواهان اجتناب از برآورد درباره حادثه نطنز شد

به گزارش هیو بلاگ، یک مقام ارشد وزارت خارجه روسیه روز دوشنبه خواهان اجتناب از برآورد درباره حادثه نطنز شد.

روسیه خواهان اجتناب از برآورد درباره حادثه نطنز شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، سرگئی ورشینین، معاون وزیر خارجه روسیه روز دوشنبه خواهان اجتناب از قضاوت های شتابزده درباره حادثه در تأسیسات هسته ای نطنز شد.

معاون وزیر خارجه روسیه روز دوشنبه در جمع خبرنگاران گفت: حوادث اینچنینی نیازمند آنالیز های جدی هستند. فکر می کنم آخرین کاری که باید انجام داد برآورد است. مسئله بسیار جدی است.

آژانس بین الملل انرژی اتمی پیش از این در بیانیه ای نبود مواد هسته ای در سوله حادثه دیده در سایت نطنز را تأیید نموده است.

در بیانیه آژانس که آدینه صادر شد آمده است: آژانس می تواند تأیید کند که در زمان سانحه هیچ یک از بازرسان پادمانی آژانس بین المللی انرژی اتمی در آنجا حاضر نبوده اند و اینکه این مکان، محتوی مواد هسته ای نبوده است.

* حادثه در سایت نطنز

بهروز کمالوندی، سخنگوی سازمان انرژی اتمی صبح پنجشنبه (12 تیرماه) از وقوع حادثه در یکی از سوله های در حال تکمیل در محوطه باز سایت نطنز اطلاع داد.

او گفت: بامداد امروز به دنبال وقوع حادثه ای که چگونگی آن در دست آنالیز است، یکی از سوله های در دست احداث در محوطه باز سایت نطنز دچار آسیب شد، ولی هیچ تلفات جانی نداشت و به فعالیت های مجموعه لطمه ای وارد نکرد.

کمالوندی اظهار داشت: از نظر احتمال ایجاد آلودگی نیز با توجه به غیر فعال بودن مجموعه ذکر شده جای هیچ گونه نگرانی نیست و هم اکنون تیم های کارشناسی سازمان در محل وقوع حادثه حاضر و مشغول آنالیز علل این واقعه می باشند.

* آنالیز ها درباره دلیل حادثه

کیوان خسروی سخنگوی دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی عصر امروز (آدینه) خاطرنشان کرد که علت این حادثه در زمان مناسب اعلام خواهد شد.

او گفت: آنالیز های فنی و امنیتی صورت گرفته از سوی دستگاه های ذیربط، علت وقوع حادثه در مجتمع هسته ای شهید مصطفی احمدی روشن در نطنز را که بامداد پنج شنبه 12 تیرماه به وقوع پیوست به صورت دقیق تعیین نموده است.

وی با اشاره به حضور و فعالیت کارشناسان بخش های مختلف مسئول ارزیابی و رسیدگی به حادثه در سایت نطنز که از اولین ساعات وقوع این رخداد انجام شد اظهار داشت: فرضیه های مختلف در خصوص علت این رخداد با آنالیز دقیق آثار، نحوه و میزان تخریب ایجاد شده، علت اصلی حادثه تعیین شده است.

خسروی افزود: به دلیل بعضی ملاحظات امنیتی علت و چگونگی بروز این حادثه در زمان مناسب اعلام خواهد شد.

وی در سرانجام با تاکید بر محدود بودن خسارت وارد شده به سوله در حال تکمیل در مجتمع هسته ای نطنز افزود: در محل وقوع حادثه هیچگونه مواد هسته ای وجود نداشته و موضوع نشت مواد رادیو اکتیو در وقوع این رخداد کاملا منتفی است.

انتهای پیغام/

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 3 مهر 1400 بروزرسانی: 3 مهر 1400 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 4326

به "روسیه خواهان اجتناب از برآورد درباره حادثه نطنز شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روسیه خواهان اجتناب از برآورد درباره حادثه نطنز شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید