درمان سرماخوردگی با از کارانداختن تنها یک پروتئین

به گزارش هیو بلاگ، با نزدیک شدن به فصل سرما نگرانی در مورد ابتلا به سرماخوردگی نیز افزایش می یابد و محققان روش جدیدی برای درمان این بیماری با از کار انداختن تنها یک پروتئین ابداع کرده اند.

درمان سرماخوردگی با از کارانداختن تنها یک پروتئین

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی هیو بلاگ به نقل از نیواطلس، مقابله با سرماخوردگی کار دشواری است، زیرا ویروس های متعددی برای ابتلا به این بیماری وجود دارد. اما یک مطالعه جدید نشان می دهد که تنها دستکاری و متوقف کردن فعالیت یک پروتئین در سلول های انسانی می تواند جلوی فعالیت ویروس سرماخوردگی را بگیرد.

استفاده از این روش حتی از استعمال واکسن های سرماخوردگی نیز مفیدتر است، زیرا ویروس های سرماخوردگی به مرور در برابر واکسن ها هم مقاوم می شوند.

بر اساس تحقیقات پژوهشگران دانشگاه های استنفورد و کالیفرنیا ویروس های سرماخوردگی برای ایجاد آلودگی در بدن از پروتئینی خاص سواستفاده می کنند. بررسی های مفصل اجرا شده در این زمینه با کمک متخصصان علم ژنتیک نشان داد که پروتئین SETD3 بدین منظور به کار گرفته می شود.

بر همین اساس هیچ یک از ویروس های سرماخوردگی بدون کمک پروتئین SETD3 قادر به تکثیر خود نیستند و از آن برای حفاظت از خود نیز استفاده می کنند. تحقیقات نشان می دهد پروتئین مذکور سرعت تکثیر انواع ویروس های سرماخوردگی را صدبرابر می کند و لذا دانشمندان در تلاش هستند تا روشی برای از کار انداختن این پروتئین بیابند.

/

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 10 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 161

به "درمان سرماخوردگی با از کارانداختن تنها یک پروتئین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درمان سرماخوردگی با از کارانداختن تنها یک پروتئین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید