جلسه مجلس عراق برای مشخص تکلیف حوزه های انتخاباتی به نتیجه نرسید

به گزارش هیو بلاگ، جلسه مجلس عراق با هدف معین تکلیف قانون جدید انتخابات و نیز حوزه های انتخاباتی به نتیجه نرسید و آنالیز آن به شنبه دهم اکتبر موکول شد.

جلسه مجلس عراق برای مشخص تکلیف حوزه های انتخاباتی به نتیجه نرسید

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران ، جلسه مجلس عراق امروز به ریاست محمد حلبوسی و با حضور 179 نماینده این کشور برگزار گردید.

یک منبع مجلسی در این باره به سومریه نیوز گفت: مجلس عراق جلسه رای گیری در خصوص بند مربوط به حوزه های انتخاباتی را به نشست روز شنبه دهم اکتبر موکول نموده است.

پیش از این احمد الجربا رئیس فراکسیون مجلسی موسوم به المشروع العربی بیان کرد که گروه های سیاسی در مجلس عراق در خصوص حوزه های انتخاباتی و تعداد آنها به توافق نرسیده اند.

وی اضافه نمود: تا این لحظه هیچ توافق سیاسی در خصوص چگونگی حوزه های انتخاباتی و تعداد این حوزه ها حاصل نشده است، هرچند که پیشنهادهای متعددی در خصوص تعداد حوزه ها و تقسیم آنها در استان ها براساس میزان جمعیت وجود دارد.

پیشتر محمد الحلبوسی، رئیس مجلس عراق، اعلام نموده بود که امروز شنبه جلسه ای درخصوص قانون انتخابات برگزار خواهد شد.

مجلس عراق امروز اضافه نمودن بندهای جدیدی به قانون انتخابات مجلس این کشور را تصویب کرد.

نمایندگان مجلس همچنین بند التزام به پایبندی به مجاورت جغرافیایی و تنوع اقشار در هر استان و اتخاذ اصل شفافیت و عدالت در هنگام توزیع حوزه های انتخابیه رای گیری کرد.

مجلس همچنین به بند مجاز نبودن - به تعویق انداختن سازوکار تقسیم حوزه های انتخابیه به هر دلیلی - برای هر یک از استانها رای داد.

مجلس عراق بند التزام به سرشماری نفوس و مسکن سال 2010 میلادی - صادره از جانب وزارت برنامه ریزی را- در راستای اجرای احکام ماده 49 قانون اساسی تصویب کرد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 3 مهر 1400 بروزرسانی: 3 مهر 1400 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 5456

به "جلسه مجلس عراق برای مشخص تکلیف حوزه های انتخاباتی به نتیجه نرسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جلسه مجلس عراق برای مشخص تکلیف حوزه های انتخاباتی به نتیجه نرسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید