جان مک کین درمان سرطان را متوقف کرد

به گزارش هیو بلاگ، جان مک کین، سناتور برجسته جمهوری خواه، که از چند ماه پیش به علت سرطان مغز کنگره را ترک و مشغول معالجه شده بود، گفته دیگر تمایلی برای ادامه درمان ندارد.

جان مک کین درمان سرطان را متوقف کرد

به گزارش هیو بلاگ، خانواده مک کین که از کهنه سربازان جنگ ویتنام است و به اخلاق مندی در میان جمهوری خواهان شهرت دارد با صدور اطلاعیه ای گفتند: او که تا همین الان هم فراتر از انتظارها برای زنده مانده جنگیده و پیروز شده حالا تصمیم گرفته که به فرایند درمان سرطان خود خاتمه دهد.

مک کین، 81 ساله، ژوئیه سال گذشته و در حالی که برای یک جراحی ساده و برداشتن یک لخته خون بستری شده بود با تشخیص یک تومور مغزی بدخیم و پیش فراینده روبه رو شد و درمان را با عمل جراحی در بالای چشم چپ خود شروع کرد.

او از ماه دسامبر گذشته واشنگتن و جلسات مجلس سنا در کنگره را ترک کرد هر چند همچنان نسبت به وقایع سیاسی روز موضع گیری می کند و گاه به گاه هم با دونالد ترامپ، رئیس جمهوری، سرشاخ می شود.

به گزارش بی.بی.سی در اطلاعیه خانواده مک کین آمده: او تا هم اکنون هم بسیار فراتر از حد انتظار برای زنده ماندن تلاش کرده و پیروز شده اما اکنون پیشرفت بیماری و کهولت سن او را واداشته با وجود استقامت و اراده همیشگی اش از ادامه درمان صرف نظر کند.

جان مک کین که برای شش دوره در مجلس سنای آمریکا از سوی مردم ایالت آریزونا حضور داشته در جریان جنگ ویتنام خلبان بود و پس از منهدم شدن هواپیمایش به مدت 5 سال اسیر جنگی بود.

او در جریان اسارت به علت شکنجه دچار معلولیت های دائمی شد و شاید هم به همین علت همیشه به عنوان یکی از مدافعان سرسخت منع شکنجه شناخته شده است.

جان مک کین سال های زیادی را در نیروی دریایی آمریکا خدمت کرده است.

وی در سال 1958 از دانشکده نیروی دریایی آمریکا فارغ التحصیل شد و پس از آن به عنوان خلبان نیروی دریایی شروع به کار کرد.

در جریان جنگ ویتنام،در ژوئیه سال 1967، هنگامی که هواپیمای خود را برای پرواز جهت یک بمباران آماده می کرد، موشکی به تانک بنزین هواپیمایش اصابت کرد که موجب بروز آتش سوزی شده و با کشته شدن 134 پرسنل ارتش آمریکا تمام شد.

سه ماه بعد هواپیمای جان مک کین، بر فراز ویتنام شمالی سرنگون شد و او به اسارت جنگجویان ویت کنگ درآمد. وی مدت پنج سال را در ویتنام در زندان گذراند.

پس از بازگشت به آمریکا جان مک کین به خدمت در نیروی دریایی ادامه داد تا اینکه در سال 1981 بازنشسته شد.

پیشینه سیاسی

هنگامی که جان مک کین به ایالت آریزونا نقل مکان کرد، زندگی سیاسی اش شروع شد.

در سال 1982 وی در انتخابات مجلس نمایندگان آمریکا پیروز شد. چهار سال بعد بود که به عضویت مجلس سنای این کشور درآمد.

جان مک کین در انتخابات ریاست جمهوری سال 2000 به رقابت با جورج بوش پرداخت و در انتخابات مقدماتی در نیوهمشایر برای تعیین نامزد حزب در انتخابات، به یک پیروزی غیرمنتظره دست یافت.

ولی به علت نقدها و حملات مخالفین به خصوص دست راستی های بانفوذ مذهبی، به تدریج وجهه خود را از دست داد و جورج بوش پیروز شد نامزدی جمهوریخواهان را در انتخابات به دست آورد.

جان مک کین پس از این شکست دوباره به مجلس سنا بازگشت و در کمیته نیروهای مسلح این مجلس شروع به کار کرد.

او یک بار دیگر در سال 2008 برای نامزدی حزب جمهوری خواه وارد عرصه شد اما با وجود پیروزیت در میان نامزدهای حزب خودش، رقابت اصلی را به باراک اوباما از حزب دموکرات واگذار کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 1068

به "جان مک کین درمان سرطان را متوقف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جان مک کین درمان سرطان را متوقف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید