تنفس هوای سالم در شهر تهران

به گزارش هیو بلاگ، تهران (پانا) - امروز شنبه 20 آذر ماه هوای تهران در بیشتر منطقه ها در محدوده قابل قبول است و با شروع تردد خودروها در بعضی منطقه ها کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از فقدان وزش باد موثر است.

تنفس هوای سالم در شهر تهران

پیش بینی های صورت گرفته در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که در صبح روز شنبه (20 آذر ماه) با شروع تردد خودروها در نخستین روز هفته کیفیت هوا در بعضی منطقه ها پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت که ناشی از عدم وزش باد مؤثر است.

حاکمیت جو نسبتاً آرام و پایدار در طول روز پراکندگی آلاینده ها را محدود خواهد نمود. با تداوم شرایط پایدار جوی و عدم وزش باد مؤثر تا اواخر وقت شنبه(20 آذرماه) و نیز افزایش ترافیک شامگاهی، بر غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد که به تبع آن برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در منطقه ها پرتردد پیش بینی می گردد.

صبح روز یکشنبه (21 آذر ماه) در بیشتر منطقه ها کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از وزش باد مؤثر و پراکندگی آلاینده ها خواهد بود، بااین حال در منطقه ها پرتردد احتمال افزایش غلظت آلاینده ها و کاهش کیفیت هوا وجود خواهد داشت. کاهش تندی باد در طول روز از پراکندگی آلاینده ها جلوگیری خواهد نمود.

بعلاوه با برقراری شرایط پایدار و سکون جو تا ساعات پایانی یکشنبه (21 آذرماه) هم زمان با ترافیک شامگاهی، بر اندازه غلظت ذرات معلق افزوده خواهد شد که سبب برقراری شرایط ناسالم برای گروه های حساس در منطقه ها پرتردد خواهد شد.

آلاینده شاخص هوای مرکز طی 24 ساعت گذشته ذرات معلق کمتر از 2.5میکرون با میانگین 92 بود و کیفیت هوای مرکز در شرایط قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم اکنون ذرات معلق کمتر از 2.5میکرون با میانگین 83 و کیفیت هوا در شرایط قابل قبول است.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 11 بهمن 1400 بروزرسانی: 11 بهمن 1400 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 10192

به "تنفس هوای سالم در شهر تهران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تنفس هوای سالم در شهر تهران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید