تصویب قطعنامه ای برای ممنوعیت فروش سلاح به عربستان و امارات

به گزارش هیو بلاگ، تهران (پانا) - مجلس اروپا قطعنامه ای را به تصویب رساند که خواستار ممنوعیت فروش سلاح به عربستان سعودی و امارات متحده عربی است.

تصویب قطعنامه ای برای ممنوعیت فروش سلاح به عربستان و امارات

به گزارش العالم، مجلس اروپا از کشورهای عضو اتحادیه اروپا خواست فروش سلاح به عربستان سعودی و امارات متحده عربی را به دلیل نقض حقوق بشر در یمن ممنوع کنند.

در این قطعنامه که به تصویب مجلس اروپا رسید اقدام آلمان در منع فروش سلاح به عربستان و اقدام امارات در اعمال تحریمی مشابه برای فروش سلاح به امارات و عربستان را یادآوری کرده است.

قانونگذاران اروپا خاطرنشان کرده اند اقدام برخی از کشورهای عضو اتحادیه اروپا در ادامه دادن فروش سلاح به این دو کشور نقض موضع مشترک شورای اروپا به شمار می رود.

این قطعنامه علاوه بر این از تصمیم آمریکا برای متوقف کردن فروش سلاح به عربستان سعودی و معلق کردن انتقال جنگنده های اف 35 به امارات متحده عربی استقبال کرده است.

کنندگان مجلس اروپا به علاوه از اتحادیه اروپا و دولت های عضو آن خواسته اند از همه ابزارهای در دسترس برای پاسخگو کردن ناقضان حقوق بشر استفاده کنند. آنها همچنین خواستار اعمال تحریم های هدفمند علیه ناقضان حقوق بشر شده اند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

سازمان میراث فرهنگی: سازمان میراث فرهنگی، با وبسایت مجموعه میراث فرهنگی ایران همراه باشید.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 8 مهر 1400 بروزرسانی: 8 مهر 1400 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 7202

به "تصویب قطعنامه ای برای ممنوعیت فروش سلاح به عربستان و امارات" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصویب قطعنامه ای برای ممنوعیت فروش سلاح به عربستان و امارات"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید