تسهیلات قرض الحسنه به واحدهای زلزله زده مریوان پرداخت می شود

به گزارش هیو بلاگ، خبرنگاران/کردستان معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کردستان گفت: تسهیلات قرض الحسنه به متقاضیان بازسازی واحدهای مسکونی منطقه ها زلزله زده شهرستان مریوان پرداخت می شود.

تسهیلات قرض الحسنه به واحدهای زلزله زده مریوان پرداخت می شود

شهرام ملکی در مصاحبه با خبرنگاران با اشاره به مصوبات سفر یکروزه اکبر نیکزاد رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در بازدید از منطقه ها زلزله زده شهرستان مریوان با بیان این مطلب گفت: در این سفر رییس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی بر لزوم تسریع در فرایند بازسازی و نوسازی واحدهای خسارت دیده در منطقه ها زلزله زده شهرستان مریوان تاکید کرد.

وی افزود: با توجه به اینکه شاخص نوسازی واحدهای مسکونی روستایی استان (40 درصد) از شاخص های کشوری (51 درصد) عقب تر می باشد لذا با تشکیل ستاد ویژه نوسازی واحدهای مسکونی با اولویت منطقه ها و شهرستان های دارای واحدهای غیر مقاوم نسبت به ساماندهی متقاضیان برای استفاده از تسهیلات قرض الحسنه اقدامات لازم به عمل آمده است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کردستان خاطر نشان کرد: یقینا امید است تا با این فرایند جهشی بتوان ضمن ارتقاء این شرایط شرایط ایجاد واحدهای مسکونی امن در برابر زلزله و مخاطرات طبیعی را فراهم کرد.

ملکی در سرانجام تاکید کرد: در این سفر همچنین کمکهایی به تکمیل طرحهای هادی روستاهای بازدید شده و نیز تهیه طرح مطالعاتی ویژه برای روستای شیخ عطار با رویکرد ایجاد اشتغال در این روستا مد نظر قرار گرفت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 آذر 1400 بروزرسانی: 18 آذر 1400 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 9839

به "تسهیلات قرض الحسنه به واحدهای زلزله زده مریوان پرداخت می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تسهیلات قرض الحسنه به واحدهای زلزله زده مریوان پرداخت می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید