ترامپ حرف هایش را درباره تزریق ضدعفونی کننده پس گرفت

به گزارش هیو بلاگ، ایسنا نوشت: دونالد ترامپ و و مقام های کمیته ویژه مقابله با کرونای دولت وی رویارو با جنجال های مربوط به صحبت های اخیر رئیس جمهور در خصوص استفاده از پرتوها یا تزریق ضدعفونی کننده برای درمان بیماران مبتلا به کروناویروس کنفرانس خبری خود را به طرزی غیرعادی کوتاه برگزار کردند.

ترامپ حرف هایش را درباره تزریق ضدعفونی کننده پس گرفت

به گزارش خبرگزاری فرانسه، دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا البته در یک کنفرانس خبری دیگر کمی بعد از صحبت های جنجالی خود در مطرح کردن ایده استفاده از تزریق مواد ضدعفونی کننده یا پرتوهای فرابنفش برای درمان کروناویروس بیان نمود که این صحبت ها را به عنوان طعنه و شوخی مطرح کرده است.

ترامپ در محل دفتر بیضی کاخ سفید در کنفرانس خبری دیگری که بعد از امضای یک بسته 484 میلیارد دلاری مربوط به اعطای وام و تسهیلات به اصناف کوچک و تامین بودجه بیشتر برای بیمارستان ها و انجام تست های کروناویروس امضا کرد به پرسش خبرنگاران پاسخ داد.

او در این موقعیت به اظهارات جنجالی خود که یک روز قبل از آن با طرح ایده تزریق مواد ضدعفونی کننده یا پرتوی فرابنفش برای درمان کروناویروس مطرح کرده بود پرداخته و به خبرنگاران گفت، این اظهارات را به عنوان طعنه و کنایه مطرح کرده است. او گفت: من صرفاً داشتم پرسشی را به شکلی طعنه آمیز به خبرنگارانی مثل شما مطرح می کردم تا ببینم چه اتفاقی می افتد.

رئیس جمهور آمریکا در کنفرانس خبری خود به همراه مقام های ارشد تیم ضربت ویژه کروناویروس در دولتش آن طور که قبلا عادت داشت پذیرای پرسش های خبرنگاران نشد و کنفرانس خبری را در عرض کمتر از نیم ساعت به سرانجام رساند. این کنفرانس خبری به طرز غیرعادی خیلی کوتاه تر از کنفرانس های خبری قبلی بود که در جریان آنها رئیس جمهور آمریکا چندین پرسش خبرنگاران را پاسخ می داد و در اغلب اوقات نیز با برخی از خبرنگاران جدال لفظی پیدا می کرد.

ترامپ در کنفرانس خبری روز جمعه خود تلاش کرد موضوع کاهش درصد مثبت اعلام شدن تست های کروناویروس در سراسر آمریکا در یک هفته گذشته به ویژه در نیویورک و لوئیزیانا را برجسته کند. به گفته وی، این امر نشان دهنده یک پیشرفت چشمگیر در مقابله با ویروس است.

رئیس جمهور آمریکا همچنین تلاش های ایالت های این کشور برای آغاز فرایند بازگشایی اقتصادی در این ایالت ها و برداشتن محدودیت های مربوط به مقابله با ویروس را تحسین و تاکید کرد، آمریکایی ها همچنان لازم است از خط مشی های فاصله گذاری اجتماعی پیروی کنند. ترامپ در خصوص قابلیت اقتصاد کشورش برای بازیابی مجدد خود بعد از فروکش کردن موج شیوع کروناویروس اظهار خوشبینی کرد و گفت: ما در حال باز کردن کشورمان هستیم و دیدن این امر بسیار هیجان انگیز است.

استفن هان، کمیسیونر سازمان غذا و داروی آمریکا نیز صحبت کوتاهی درباره تلاش ها برای کمتر کردن محدودیت ها و تقویت فرایند آزمایش گیری برای مقابله با کرونا مطرح و بیان کرد که این اداره اقدام به بررسی و دادن مجوز برای 63 نوع تست در زمینه سرم شناسی و دیگر معاینه های متفاوت را در طی هفته جاری شامل اولین تست در خانه داده است. هان بطور مجزا تنها جوابگوی یک پرسش درباره تست آنتی بادی بود.

در همین حال مایک پنس، معاون رئیس جمهور آمریکا نیز در صحبت هایش در این کنفرانس خبری بر تلاش های دولت در زمینه فرایند آزمایشات و تست ها تاکید کرد. این در حالی است که فرمانداران و کارشناسان سلامت در آمریکا خواستار آن شدند که دولت قبل از آغاز برداشتن محدودیت های مربوط به مقابله با کروناویروس ظرفیت های انجام تست را گسترش دهد. مایک پنس گفت: ما در حال اجرای راهبردی برای تست و آزمایشگیری هستیم که در سطح فدرال مورد حمایت قرار گرفته اما در سطح ایالتی مدیریت و به کارگیری می شود. او ادامه داد: ما قرار است به میزان چشمگیری تست ها و آزمایش ها را در هفته های پیش رو افزایش دهیم.

ترامپ و اعضای تیم ضربت ویژه مقابله با کرونا در دولتش این کنفرانس خبری را در کمتر از 20 دقیقه به سرانجام رسانده و بدون آن که پذیرای هیچ گونه پرسشی باشند اتاق را ترک کردند. در این کنفرانس خبری به استثنای استفن هان هیچ یک از کارشناسان حوزه سلامت عمومی همچون دبورا برکس و آنتونی فائوچی که در بیشتر کنفرانس های قبلی شرکت کرده بودند حضور نداشتند. این در حالی است که برخی از کنفرانس های قبلی ترامپ و تیمش درباره کرونا حتی از دوساعت هم فراتر رفته بود. در تاریخ های 8 مارس و 15 مارس نیز رییس جمهور آمریکا کنفرانس خبری خود درباره کرونا را بدون پاسخ دادن به پرسش ها ترک کرد با این حال در آن دو موقعیت دیگر اعضای تیم ضربت کروناویروس پرسش ها را بعد از ترک اتاق از سوی وی پاسخ گفتند.

310 310

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 3 مهر 1400 بروزرسانی: 3 مهر 1400 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 3241

به "ترامپ حرف هایش را درباره تزریق ضدعفونی کننده پس گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ حرف هایش را درباره تزریق ضدعفونی کننده پس گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید