بهترین زمان مصرف سرکه سیب برای کاهش وزن

به گزارش هیو بلاگ، سرکه سیب دارای چندین آنتی اکسیدان است که سلامت بدن را تأمین می کند. این مایع ترش مزه دارای اسیداستیک است که به جذب مواد معدنی در بدن کمک می کند. همچنین اسیداستیک باعث کاهش اشتها، افزایش متابولیسم بدن و دفع آب اضافه بدن می شود.

بهترین زمان مصرف سرکه سیب برای کاهش وزن

به گزارش بهداشت نیوز، سرکه سیب یک ماده خوراکی مفید با انواع ویتامین، پروبیوتیک، چندین نوع آنزیم و مواد معدنی است. بتاکاروتن، کلسیم، پتاسیم و … از جمله مواد غذایی مفید در این ماده است. تولیدکنندگان برای بدست آوردن سرکه سیب ابتدا سیب را تخمیر می کنند. سپس میزانی آب را به آن اضافه کرده و صبر می کنند در اثر تابش نور آفتاب به سرکه تبدیل شود.

این ماده بدست آمده یا همان سرکه سیب دارای چندین آنتی اکسیدان است که سلامت بدن را تأمین می کند. این مایع ترش مزه دارای اسیداستیک است که به جذب مواد معدنی در بدن کمک می کند. همچنین اسیداستیک باعث کاهش اشتها، افزایش متابولیسم بدن و دفع آب اضافه بدن می شود.

اگرچه مصرف سرکه سیب تاثیر زیادی در کاهش وزن و سلامت بدن دارد، اما انتخاب زمان مناسب برای مصرف این مایع هم مهم است. شما می توانید آن را بعد از غذا، در زمان ناشتا، قبل از غذا و یا قبل از خواب مصرف کنید. مصرف سرکه سیب در هر یک از این زمان ها تاثیر متفاوتی بر روی سلامت بدن دارد.

سرکه سیب ناشتا برای لاغری تاثیر زیادی دارد. زیرا سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد. البته به دلیل اینکه سرکه سیب به دلیل خاصیت اسیدی بودن، به مینای دهان، بافت دهان، گلو و دیواره معده آسیب می زند، باید ابتدا آن را با آب رقیق کنید. مصرف سرکه سیب خالی قبل از غذا کمی خطرناک است. پس به جای اینکه تاثیر مثبتی بر روی سلامت داشته باشد، برعکس عمل می کند.

بهترین زمان برای مصرف سرکه سیب باید با توجه به وزن و میزان بافت چربی در بدن باشد. همچنین مداومت در مصرف این ماده خوراکی باید بر همین اساس باشد. برای تاثیر بیشتر اگر آن را بعد از غذا مصرف کنید، به افزایش متابولیسم بدن و جذب مواد معدنی کمک می کند.

برخی از افراد که به خوردن سرکه قبل از غذا و یا ناشتا حساسیت دارند، بهتر است آن را بعد از خوردن غذا میل کنند. اما از آنجا که خوردن سرکه خالی باعث ضعف و بی حالی می شود، باید میزان کمتری بخورید و در عین حال آن را با آب ترکیب کنید. زیرا برخی از افراد بعد خوردن سرکه سیب بعد از غذا، باز هم احساس گرسنگی می کنند و مجبور به خوردن غذا می شوند.

اگر می خواهید بدانید مصرف سرکه سیب قبل از صرف وعده های غذایی چه تاثیری بر روی بدن دارد، باید بگوییم که به میزان وزن شما بستگی دارد. شما باید 15 تا 20 دقیقه قبل از خواب، به مدت دو هفته و هر شب سرکه سیب مصرف کنید. اگر اضافه وزن شما زیاد نباشد، در همان چند هفته اول بین 1-2 کیلو وزن کم می کنید.

در برخی از افراد که بیش از حد اضافه وزن دارند و هیچ تحرکی در طی روز ندارند، حتی خوردن سرکه سیب قبل از خواب و به طور مداوم هم تاثیری بر روی لاغری آن ها ندارد.

منبع: فرارو
انتشار: 2 فروردین 1402 بروزرسانی: 2 فروردین 1402 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 13252

به "بهترین زمان مصرف سرکه سیب برای کاهش وزن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین زمان مصرف سرکه سیب برای کاهش وزن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید