برای گازسوز کردن رایگان خودرو چه باید کرد؟

معاون مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی گفت: متقاضیان برای نام نویسی تبدیل خودروهای خود به گازسوز باید به سامانه irngv.ir مراجعه نمایند.

برای گازسوز کردن رایگان خودرو چه باید کرد؟

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران، حمید قاسمی ده چشمه با اشاره به مصوبه شورای اقتصاد به وزارت نفت برای گازسوز کردن یک میلیون و 464 هزار خودروی باری و مسافری که فعالیت حمل و نقل را انجام می دهند اظهار کرد: از محل صرفه جویی حاصله و صادرات این صرفه جویی به صورت رایگان این خودروها گازسوز خواهند شد .

به گفته وی، برای انجام فرآیند کار ضروری است متقاضیان در سامانه irngv.ir ثبت نام نمایند که در این شرایط مابقی امور به صورت اتوماتیک انجام می گردد و زمان اجرا اعلام و سپس متقاضیان می توانند برای تبدیل خودروهای خود مراجعه نمایند .

معاون مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی با بیان این که در حال حاضر فرایند ثبت نام شروع شده است توضیح داد: قراردادهای مربوطه بین شرکت ملی پخش و بانک ها اجرا شده و فعالیت ها به زیرگروه های اجرایی که شامل 14 زیر گروه می گردد ارجاع داده شده است .

قاسمی که در یک برنامه تلویزیونی سخن می گفت، اضافه کرد: این 14 گروه عمدتا سازندگان مخازن و خودروسازان هستند که در این مرحله عقد قرارداد آن ها نیز در حال اجرا است و تا دو هفته دیگر این فعالیت وارد مرحله اجرایی می گردد .

وی با بیان این که سامانه مذکور زیر نظر وزارت صمت است که با هدف ثبت نام و ساماندهی مراجعه نمایندگان به مراکز تبدیل این سامانه ایجاد شده که متقاضیان و مالکان خودرو بعد از این که ثبت نام کردند اطلاعات فردی و مالکیت آن ها به سامانه اعلام می گردد و سپس سامانه براساس زمان درخواست اولویت بندی می نمایند و به منظور مراجعه افراد و تبدیل خودرو به متقاضیان پیامک های ارسال می گردد .

معاون مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی همچنین چندی پیش به ایسنا گفت: اکنون استقبال از مصرف سی ان جی افزایش یافته است و روزانه 24.3 میلیون مترمکعب مصرف می گردد، میزان ثبت نام ها 50 درصد نسبت به هفته گذشته افزایش یافته اما آن چیزی که مدنظر ماست، هنوز اتفاق نیفتاده ولی در کل رشد استقبال خوب بوده است .

قاسمی با بیان این که در حال حاضر نیز مردم می توانند با هزینه خودشان به این مراکز مراجعه نمایند، اظهار کرد: مسئله ای در این بخش وجود ندارد اما باتوجه به این که تجهیز اجرا شده است، احتمالا دو هفته دیگر قرارداد منعقد می گردد و ما می توانیم به صورت رایگان مخازن را برای مراکز معین شده، ارسال کنیم تا فرایند کار پیش برود .

معاون مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی درباره ظرفیت انجام این کار گفت: این مساله به میزان ظرفیت کارگاه ها بستگی دارد اما می توان گفت که تقریبا در هر شرکت کارخانه مخزن حدودا 15 هزار تبدیل در هر ماه صورت می گیرد؛ به عبارت دیگر در هر کدام از هفت کارخانه، امکان تبدیل 15 هزار مخزن وجود دارد و قصد داریم تا این ظرفیت را تا عید به 30 هزار افزایش دهیم .

قاسمی همچنین توضیح داد : این امکان وجود داد که به تمام تقاضاها پاسخ دهیم. وی با اشاره به لیست کارخانه های مورد تایید برای تبدیل خودرو بنزینی به گازسوز، گفت: با هفت شرکت در حال مذاکره و آنالیز هستیم و قراردهای آن نیز آماده است و قرار شده تا 250 مرکز معین شده، طی هماهنگی تجهیزات لازم را از این هفت شرکت تامین نمایند .

به گفته معاون مدیر عامل شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی، این 250 مرکز همان مراکزی هستند که نام و آدرس آن ها در شرکت پخش آورده شده اما ممکن است که تعداد آن ها نیز افزایش یابد. اکنون نمی توان درباره عدد دقیق این صندلی ها اظهارنظر کرد .

منبع:ایسنا

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 اسفند 1398 بروزرسانی: 15 اسفند 1398 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 1544

به "برای گازسوز کردن رایگان خودرو چه باید کرد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای گازسوز کردن رایگان خودرو چه باید کرد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید