انجام تست کرونا در 90 دقیقه

به گزارش هیو بلاگ، خبرنگاران/کرمان آزمایشات جدید 90 دقیقه ای که می تواند کرونا ویروس و آنفلوانزا را تشخیص دهد از هفته آینده در سطح بیمارستان ها و مراکز درمانی انگلستان توزیع خواهد شد.

انجام تست کرونا در 90 دقیقه

به گزارش خبرنگاران و به نقل از بی بی سی، دولت انگلیس می گوید آزمایشات DNA و سواب می تواند در تمایز بین کووید 19 و دیگر بیماری های فصلی یاری شایانی کند.

وزیر بهداشت انگلیس می گوید این آزمایشات یک سودمندی عظیم برای فصل زمستان خواهد بود.

در حال حاضر، یک سوم از فرآینده پردازش تست ها بیشتر از 24 ساعت طول می کشد. این اطلاعیه در حالی صورت می گیرد که دولت هدف خود را در ماه ژوئیه آزمایش منظم تمام کارمندان مراکز درمانی و رزیدنت ها قرار داده بود که یک اقدام اساسی برای شناسایی افرادی که آلوده هستند اما علائمی از خود نشان نمی دهند (به اصلاح پخش نمایندگان خاموش) خواهد بود.

رسیدن به این موفقیت تا ماه سپتامبر کاملا بعید است زیرا تعداد کیت های آزمایشگاهی خیلی محدود شده اند.

دولت انگلیس می گوید تقریبا نیم میلیون از تست جدید سواب (SWAB) سریع که به آنها LamPORE گفته می شود از هفته آینده در مراکز مراقبت از عظیمسالان و آزمایشگاه ها در دسترس خواهد بود.

همچنین، هزاران ماشین تست DNA نیز که قبلا در 8 بیمارستان لندن مورد استفاده قرار می دریافتد و می توانستند سواب بینی را آنالیز نمایند، از ماه سپتامبر در بیمارستان NHS موجود خواهد بود.

وزارت بهداشت همچنین می گوید که حدود 5000 ماشین که توسط شرکت DnaNudge تهیه می شود، 5.8 میلیون آزمایش را در ماه های آینده ارائه خواهد نمود.

در حال حاضر، هیچ اطلاعات عمومی درباره صحت و درستی تست های جدید موجود نیست اما جان بل استاد پزشکی رگیوس در دانشگاه آکسفورد، کسی که این تست ها را به دولت مشاوره و توصیه نموده است، می گوید حساسیت فراوری این تست های جدید همانند تست ها و آزمایشات مبتنی بر آزمایشگاه هاست.

خبر خوب- اما پیشرفت در خصوص نتایج داروی خواهد شد

پیشرفت در آزمایش به دلایل مختلفی مهم است - نه فقط به این دلیل که فرد توانایی آزمایش آنفلوآنزا و سایر ویروس ها را دارد.

اولا سرعت. این واقعیت که این تست ها نباید به آزمایشگاه ها فرستاد شود به این معناست که زمان پردازش خیلی سریع خواهد شد. در بیمارستان ها، بیشتر تست ها (9 تا از 10 مورد) در حدود 24 ساعت انجام می شوند زیرا این کیت ها برای پردازش باید به آزمایشگاه ها فرستاده شوند که همین امر باعث می شود زمان طول کشیده و نتایج آنها در نیمی از موارد در 24 ساعت بر می شود که این دو آزمایش (DNA و سواب) می توانند به افزایش ظرفیت انجام تست ها یاری نمایند.

در حال حاضر در انگلستان حدود 300 هزار تست در روز می تواند پردازش شود اما با این هدف می توان به 500 هزار تست در روز رسید اما همه این اتفاقات به زمان رسیدن این تست ها بستگی دارد.

آزمایش DNA تا ماه سپتامبر خاتمه نیافته و توزیع نخواهد شد این در حالی است که آزمایش LamPORE هم اکنون آماده ورود به بازار است اما منتظر تایید تنظیم نماینده ها بوده این در حالی است که دولت انتظار دارد تا خاتمه هفته وارد بازار شود.

دولت انگلیس تا به امروز جزییات کاملی از صحت و درستی تست ها را انتشار ننموده است. سیستم آزمایش دریافت این تست ها کاملا پیچیده و متکی به فاکتورهای خیلی متفاوتی از جمله چندین زنجیره تامین و داشتن نیروی کار برای انجام آنهاست.

مت هانکوک وزیر بهداشت انگلیس تشریح نموده که این آخرین اختراع آنها، یک گام عظیم رو به جلو است و می گوید هدف دولت رسیدن به 500 هزار تست در روز تا خاتمه ماه اکتبر است.

او می گوید این تکنولوژی و فناوری جدید می تواند در تنظیماتی از جمله مدارس و در کل جامعه مورد استفاده قرار گیرند. ما می خواهیم افرادی را که هیچ نشانه و علائمی ندارند را آزمایش کنیم تا بتوانیم متوجه شویم که ویروس کجاست

آقای هانکوک اضافه نموده است این یک واقعیت است که این آزمایش ها می تواند آنفلوآنزا و همچنین کووید 19 را تشخیص دهند و یک سودمندی بسیار عظیمی برای ما در فصل زمستان خواهد بود و به دنبال آن بیماران می توانند از توصیه های درست و صحیح برای محافظت از خود و دیگران استفاده نمایند

آقای هانکوک همچنین می گوید نتایج تست ها خیلی زود به دست می رسد و این موضوع می تواند نرخ مبتلایان را پایین نگه دارد.

وزیر اول نیکولاس استورگان گفت: که اسکاتلند سهمی از این آزمایشات جدید را دریافت خواهد نمود اما مشاورین بالینی باید قبل از آماده شدن، دقت و کارآیی آنها را آنالیز نمایند.

خانم دم آنه جانسون استاد تمام بیماری های عفونی و اپیدمیولوژیست در کالج دانشگاه لندن در گفت و گو با بی بی سی 4 گفته این که آزمایش های جدید یک خبر عظیمی و عالی است اما بخشی از یک سیستم گسترده است که به طور کلی باید سریع عمل کرد. تشخیص سریع خیلی مفید است اما آن چیزی که مهمتر است خود ایزوله کردن در زمانی است که فرد احساس بیماری دارد.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

سازمان میراث فرهنگی: سازمان میراث فرهنگی، با وبسایت مجموعه میراث فرهنگی ایران همراه باشید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 مهر 1400 بروزرسانی: 8 مهر 1400 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 4704

به "انجام تست کرونا در 90 دقیقه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انجام تست کرونا در 90 دقیقه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید