افغانستان، شورای عالی مصالحه به رهبری عبدالله ایجاد می گردد

به گزارش هیو بلاگ، وزارت صلح افغانستان در حالی از ایجاد شورای عالی مصالحه به رهبری عبدالله در آینده نزدیک خبر می دهد که سخنگوی عبدالله هرگونه توافق با ارگ ریاست جمهوری را رد می نماید.

افغانستان، شورای عالی مصالحه به رهبری عبدالله ایجاد می گردد

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، سلام رحیمی وزیر دولت افغانستان در امور صلح گفت که بزودی شورای عالی مصالحه افغانستان به رهبری عبدالله عبدالله ایجاد خواهد شد و صلاحیت های هیئت مذاکره کننده با طالبان را این شورا معین خواهد نمود.

رحیمی به طلوع نیوز گفت که عبدالله قرار است مسئولیت شورای عالی مصالحه را به عهده گیرد و پس از شروع به کار عبدالله و دخیل شدن وی در فرایند صلح گام های بعدی در این باره برداشته خواهد شد.

فریدون خوزون سخنگوی عبدالله اما می گوید که هنوز توافقی با اشرف غنی صورت نگرفته و حتی طرح پیشنهادی سپیدار با ارگ ریاست جمهوری نیز به اشتراک گذاشته نشده است.

خوزون گفت: هنوز هم مشورت ها بین تیم ها جریان دارد؛ هیچ توافق نهایی صورت نگرفته است، طرح ما هنوز با طرف مقابل شریک نشده است. هرگاه مشورت ها انتها یافتند این طرح با طرف مقابل به اشتراک گذاشته خواهد شد .

وزیر دولت افغانستان در امور صلح درباره احتمال آزادی 15 فرمانده ارشد نظامی طالبان نیز گفت: اگر فرایند صلح پیش برود و اگر شاهد به نتیجه رسیدن صلح در افغانستان باشیم شاید تمام زندانیان آزاد شوند.

.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

سازمان میراث فرهنگی: سازمان میراث فرهنگی، با وبسایت مجموعه میراث فرهنگی ایران همراه باشید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 مهر 1400 بروزرسانی: 8 مهر 1400 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 3137

به "افغانستان، شورای عالی مصالحه به رهبری عبدالله ایجاد می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افغانستان، شورای عالی مصالحه به رهبری عبدالله ایجاد می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید