بلینکن آزمایش های موشکی کره شمالی را عمیقا بی ثبات کننده توصیف کرد

به گزارش هیو بلاگ، وزیر خارجه آمریکا گفت که پرتاب های پی در پی موشک های بالستیک کره شمالی عمیقا بی ثبات کننده است.

بلینکن آزمایش های موشکی کره شمالی را عمیقا بی ثبات کننده توصیف کرد

به گزارش خبرنگاران، به نقل از پایگاه خبری هیل، آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا بار دیگر از رژیم پیونگ یانگ خواست تا بدون هیچ پیش شرطی وارد گفت وگوهای دیپلماتیک با آمریکا گردد. کره شمالی این موضع را به عنوان یک موضع غیرمعمول و بی فایده رد نموده و خواهان برطرف تحریم ها قبل از شروع گفت وگو شده است.

بلینکن روز پنجشنبه در مصاحبه ای اظهار کرد: چند ماه گذشته، این مسئله را شفاف کردیم که ما بدون هیچ پیش شرطی آماده مذاکره با کره شمالی هستیم. از آن ها خواستیم تا بدون هیچ گونه شرطی به پای میز مذاکره بیایند تا آنالیز کنیم آیا می توانیم راهی را برای خلع سلاح هسته ای کامل شبه جزیره کره پیدا کنیم.

وی در ادامه اضافه کرد: متاسفانه ما نه تنها پاسخی از آن ها دریافت ننموده ایم بلکه همانگونه که مشاهده می کنید، واکنشی که در هفته های اخیر شاهد آن بوده ایم، آزمایش های موشکی مجدد کره شمالی بوده است؛ چیزی که عمیقا بی ثبات کننده تلقی می گردد.

بلینکن روز پنجشنبه عنوان داشت که این آزمایش های موشکی به وسیله کره شمالی برای جلب توجه است و آمریکا با کره جنوبی و ژاپن و سازمان ملل در حال آنالیز اقدامات ضروری است.

وی تاکید نمود: من فکر می کنم کره شمالی به وسیله این اقدامات سعی دارد تا توجه دیگران را به خود جلب کند. این کاری است که کره شمالی در گذشته هم آن را انجام داده و احتمالا به این کار خود ادامه خواهد داد. اما ما به همراه متحدان و شرکای خود بسیار متمرکز هستیم تا به طور صحیح و مناسبی از خود دفاع کنیم.

دولت جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا روز چهارشنبه نخستین تحریم ها را علیه برنامه های تسلیحاتی کره شمالی و در پی یکسری آزمایش های موشکی این کشور وضع نموده است.

کره شمالی امروز آدینه نیز سومین آزمایش موشکی خود را در سال تازه میلادی انجام داد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 4 خرداد 1401 بروزرسانی: 4 خرداد 1401 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 10972

به "بلینکن آزمایش های موشکی کره شمالی را عمیقا بی ثبات کننده توصیف کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بلینکن آزمایش های موشکی کره شمالی را عمیقا بی ثبات کننده توصیف کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید