ائتلاف الفتح عراق: وعده های آمریکا پوچ است، نیروهای سیاسی به آنها اعتماد نکنند

به گزارش هیو بلاگ، نماینده ائتلاف الفتح در مجلس نمایندگان عراق وعده های آمریکا را پوچ و واهی توصیف کرد و از نیروهای سیاسی کشورش خواست که به این وعده ها اعتماد و اطمینان نکنند.

ائتلاف الفتح عراق: وعده های آمریکا پوچ است، نیروهای سیاسی به آنها اعتماد نکنند

به گزارش گروه بین الملل هیو بلاگ، محمد البلداوی نماینده ائتلاف الفتح در مجلس نمایندگان عراق در گفت وگوی امروز یکشنبه خود با سایت المعلومه از نیروهای سیاسی کُرد و اهل سنت کشورش خواست تا به سمت رویکردهای آمریکا بعد از سفر اخیر مایک پنس معاون رئیس جمهور این کشور به عراق کشیده نشوند و به وعده های دروغین واشنگتن اعتماد و اطمینان نکنند.

وی گفت: طرف های کُرد نمی توانند به سفر پنس به اربیل زیاد دل ببندند زیرا طرف آمریکایی در سال های گذشته درخصوص همه وعده هایش به کُردها خیانت کرده است.

البلداوی افزود: اقلیم کردستان عراق و مناطق سنی نشین در معرض خیانت های پیاپی بویژه طرح های کُردی در سوریه و همه پرسی (جدایی طلبی) در شمال عراق قرار گرفت و کُردها باید به همکاری با بغداد ادامه دهند.

وی گفت: روابط بین بغداد و اربیل بسیار خوب است و نمی توان در قبال وعده های دروغین (آمریکا)، در قبال این روابط به هیچ وجه ریسک کرد و آن را در معرض خطر قرار داد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 دی 1398 بروزرسانی: 28 فروردین 1399 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 911

به "ائتلاف الفتح عراق: وعده های آمریکا پوچ است، نیروهای سیاسی به آنها اعتماد نکنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ائتلاف الفتح عراق: وعده های آمریکا پوچ است، نیروهای سیاسی به آنها اعتماد نکنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید