آمادگی برای دورکاری کارمندان در دروان کرونایی

به گزارش هیو بلاگ، خبرنگاران : در پی مصوبه اخیر دولت برای دورکاری در دوران کرونا، رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای گفت: آمادگی کامل برای اجرای مصوبات دولت و ستاد ملی کرونا را در این زمینه داریم و هم اکنون بعضی کارمندان به دلیل داشتن بیماری زمینه ای یا نوزاد در حال اجرا وظایف خود به صورت دورکار هستند.

آمادگی برای دورکاری کارمندان در دروان کرونایی

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، با توجه به گسترش شیوع ویروس کرونا در کشور و بالا رفتن آمار مبتلایان و جانباختگان در هفته های گذشته، اخیرا دولت مصوبه ای درباره دورکاری کارمندان ابلاغ کرد.

جمشید انصاری - رئیس سازمان اداری و استخدامی - در این باره گفت: اعلام تعطیلی هیچ ارتباطی به سازمان اداری استخدامی ندارد، بلکه مرتبط به ستاد ملی کرونا است و اگر ستاد مقابله با کرونا تهران پیشنهادات خود را به ستاد ملی بدهد، این موضوع در آن ستاد آنالیز می گردد.

وی با اشاره به فراهم بودن امکان دورکاری کارکنان ادارات گفت: در دولت مصوبه ای در زمینه شرایط دورکاری کارکنان دولت وجود داشت که پس از شیوع کرونا اصلاحاتی در آن انجام و به دستگاه ها ابلاغ شد. تنها شرطی که در این مصوبه وجود دارد، فراهم بودن زیرساخت انجام دورکاری در دستگاه مربوطه است.

در این زمینه عبدالهاشم حسن نیا - رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای- اظهار کرد: با توجه به مصوبات ستاد ملی مقابله با ویروس کرونا و مصوبات دولت، آمادگی کامل برای اجرای مصوبه دورکاری کارمندان را در سازمان راهداری داریم چرا که زیرساخت های آن فراهم است.

وی اضافه نمود: کارمندان می توانند به وسیله اتوماسیون و از منزل خود همه امور اداری مربوط به این سازمان را انجام دهند و بنابراین هیچ مسئله ای در زمینه اجرای مصوبه دورکاری نداریم و از هفته آینده این برنامه ابلاغی اجرایی می گردد.

رئیس سازمان راهداری و حمل ونقل جاده ای با بیان اینکه دورکاری بیشتر در مراکز استانی قابلیت اجرایی دارد تا ستاد مرکزی سازمان، گفت: پیش از این نیز افرادی که بیماری های زمینه ای داشتند یا دارای نوزاد بودند را بر اساس همین مصوبات دورکار کردیم و در این میان عده ای از کارمندان سازمان راهداری در حال اجرا وظایف به صورت دور کاری هستند.

سفر نروید

حسن نیا همچنین درباره تاثیر سفر بر شیوع ویروس کرونا بیان کرد: بر اساس آمارهای دریافت شده از مرکز مدیریت راه های کشور رابطه مستقیم و معناداری بین سفرهای مردم و شیوع ویروس کرونا وجود دارد، چراکه در هر بازه زمانی مردم کمتر مسافرت می فرایند و در خانه می مانند شاهد کاهش آمارهای ابتلا هستیم و هر هفته ای به دلیل تعطیلات مردم سفرهای بین استانی خود را افزایش می دهند میزان ابتلا و نرخ مرگ و میر ناشی از شیوع ویروس کرونا در کشور افزایش می یابد.

وی تاکید نمود: از مردم انتظار می رود با توجه به اینکه دغدغه همه مسئولان کنترل ویروس کرونا در کشور است به توصیه های بهداشتی توجه ویژه ای نمایند و تا زمانی که این ویروس کنترل نشده است، به مسافرات نفرایند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

سازمان میراث فرهنگی: سازمان میراث فرهنگی، با وبسایت مجموعه میراث فرهنگی ایران همراه باشید.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 8 مهر 1400 بروزرسانی: 8 مهر 1400 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 5759

به "آمادگی برای دورکاری کارمندان در دروان کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمادگی برای دورکاری کارمندان در دروان کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید