95 معدن استان سمنان ارزیابی می گردد

به گزارش هیو بلاگ، معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان گفت: 95 معدن حادثه خیز و دارای شرایط غیرایمن این استان توسط بازرسان ارزیابی ایمنی می گردد.

95 معدن استان سمنان ارزیابی می گردد

به گزارش هیو بلاگ آنلاین به نقل از ایرنا، محمد فروهر، معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان اضافه نمود: طرح ارزیابی شرایط ایمنی معادن در این استان از نیمه دوم فروردین سال جاری اجرا می گردد.

وی بیان نمود: در این طرح تمام معادن زغال سنگ و معادن زیرزمینی و معادنی که در سال گذشته حادثه خیز بودند و نیز معادن دارای شرایط غیر ایمن به صورت ویژه مورد بازرسی و ارزیابی ایمنی قرار می گیرد.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان ادامه داد: 95 معدن این استان مشمول طرح ارزیابی ایمنی است.

وی توضیح داد: بازرسان دارای پروانه اشتغال رسته استخراج معدن و زمینه های نظارت دارای پایه ارشد تا پایه سه متناسب با درجه معدن با نظر سازمان نظام مهندسی معدن در این طرح مشارکت دارند.

فروهر تاکید نمود: بازرسان منتخب در معدن های زغال سنگ به دلیل حساسیت این معادن باید دارای پایه ارشد تا پایه 2 بوده و حداقل پنج سال سابقه کار در این معادن را داشته باشند.

وی ابراز داشت: در صورتی که شرایط معدن غیر ایمن تشخیص داده گردد، فعالیت آن متوقف و بهره بردار موظف به برطرف نواقص و ایجاد شرایط ایمن می گردد.

فروهر، اجرای این طرح را مقدمه ای برای جلوگیری از بروز حوادث در معادن استان سمنان برشمرد و اضافه نمود: همکاری سازمان نظام مهندسی معدن و بهره برداران معادن در اجرای هر چه مطلوب تر طرح ضروری است.

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان یادآور شد: اگر بازرس ایمنی شرایط ایمنی را در معدنی مناسب ندانسته و پیشنهاد تعطیلی و توقف عملیات معدنی را ارائه دهد، موضوع توسط کمیته ای متشکل از رئیس این سازمان و ناظر طرح ارزیابی ایمنی معادن مورد آنالیز قرار گرفته و نتیجه به بهره بردار ابلاغ می گردد و وی موظف به اجرای مفاد ابلاغ است.

در سمنان 42 نوع ماده معدنی شناخته شده وجود دارد و سالانه بالغ بر 22 میلیون تن مواد معدنی استخراج می گردد که ذخیره قطعی معادن این استان حدود 600 میلیون تن و ذخیره احتمالی آن ها حدود یک میلیارد تن است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 26 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 26 اردیبهشت 1399 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 2670

به "95 معدن استان سمنان ارزیابی می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "95 معدن استان سمنان ارزیابی می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید