6 مورد از برترین وسایل کمپینگ؛ مخصوص عاشقان سفر و طبیعت گردی

به گزارش هیو بلاگ، اگر از عاشقان طبیعت و طبیعت گردی باشید می دانید که لذت کمپ زدن در طبیعت با هیچ چیزی قابل مقایسه نیست. اما کمپ زدن و شب ماندن در طبیعت به همین سادگی ها نیست و برای این کار باید وسایل تخصصی و مناسب داشته باشید. البته حتما نیازی به خرید گران ترین وسایل کمپینگ نیست اما باید مطمئن باشید که برترین وسایل کمپینگ را انتخاب می کنید تا بتوانید تجربه خوبی از سفر کوتاه به دل طبیعت بسازید.

6 مورد از برترین وسایل کمپینگ؛ مخصوص عاشقان سفر و طبیعت گردی

در این مطلب از خبرنگاران مگ قرار است برترین وسایل کمپینگ، مناسب برای کمپ زدن های یک یا چند شبه، را به شما معرفی کنیم تا در این پاییز زیبا برای خوابیدن زیر آسمان و در آغوش طبیعت آماده شوید.

1. چادر

یک چادر مناسب برای هر سفری در فضای باز ضروری است. . اگر بخواهیم یک چادر را در فهرست برترین وسایل کمپینگ قرار دهیمم باید بگوییم که چادر خوب به معنای خشک و گرم ماندن شما و داشتن خواب خوب و راحت است و باید متناسب با احتیاجهای کمپینگ شما و حداقل یک شب ماندگاری باشد در زیر برترین انتخاب های ما در هر دسته را خواهید یافت. چادرهای کمپینگ به سه دسته عادی، سقفی و سایبان تقسیم می شوند.

چادرهای عادی همان چادرهایی هستند که تقریبا همه ما در سفرهای مختلف دیده ایم و پرکاربردترین نوع از این محصول است. چادرهای سقفی روی سقف ماشین هایی مثل جیپ و پاترول که فضای بزرگی دارند نصب می گردد و معمولا افرادی که کمپر دارند یکی از این مدل چادرها دارند. چادرهای سایبان هم برای محل غذا خوردن، آشپزخانه یا ایجاد محلی برای نشستن و استراحت کردن در کمپینگ استفاده می شوند. این چادرها دیواره ندارند و فقط مثل یک سایه بان عمل می نمایند.

شاید بپرسید که با توجه به تنوع بالای چادرها، برترین برند چادر کمپینگ چه چادری است؟ جواب این سوال بسیار ساده است. برترین چادر کمپینگ آن چادری است که در درجه اول با احتیاج و نوع محل کمپینگ متناسب باشد و بعد از آن، از مواد اولیه خوبی ساخته شده باشد.

2. لوازم آشپزی کمپینگ

یکی از مجذوب کننده ترین و برترین وسایل کمپینگ لوازم مربوط به آشپزی است. شما می توانید با یاری این لوازم در طول مسیر در هر مکان خوش آب وهوایی خیلی راحت غذای تازه و گرم بپزید یا برای برطرف خستگی قهوه و چای آماده کنید. در ادامه با چند وسیله پرکاربرد برای آشپزی در کمپینگ آشنا می شوید.

اجاق

اجاق کمپینگ با اجاق کوهنوردی فرق دارد. اجاق کوهنوردی به راحتی در کوله جای می گیرد اما اجاق کمپینگ حتما باید در ماشین یا نزدیکی آن استفاده گردد. این وسیله معمولا 2 شعله دارد و از آن برای پخت انواع غذا، جوشاندن آب و آماده کردن نوشیدنی های گرم استفاده می گردد.

منقل

اگر دوست دارید وقتی در طبیعت اقامت نموده اید کباب بخورید یا سبزیجات مختلف را کباب کنید می توانید یک منقل مناسب برای کمپینگ خریداری کنید. در زمان خرید دقت داشته باشید که منقل انتخابی برای کار به گاز احتیاج نداشته باشد و به راحتی با ذغال کار کند.

ظرف

ظرف های مخصوص کمپینگ هم شامل ظروف پخت وپز می گردد و هم ظروف صرف غذا. ظرف های پخت وپز در شکل و مقدار های گوناگون وجود دارند اما بزرگ ترین مشخصه آن ها جنس مقاوم و وزن سبک است. ظروف سرو هم معمولا سبک و کم جا هستند و در برابر ضربه و حرارت مقاومت خوبی دارند.

لوازم قهوه

اگر از عاشقان قهوه هستید باید بدانید که ابزارهای دم آوری قهوه سفری از مهم ترین و برترین وسایل کمپینگ برای شما هستند. برای انتخاب ابزار قهوه باید در پی آن هایی باشید که با آب جوش کار می نمایند و احتیاجی به ابزارهای جانبی ندارند. اسپرسو ساز سفری و V60 به راحتی با آب جوش کار می نمایند و موکاپات برای آماده کردن قهوه فقط احتیاج به یک شعله کوچک دارد. یعنی شما می توانید با آتش زدن چند شاخه خشک هم با موکاپات برای خودتان قهوه آماده کنید.

صندلی کمپینگ

صندلی کمپینگ یک وسیله عالی برای لذت بردن از طبیعت است که به شما یاری می نماید بدون خاکی شدن و آسیب رساندن به کمرتان به راحتی استراحت کنید. دقت داشته باشید که صندلی های کمپینگ باید تاشو باشند که بدون اشغال فضای زیاد پشت ماشین قرار بگیرند.

3. یخچال کمپینگ

یخچال یا یخدان می تواند دمای مواد غذایی را به شکل مطلبی حفظ کند. اگر قرار است گوشت، آبمیوه یا نوشابه با خود به همراه داشته باشید باید حتما یکی از این یخچال ها داشته باشید. برای خنک نگه داشتن مواد غذایی کافی است چند قطعه یخ در یخدان قرار داده و مواد غذایی را روی آن ها بگذارید، سپس در یخدان را ببندید. تمام مواد غذایی شما به راحتی چندین ساعت سرد و تازه باقی می مانند.

4. چراغ مخصوص کمپینگ

وقتی قرار است شب در طبیعت بمانید باید به فکر تامین روشنایی هم باشید. چراغ های کمپینگ به شکل های مختلفی وجود دارند و می توانند در کنار چراغ قوه، به راحتی روشنایی مورد احتیاج شما را تامین نمایند. چراغ های متصل شونده روی سر، فانوس، چراغ آویز، چراغ قوه و ریسه از انواع روشنایی های مناسب کمپینگ هستند. اغلب این محصولات با باتری یا موتور برق کار می نمایند اما برترین روشنایی برای کمپینگ چراغ هایی است که با باتری خورشیدی کار می نمایند. استفاده از این چراغ ها هم با طبیعت سازگار است و هم شما را از خرید باتری بی احتیاج می نماید پس شاید بتوان گفت که برترین چراغ کمپینگ همین چراغ های خورشیدی است.

5. لوازم خواب

خوابیدن در طبیعت زیبا و دوست داشتنی است اما وقتی سرما به بدن شما می رسد دیگر خبری از لذت نیست. برای آماده سازی چادر برای خواب باید از چند وسیله مختلف بهره ببرید. زیرانداز ضد آب اولین چیزی است که باید کف چادر پهن گردد. با این وسیله به راحتی جلوی نفوذ رطوبت زمین به چادر را می گیرید. سپس یک لایه زیرانداز نرم و کرکی پهن کنید تا کف چادر برای نشستن یا دراز کشیدن مناسب گردد.

اگر در روزهای گرم سال قرار است در چادر بخوابید کافی است بالش، پشک و پتوی کمپینگ برای شما کافی است. اما وقتی منطقه سرد باشد یا کمپینگ شما در روزهای سرد سال است حتما باید یک کیسه خواب مناسب با خود به همراه داشته باشید. شاید بتوان گفت کیسه خواب از برترین وسایل کمپینگ است چون در هر شرایط دمایی می توانید از داشتن خوابی آرام و راحت مطمئن باشید.

در زمان خرید کیسه خواب حتما به حداقل و حداکثر دمایی که می تواند از شما محافظت کند، جنس و کیفیت آن دقت کنید. بعد از آن باید به جنس مواد اولیه آن توجه کنید. اگر کمپینگ شما طولانی است می توانید از تخت های تاشو مناسب کمپینگ هم بهره ببرید. این تخت ها در چادر باز می شوند و خوابیدن روی آن راحت تر از زمین است.

6. اکسسوری های کمپینگ

شاید قبل از سفر به همراه داشتن برخی از وسایل کمپینگ خیلی ضروری به نظر نرسد اما وقتی به دل جاده بزنید متوجه ضرورت به همراه داشتن آن ها می شوید. اگر قرار است مسیری را پیاده طی کنید حتما باید عصای مخصوص داشته باشید. لوازم اضافه برای چادر زدن، مثل پیچ و طناب و چکش، از دیگر اکسسوری هایی است که حتما باید در وسایل شما وجود داشته باشد.

به همراه داشتن دوربین دو چشمی خیلی واجب نیست اما به شما این امکان را می دهد که علاوه بر آنالیز منطقه ها دور دست، شب ها آسمان را با کیفیت بالاتری نسبت به چشم غیرمسلح مشاهده کنید. تبر کمپینگ و جعبه یاری های اولیه از دیگر وسایلی هستند که حتما باید در سفر به طبیعت به همراه داشته باشید. چاقوی جیبی و ابزار چند منظوره از لوازم مهم برای کمپینگ است.

برترین چاقوی کمپینگ چاقوهای تاشویی هستند که در خود علاوه بر چاقو، پیچ گوشت، آچار و چند ابزار دیگر هم دارند. با به همراه داشتن چنین چاقویی می توانید مطمئن باشید که تمام کارها را می توانید فقط و فقط با یک وسیله بسیار کوچک که در جیب هم جا می گردد، انجام دهید. در بین لوازم جانبی کمپینگ این وسیله به عنوان برترین لوازم کمپینگ به شمار می آید.

مرور کلی

طبیعت گردی و کمپینگ یکی از فعالیت های مورد علاقه افراد عاشق طبیعت است. مطمئن باشید اگر شما هم که تا به حال تجربه کمپینگ نداشته اید، اگر یک شب در جنگل چادر بزنید دیگر نمی توانید این خاطره عالی را فراموش کنید. در این مطلب برترین وسایل کمپینگ که برای یک کمپ عالی در دل طبیعت ضروری است را به شما معرفی کردیم. اگر فکر می کنید جای وسیله ای در این فهرست خالی است حتما برای ما در قسمت کامنت ها بنویسید.

منبع: outdoorgearlab

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 4 آبان 1402 بروزرسانی: 4 آبان 1402 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 14218

به "6 مورد از برترین وسایل کمپینگ؛ مخصوص عاشقان سفر و طبیعت گردی" امتیاز دهید

2 کاربر به "6 مورد از برترین وسایل کمپینگ؛ مخصوص عاشقان سفر و طبیعت گردی" امتیاز داده اند | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "6 مورد از برترین وسایل کمپینگ؛ مخصوص عاشقان سفر و طبیعت گردی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید