5 میلیون دانش آموز تحت پوشش طرح نماد هستند

به گزارش هیو بلاگ، تهران (پانا) - مدیرکل امور تربیتی مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش از اجرای طرح نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان در 20 هزار مدرسه کشور برای پیشگیری از آسیب ها اطلاع داد.

5 میلیون دانش آموز تحت پوشش طرح نماد هستند

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی، مسعود شکوهی در آیین گشایش طرح نماد در شهر سی سخت کهگیلویه و بویراحمد گفت: این طرح برای ششمین سال برگزار و در سال گذشته حدود 6 هزار و 587 مدرسه با یک میلیون دانش آموز زیرپوشش طرح بودند که سال جاری در هر استان تا حداکثرمدارس 5 شهرستان افزایش یافت. خوشبختانه باارزیابی صورت گرفته پس از اجرای این طرح اندازه آسیب ها و اختلالات دانش آموزان به حداقل ممکن رسید.

مدیرکل امور تربیتی مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش اضافه نمود: طرح نماد زمینه ساز نظام مراقبتی کشور است.

مسعود شکوهی گفت: طرح نماد محوری ترین برنامه وزارت آموزش وپرورش است که برای توانمندسازی وارتقای مهارت های زندگی دانش آموزان اجرا می گردد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه وبویراحمد هم گفت: 82هزاردانش آموز درهزارو133 مدرسه استان .با مشارکت 14 دستگاه اجرایی برنامه های نماد در قالب نظام مراقبت از دانش آموزان در برابر آسیب های اجتماعی در حال اجراست.

هادی زارع پور گفت : این طرح با هدف توانمندسازی دانش آموزان در مقابل آسیب های اجتماعی در مدارس اجرا می گردد.

غریب پور دادستان دنا هم گفت: طرح نماد فرصتی برای تقویت نظام پذیری و احترام به جامعه و تحقق آن مستلزم مشارکت ادارات متولی است.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان هم گفت: برای اجرای طرح کارگاه های آموزشی برای خانواده ها معلمان و دانش آموزان برگزار می گردد.

سید بهاء الدین ملک حسینی اضافه نمود اجرای طرح نماد با مشارکت اولیا و مربیان دانش آموزان و دستگاه های متولی فرصتی برای کاهش آسیب های اجتماعی و تقویت مراقبت از دانش آموزان در برابر آسیب هاست

ابراهیم ریاضی رئیس آموزش و پرورش دنا هم گفت: 4 هزار دانش آموز و 60 آکادمی دنا زیر پوشش این طرح قرار گرفتند.

بعلاوه در این آیین رئیس اداره مراقبت های وزارت اموزش و پرورش عین الله طیموری به ایراد سخنرانی پرداخت.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 18 بهمن 1400 بروزرسانی: 18 بهمن 1400 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 10250

به "5 میلیون دانش آموز تحت پوشش طرح نماد هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 میلیون دانش آموز تحت پوشش طرح نماد هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید