5 عادت بدی که انرژی شما را تخلیه می نماید

به گزارش هیو بلاگ، تمام شدن انرژی یک فرد لزوما به این دلیل نیست که در اثر فعالیت های فیزیکی فرد به شدت خسته می گردد. دلایل دیگری نیز وجود دارد که باعث تخلیه انرژی یک فرد می گردد.

5 عادت بدی که انرژی شما را تخلیه می نماید

به گزارش خبرنگاران ؛ بعضی از عاداتی که چندان مهم به نظر نمی رسند در تخلیه انرژی یک فرد بسیار نقش دارند و باعث می شوند فرد در بیشتر اوقات بسیار خموده، رنگ پریده و خسته به نظر می رسد. این فرد انرژی چندانی برای کارهایش ندارد.

در میان ده ها عادت بدی که یک فرد می تواند داشته باشد به پنج مورد اشاره ای کوتاه می کنیم.

1-تفکر بیش از حد

فکر کردن خیلی خوب است به خصوص وقتی که در حال تصمیم گیری برای یک موضوع مهم هستید. اما تفکر بیش از حد و افراطی به خصوص در رابطه با خاطرات بد و موضوعات منفی و آزاردهنده می تواند آنچنان روح و روان شما را به هم بریزد که هیچ انرژی قابل توجهی برای انجام کارهایتان نداشته باشید. پس درست فکر کنید. به عبارت دیگر به چیزهای خوب فکر کنید.

2-الگوی خواب متناقض

این یعنی اینکه خواب شما در طول شبانه روز نظم مشخصی ندارد. مثلا ساعت 9 شب می خوابید اما ساعت 11 همان شب بیدار می گردد، چند ساعتی تلویزیون می بینید و یا با موبایل خود بازی می کنید و سپس دوباره می خوابید. مجددا نزدیک صبح از خواب بیدار می شوید و....

این چرخه نامنظم خواب به ضرر بدن است و یکی از دلایل تخلیه انرژی فرد به شمار می رود. سعی کنید خواب کافی، منظم و پیوسته ای داشته باشید تا همواره پرانرژی باشید.

3-خوردن هله هوله

خوردن یک دونات شیرین و پرچرب به همان اندازه لذیذ است که خوردن یک همبرگر خوشمزه و هوس انگیز. گستره هله هوله ها بسیار قابل توجه است. از انواع شیرینی جات گرفته تا انواع غذاهای فست فود و البته نوشیدنی های مضر، شیرین و گازدار که مملو از افزودنی های مضر صنعتی است. افرادی که به هله هوله علاقه دارند بخش زیادی از انرژی بدنی خود را از دست می دهند.

4-زندگی درگذشته

این مورد شباهت زیادی به مورد اول دارد اما می تواند به طور جداگانه مورد آنالیز قرار بگیرد. شما می توانید صبح که از خواب بیدار شوید تا شب در رابطه با شکست عشقی تان ، ضرر اقتصادی و یا موضوعات کوچک و عظیم دیگری که همگی مربوط به گذشته هستند و دیگر پرونده شان بسته شده فکر کنید و حرص و جوش بخورید. اصلا هم جای تعجب ندارد که این مورد سبب تخلیه انرژی شما می گردد.

5-مردم منفی

از آدم های منفی دور و برتان دوری کنید. همان هایی که مدام به شما انرژی منفی می دهند و مدام از آینده ترسناکی می گویند که در کمین شماست. افراد منفی احساس بدی درشما به وجود می آورند و مدام شما را ناامیدتر از روز قبل می نمایند. آنها برنامه های آینده شما را زیر سوال می برند، اشتباهات گذشته را به رخ شما می کشند و در رابطه با همه چیز بدبین هستند. این افراد باعث تخلیه انرژی شما می شوند. محبت آمیز و محترمانه از این افراد منفی کنار بکشید.

هیلدا حسینی خواه / خبرنگاران

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

سازمان میراث فرهنگی: سازمان میراث فرهنگی، با وبسایت مجموعه میراث فرهنگی ایران همراه باشید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 8 مهر 1400 بروزرسانی: 8 مهر 1400 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 6887

به "5 عادت بدی که انرژی شما را تخلیه می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 عادت بدی که انرژی شما را تخلیه می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید