3.3 میلیارد شی آسمانی کنار هم در یک قاب ، عکس

به گزارش هیو بلاگ، مهر نوشت: یک تحقیق نو از صفحه کهکشان راه شیری 3.32 میلیارد جرم کیهانی را با جزئیاتی دقیق نشان داده است. چنین صفحه ای در حقیقت از وسط قرص کهکشان می گذرد.

3.3 میلیارد شی آسمانی کنار هم در یک قاب ، عکس

این کاتالوگ بزرگ از اجرام آسمانی احتمالا در نوع خود بزرگترین به شمار می رود و براساس داده های دوربین دارک انرژی در رصد خانه Cerro Tololo در شیلی تنظیم شده است. بنیاد ملی علوم آمریکا این رصد خانه را کنترل می نماید.

دبورا فیشر مدیر بخش علوم ستاره شناسی در این بنیاد می گوید: تصویری از بیش از 3 میلیارد نفر تصور کنید که هر فرد به طور کامل قابل شناسایی است. ستاره شناسان در دهه های آینده این تصویر دقیق از بیش از 3 میلیارد ستاره در صفحه کهکشان راه شیری را به دقت آنالیز خواهند کرد.

صفحه کهکشان راه شیری مملو از صدها میلیارد ستاره، منطقه ها بزرگ تولد آنها و ابرهای بزرگ پر از گرد و غبار است. دسته بندی این اشیا آسمانی کار سنگینی است.

البته این دومین باری است که آنالیز داده های دوربین مذکور به نام EDCaPS2 منتشر می گردد.

محققان از دوربین دارک انرژی برای رصد کهکشان راه شیری در طول موج نور قابل مشاهده و نزدیک مادون سرخ استفاده کردند. این روند منطقه ای از کهکشان را با دقت بالا آشکار کرد. البته تهیه کاتالوگ مذکور 2 سال طول کشید و دوربین دارک انرژی بیش از 10 ترابایت داده فراوری نموده است.

اندرو سایجاری محقق ارشد پژوهش هنگام اعلام نتایج تازه گفت: یکی از دلایل اصلی موفقیت DECaPS2 این است که ما به منطقه ای با تراکم زیاد از ستارگان اشاره کردیم و مراقب شناسایی منابعی بودیم که تقریباً روی هم ظاهر می شوند. با انجام این کار توانستیم بزرگترین کاتالوگ از یک دوربین را (از لحاظ تعداد اشیای رصد شده) را ایجاد کنیم.

بخش اعظم ستارگان و غبار در کهکشان راه شیری در صفحه کهکشانی آن واقع شده که به شکل یک نوار درخشان در مرکز تصاویر تازها انتشار یافته دیده می گردد.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 2 بهمن 1401 بروزرسانی: 2 بهمن 1401 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 12869

به "3.3 میلیارد شی آسمانی کنار هم در یک قاب ، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "3.3 میلیارد شی آسمانی کنار هم در یک قاب ، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید