یک نفر استقلال را نجات دهد؛ هفت سال دور از جام!

به گزارش هیو بلاگ، ایلنا نوشت: حتی اگر استقلال در نهایت رتبه دوم لیگ نوزدهم را به دست آورده و جام حذفی را هم به چنگ آورد، این عناوین نمی تواند از درد جانکاه 7 سال ناکامی در تصاحب جام لیگ برتر بکاهد.

یک نفر استقلال را نجات دهد؛ هفت سال دور از جام!

استقلال و دیگر تیم ها که با امتیاز های نزدیک به هم در جدول دیده می شوند، می توانند بر سر تصاحب رتبه دومی که به واقع منزلت آنچنانی هم ندارد و عایدی اش فقط حضور قطعی در لیگ قهرمانان آسیای فصل بعد است با هم بجنگند؛ نبردی تکراری که استقلال 7 سال است آن را تجربه می نماید! البته استقلال مجیدی به واسطه پیروزی در بازی با صنعت نفت اکنون در وضعیتی به سر می برد که از چپ و راست تمجید می گردد و رسانه های موافق و مخالف نیز آبی ها را می ستایند، اما باید این واقعیت را باور داشت که اگر در های استادیوم به روی تماشاگران باز بود با وجود امتیاز اخیر و شخصیت احترام آمیزی که همیشه مجیدی به دلیل صندلیش برای طرفداران دارد، شعار های اعتراض آمیز حاصل از 7 سال ناکامی فضای استادیوم را پر می کرد؛ شعار هایی که احتمالاً نوک پیکان آن بیشتر سمت تصمیم گیران باشگاه استقلال را نشانه می گرفت که در سال های اخیر نتوانستند تدبیری بیندیشند که راستا استقلال به قهرمانی ختم گردد.

امروز اگر از عامه فوتبال دوستان بخواهیم نام نایب قهرمان های هجده دوره گذشته لیگ برتر را شمارش نمایند، قطعاً باید با یاری موتور جست وجوی گوگل به این سؤال پاسخ دهند، اما عامه کارشناسان و اهل فن می توانند به ترتیب نام قهرمان های لیگ را شمارش نمایند. این یادآوری کافی است تا صندلی تیم هایی که در لیگ به نایب قهرمانی می رسند، معین گردد. حتی هستند مربیانی که میان تیم دوم جدول و تیم های فرودست لیگ حتی آن ها که به زحمت جواز ماندن در لیگ را به دست آورده اند، هیچ تفاوتی قائل نیستند و موفقیت را تنها در قهرمانی جست وجو می نمایند که از نظر فنی ادعای بیراهی هم نیست.

حال اگر نام تیم های عظیم و پرهوادار در میان باشد این ناکامی ملموس تر جلوه می نماید که استقلال نیز از این دسته بندی متمایز نیست و دقیقاً همین شرایط را تجربه می نماید. پرواضح است که جام حذفی نیز در سال های گذشته هرگز نتوانسته نقطه آرمانی برای باشگاه استقلال باشد کما اینکه دیدیم زمان مربیگری شفر یک قهرمانی به دست آمد و این فصل نیز حتی اگر استقلال این جام را تصاحب کند موجب چشمپوشی از ناکامی های سریالی اش در لیگ برتر نخواهد شد.

آن ها که برای استقلال نسخه می نویسند عمیقاً باید به این ناکامی عظیم توجه داشته باشند و اگر قصد دارند نوار این ناکامی عظیم را پاره نمایند باید برای فصل بعد متدی را تببین نمایند که با همه فصول گذشته متفاوت باشد. تصمیم سازان باشگاه استقلال چنانچه بازگشت این باشگاه به راستا دستیابی های مکرر به جام را ضروری می دانند باید از همین حالا دایره نگاه خود را متوجه اشتباه های کمرشکنی نمایند که در سال های گذشته تکرار شد و اجازه نداد این باشگاه فاتح لیگ گردد و در نهایت با به کارگیری روش هایی صحیح به مقابله با فصل جدید بروند.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

سازمان میراث فرهنگی: سازمان میراث فرهنگی، با وبسایت مجموعه میراث فرهنگی ایران همراه باشید.

منبع: فرارو
انتشار: 8 مهر 1400 بروزرسانی: 8 مهر 1400 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 4632

به "یک نفر استقلال را نجات دهد؛ هفت سال دور از جام!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یک نفر استقلال را نجات دهد؛ هفت سال دور از جام!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید