یوشیهیده سوگا رسما نخست وزیر ژاپن شد

به گزارش هیو بلاگ، یوشیهیده سوگا، رئیس حزب حاکم ژاپن امروز (چهارشنبه) با انتخاب مجلس رسما نخست وزیر شد و یک کابینه پیوسته را گردهم آورده که تقریبا نیمی از آن ها مطابق چینش قبلی است.

یوشیهیده سوگا رسما نخست وزیر ژاپن شد

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، سوگا، دستیار دیرینه و دبیر کابینه ژاپن در دوران نخست وزیری شینزو آبه، روز دوشنبه توانست رای قاطع حزب حاکم لیبرال دموکراتیک را به دست آورد. او به ادامه بیشتر برنامه های آبه از جمله استراتژی اقتصادی او موسوم به آبنومیکس (Abenomics - اقتصاد آبه ای) وعده داد.

براساس نتایج رای گیری امروز در مجلس ژاپن، یوشیهیده سوگا رسما نخست وزیر آینده این کشور شد.

او با چالش های بسیاری از جمله مقابله با کووید-19 و همچنین اقتصاد رو به افول و تعامل با جامعه ای که به سرعت در حال پیر شدن است، روبروست.

آبه که حمایتش برای تضمین پیروزی یوشیهیده سوگا در انتخابات درون حزبی حیاتی بود، در آخرین روز تصدی خود وارد دفتر نخست وزیری شده و از مردم ژاپن تشکر کرد. او همچنین به حمایت از دولت آینده به عنوان یک عضو عادی مجلس متعهد شد.

نخست وزیر مستعفی ژاپن که به علت بیماری از سمتش کنار رفت، همچنین گفت در حال بهبود است.

او با اشاره به تمایلش برای بازنگری در قانون اساسی صلح آمیز گفت: متاسفانه ما نتوانستیم برخی از اهداف را محقق کنیم. با این حال ما توانستیم به دیگر مسائل تفرقه انگیز ورود کنیم.

براساس گزارش رسانه های محلی، نیمی از کابینه دولت آینده از کابینه شینزو آبه خواهد بود و دو زن هم در کابینه حضور دارند. میانگین سنی وزرا با سوگا 60 سال است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

سازمان میراث فرهنگی: سازمان میراث فرهنگی، با وبسایت مجموعه میراث فرهنگی ایران همراه باشید.

منبع: فرارو
انتشار: 8 مهر 1400 بروزرسانی: 8 مهر 1400 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 5357

به "یوشیهیده سوگا رسما نخست وزیر ژاپن شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یوشیهیده سوگا رسما نخست وزیر ژاپن شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید