گیلان یکی از پرمصرف ترین استان های کشور در تابستان 97

به گزارش هیو بلاگ، خبرنگاران/گیلان وزیر نیرو در صومعه سرا با بیان اینکه استان گیلان در تابستان سال 97 یکی از پرمصرف ترین استان های کشور بود، یادآور شد: در تابستان 98 متوسط پیک مصرف برق در گیلان به کمتر از نیم درصد رسید که این صرفه جویی برابر با احداث یک نیروگاه بزرگ است.

گیلان یکی از پرمصرف ترین استان های کشور در تابستان 97

رضا اردکانیان در آیین افتتاح 12 پروژه ملی و زیربنایی برق منطقه ای استان گیلان در شهرستان صومعه سرا که با حضور استاندار گیلان و جمعی از مردم و مسئولان در بلوار شهید مومن زاده این شهرستان برگزار شد، با بیان اینکه پویش هر هفته الف - ب - ایران هر هفته میهمان یک استان است، اظهار کرد: این پویش در راستای پاسخگویی به سرمایه گذاری در استان ها و شهرستان ها با هدف استفاده از ظرفیت های وزارت نیرو در جهت رفاه مردم فعالیت می کند.

وی اضافه نمود: در راستای این پویش امروز سه پروژه بزرگ در صومعه سرا و لنگرود و آبرسانی به مناطق روستایی گیلان که 20 هزار نفر جمعیت را پوشش می دهد افنتاح شد.

وزیر نیروکلنگ زنی پست برق مقیاس کوچک 24 مگاواتی و همچنین کلنگ زنی طرح آبرسانی به 29 روستای دیگر را نیز از مهمترین برنامه های پویش مذکور در استان گیلان دانست.

اردکانیان در ادامه با بیان اینکه امروز دریافته ایم باید از همین منابع موجود استفاده بهینه کنیم، گفت: وظیفه داریم برای بی اثر کردن تحریم ها کاهش وابستگی به درآمدهای نفتی را در دستور کار قرار و به عنوان یک هدیه آن را به نسل های بعدی انتقال دهیم.

وی با اشاره به اینکه به دلیل محدودیت ها قطعا روش های دیگری را انتخاب می کنیم، اضافه نمود: استفاده صحیح و صرفه جویی منابع آب و برق یکی از مهمترین برنامه های وزارت نیرو در جهت اخلاق خوب و نهادینه کردن این فرهنگ در جامعه است.

وزیر نیرو با بیان اینکه استان گیلان در تابستان سال گذشته یکی از پرمصرف ترین استان های کشور بود، یادآور شد: در تابستان 98 متوسط پیک مصرف برق در گیلان به کمتر از نیم درصد رسید که این صرفه جویی برابر با احداث یک نیروگاه بزرگ است.

اردکانیان ادامه داد: وزارت نیرو هم اکنون در حال سرمایه گذاری برای 171 پروژه با اعتبار 11 هزار و 200 میلیارد تومانی در استان گیلان است. همچنین 1.9 میلیارد یوآن سهم سرمایه گذاری خارجی در این پروژه هاست.

وی میانگین پیشرفت فیزیکی این 171 پروژه را 40 درصد دانست و گفت: در این راستا غیر از چالش منابع مالی هیچ مسئله ای وجود ندارد و تا سرانجام سال 1400 بیشتر این پروژه ها در بخش آب و برق و فاضلاب به بهره برداری می رسد.

وزیر نیرو همچنین با اعلام اینکه هم اکنون منابع آبی استان گیلان پنج میلیارد مترمکعب است، گفت: نیاز سالانه آبی این استان دو میلیارد و 900 میلیون مترمکعب است که مابقی آن هدر می رود.

اردکانیان اضافه نمود: در جهت حفظ این منابع آبی و توسعه بیشتر صنعت کشاورزی استان های شمالی باید فکر جدی کنیم که در این راستا همت بیشتر نمایندگان مردم را می طلبد.

وی با اشاره به اینکه معیشت کشاورزان استان گیلان وابستگی مستقیم به منابع آبی دارد، یادآور شد: با ملاحظات فنی و زیست محیطی و در جهت حفظ سرسبزی گیلان احداث سدهای بیشتر را در برنامه داریم.

وزیر نیرو با بیان اینکه حفظ سرسبزی گیلان بیش از هر چیز به حفظ کشاورزان آن وابسته است، تاکید کرد: برای حفظ کشاورزی باید کشاورز را حفظ کنیم.

به گزارش خبرنگاران، هدف از اجرای پویش هر هفته الف - ب - ایران انعکاس ظرفیت ها و عملکرد وزارت نیرو در راستای نقش محوری در تامین رفاه و امنیت مردم و همچنین پاسخ به سرمایه گذاری ها در صنعت آب و برق در سراسر کشور است.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

سازمان میراث فرهنگی: سازمان میراث فرهنگی، با وبسایت مجموعه میراث فرهنگی ایران همراه باشید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 8 مهر 1400 بروزرسانی: 8 مهر 1400 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 1265

به "گیلان یکی از پرمصرف ترین استان های کشور در تابستان 97" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گیلان یکی از پرمصرف ترین استان های کشور در تابستان 97"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید