چطور چمدان سفر ببندیم؟

به گزارش هیو بلاگ، بستن چمدان یکی از مهم ترین اقداماتی است که قبل از سفر باید به آن توجه کنید. در ادامه به راهکارهایی کاربردی در این خصوص اشاره خواهیم کرد.با خبرنگاران همراه باشید.

چطور چمدان سفر ببندیم؟

اگر جزو گردشگران تمام عیار باشید که برنامه ریزی خاصی برای مسافرت در دست دارند به طور حتم با طریقه صحیح جمع آوری لوازم و تجهیزات شخصی تان برای آغاز سفر آشنا هستید. این پست مخصوص گردشگران آماتوری است که به تازگی قرار است به دنیای سفرهای حرفه ای وارد شوند.

زمانی که فرایند بسته بندی و جمع آوری لوازم سفرتان را آغار می کنید. ضروری است همواره برنامه جامع و خاصی را دنبال کنید. با مد نظر قرار دادن این برنامه در مرحله نخست تمام آنچه را که در طول سفر به آن احتیاج خواهید داشت، در چمدان خود لحاظ می کنید و در ثانی می توانید به ساده ترین نحو ممکن وسائل خود را در طول سفر جا به جا نموده و به راحتی از پس حمل آن ها برآیید.

در این بین، گردشگران حرفه ای نیز معتقدند که هنر بسته بندی لوازم در حین سفر فرایند مسافرت را به مراتب راحت تر خواهد نمود.

در اینجا به بعضی نکات ظریف که ضروری است حین بسته بندی لوازم و چمدان تان آن ها را مد نظر قرار دهید اشاره خواهیم کرد.

سبک سفر باشید. این مسأله یکی از مهم ترین قواعدی است که می توانید با توجه به آن به برترین نحو لوازم مورد احتیاج خود در سفر را تهیه و بسته بندی نموده و به آنچه که در طول سفر مورد احتیاج شما است، دسترسی داشته باشید.

نباید فراموش کنید که این چمدان در فرایند سفر همراهتان خواهد بود. از فرودگاه گرفته تا ایستگاه راه آهن و یا اتوبوس. خلاصه اینکه چمدان شما در طول سفر شبیه سایه پابه پای شما خواهد آمد.

به این ترتیب برترین راه برای هرچه مختصر کردن لوازم و وسائل شخصی در طول سفر، تهیه فهرستی کامل از هر چیزی است که شما به آن احتیاج خواهید داشت. در کنار آن فهرستی از ملزومات مورد احتیاج در مواقع خاص را هم ترتیب ببینید. این ملزومات شامل (کفش کوهنوردی و یا لباس شب برای حضور در مهمانی های رسمی می گردد) پس از آن با مرور فهرست می توانید وسایل غیرضروری را حذف نموده و چمدانی مختصر و مفید از وسایلی را که به طور حتم مورد احتیاجتان خواهند بود، در دست داشته باشید.

اگر سفری طولانی در پیش دارید لباس های کم حجم را انتخاب کنید. در این حالت می توانید با به همراه داشتن چند قطعه صابون آن ها را به راحتی با دست بشورید.

اگرچه چک کردن شرایط آبُ وهوایی مقصد قبل از سفر جزوی از ضرورت ها به شمار می آید، اما به همراه داشتن لباس مناسب برای شرایط اقلیمی نامساعد را مد نظر قرار دهید. همواره خودتان را برای رویارویی با بدترین شرایط جوی آماده کنید تا غافلگیر نشوید. به علاوه این، نسبت به توصیه هایی که می شنوید محتاط باشید. به طور مثال اگر شنیدید که در جزیره ای که قصد دارید به آن سفر کنید خبری از باران نیست، منطقی عمل کنید و یک بارانی را در چمدان خود بگنجانید.

تا جای ممکن جانب احتیاط را نگه دارید. توجه داشته باشید که هرچقدر هم که حواس تان را به اطراف جمع کنید، ممکن است بنابر اتفاق چمدان شما در طول سفر گم گردد، ممکن است دزدیده گردد و یا هر اتفاق ناگوار دیگر.

بنابراین منطقی است اگر کارت بانکی، مدارک شناسایی، پول نقد و هر نوع وسیله ارزشمند دیگری را در کیفی کوچک نزد خودتان نگه دارید. به این ترتیب در صورت از دست دادن چمدان آشفته نخواهید شد. از جهت دیگر همواره 2 کپی از پاسپورت، بلیط و مدارک شناسایی خود تهیه کنید. یکی از کپی ها را به یکی از نزدیکان قابل اعتمادتان بسپارید و دیگری را با خود به همراه داشته باشید. اسکن کردن مدارک شناسایی و ذخیره آن ها در اکانت ایمیل شخصی، از دیگر تمهیداتی است که سفری امن را برای شما تضمین می نماید. به این طریق می توانید در صورت وقوع حادثه و یا از دست دادن اصل مدارک در هر موقعیتی به مدارک شناسایی خود دسترسی داشته باشید.

از دیگر مواردی که در آماده سازی چمدان سفر ضروری است به آن توجه کنید، خطر نشت مایعات است.

بطری شامپو، کرم های مرطوب نماینده و هر نوع ماده مایعی که در چمدان خود حمل می کنید، ممکن است برایتان مشکل ساز گردد. برای جلوگیری از این جریان بهتر است که تمام مواد مایعی که قصد دارید با خود به همراه داشته باشید را در یک کیف کوچک تر قرار داده و بعد از آن با جای دادن کیف در یک کیسه نایلونی خطر نشت و سرایت تصادفی مایعات را به حداقل برسانید.

لوازم ضروری را در کیف دستی قرار دهید. اگر به صورت هوایی سفر می کنید دقت داشته باشید که ضروری است داروها، لوازم آرایشی بهداشتی ضروری و یا مدارک و وسایل ارزشمند خود را درون ساک دستی تان حمل کنید و از قرار دادن این لوازم در چمدان تان خودداری کنید.

مخصوصا اگر سفری طولانی در پیش دارید و در طول سفر ضروری است خط هوایی خود را تغییر دهید، احتمال گم شدن چمدان تان بیشتر خواهد شد. در این صورت بهتر است که تمام لوازمی که در طول 2 روز آینده به آن احتیاج خواهید داشت را در ساک دستی خود حمل کنید.

گردشگران حرفه ای در این شرایط سعی می نمایند لباس های ضروری و مورد احتیاج خود را نیز در ساک دستی شان حمل نمایند تا در صورت احتیاج بتوانند به ساده ترین حالت ممکن به آن ها دسترسی داشته باشند.

منبع: کجارو / superpages.com
انتشار: 15 بهمن 1400 بروزرسانی: 15 بهمن 1400 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 10228

به "چطور چمدان سفر ببندیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چطور چمدان سفر ببندیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید