پویش کتاب - نمایش 20 سراسری شد

به گزارش هیو بلاگ، به گزارش خبرنگار خبرنگاران در فارس، اصغر گروسی گفت: با استقبال اجرا شده و حمایت مرکز هنرهای نمایشی حوزه هنری، این پویش به صورت کشوری برگزار خواهد شد و علاقه مندان می توانند تا پایان روز 20 اردیبهشت ماه می توانند در آن شرکت کنند.

پویش کتاب - نمایش 20 سراسری شد

وی به خبرنگار ایبنا گفت: واحد هنرهای نمایشی حوزه هنری فارس در راستای دو پویش در خانه بمانیم و تئاتر تعطیل نیست و در بزرگداشت هفته هنر انقلاب اسلامی به عنوان مبدا شروع پویش، این رویداد را طراحی کرد.

گروسی افزود: هدف ما از این پویش گرم نگه داشتن فضای هنر در عین رعایت فاصله گذاری اجتماعی و در خانه ماندن است و علاقه مندان باید نمایش های کوتاه 3 تا 7 دقیقه ای بر اساس محتوای کتاب های مطرح ادبیات انقلاب اسلامی تولید کنند.

دبیر هنری پویش ملی کتاب-نمایش 20 ادامه داد: آن بیست و سه نفر (احمد یوسف زاده)، پایی که جا ماند (سیدناصر حسینی پور)، دا (سیده اعظم حسینی)، دختر شینا (بهناز ضرابی زاده)، جنگ دوست داشتنی (سعید تاجیک) و رفاقت به سبک تانک (داود امیریان) از جمله این آثار هستند.

وی گفت: سه کتاب ارزنده و مطرح از دو نویسنده نام آور ادبیات انقلاب اسلامی فارس نیز در این فهرست به چشم می خورند که عبارت از کتیبه ژنرال و خمپاره خواب آلود (اکبر صحرایی) و مهرنجون (محمد محمودی نورآبادی) هستند.

گروسی با اشاره به اهمیت حضور پرستاران و پزشکان به عنوان مدافعان سلامت میهن و مردم گفت: بخش ویژه این پویش نیز به منظور پاسداشت ایثارگری مدافعان سلامت (جامعه پزشکی و پرستاری) در شرایط حاضر طراحی شده است.

وی افزود: در این بخش علاقه مندان می توانند آثار خود را بر اساس خاطرات پزشکان و پرستاران و کادر درمانی (حال حاضر و دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس)تولید و ارسال کنند.

کارشناس مسئول هنرهای نمایشی حوزه هنری فارس گفت: رعایت اصول حرفه ای تصویربرداری برای فیلمبرداری از نمایش ها لازم نیست، ضبط ویدئوها با یک دوربین ساده و یا موبایل اجرا شده و ویدئوها از کیفیت مناسب صدا، نور و تصویر برخوردار باشند اما مشخصات شامل نام نمایش، نام و نام خانوادگی شرکت کنندگان و شماره تماس در یک برگه A4 نوشته شده و قبل ازشروع نمایش به مدت دو ثانیه جلوی دوربین نمایش داده شود.

وی زمان ویدئوهای ارسالی را حداکثر 7 دقیقه خواند و ادامه داد: دوربین حتما باید در حالت افقی و ثابت، نمایش را ضبط کند؛ ویدئوها از طریق پیام رسان سروش و یا پیام رسان واتساپ به شماره 09358424541 ارسال شود.

گروسی گفت: نمایش های برگزیده روز سوم خرداد 1399، مصادف با عید سعید فطر معرفی می شوند و مراسم اختتامیه به صورت مجازی برگزار خواهد شد تا در نهایت به نمایش های اول تا سوم علاوه بر تندیس و لوح تقدیر به ترتیب مبلغ 15، 10 و 5 میلیون ریال و به 5 اثر نیز جوایز 2 میلیون ریالی تعلق گیرد.

یادآور می شود: به تمامی شرکت کنندگان هدیه ای به رسم یادبود تعلق خواهد گرفت.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 10 تیر 1399 بروزرسانی: 10 تیر 1399 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 3385

به "پویش کتاب - نمایش 20 سراسری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پویش کتاب - نمایش 20 سراسری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید