وزارت صلح افغانستان: دستور مذاکرات دولت با طالبان معین است

به گزارش هیو بلاگ، وزارت دولت در امور صلح افغانستان گفت که دستور کار ما برای مذاکره با طالبان معین است و برای رسیدن به صلح آماده گفت وگو هستیم.

وزارت صلح افغانستان: دستور مذاکرات دولت با طالبان معین است

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، ناجیه انوری سخنگوی وزارت دولت در امور صلح افغانستان اظهار داشت که فهرست هئیت مذاکره نماینده با طالبان نگرانی مردم درباره عدم آمادگی دولت برای مذاکره را رفع نموده است.

وی با اشاره به هیئت 21 نفری دولت برای مذاکره با طالبان اضافه کرد که دستور کار دولت افغانستان در جریان مذاکرات معین است و برای رسیدن به صلح آماده هرگونه گفت وگو هستیم.

هیئت 21 نفری دولت افغانستان را معصوم استانکزی رئیس سابق امنیت ملی این کشور رهبری می نماید.

این هیئت مذاکره نماینده با انتقادهایی در داخل افغانستان روبرو است و منتقدان آن را ناتوان می دانند.

از سوی دیگر، زلمی خلیلزاد نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان نیز اظهار داشت که هیئت مذاکره نماینده دولت افغانستان با طالبان، فراگیر است.

چندی قبل رسانه آمریکایی آسوشیتدپرس در مطلبی نوشته بود که مذاکرات بین الافغانی احتمالاً سخت تر و پیچیده تر از مذاکرات آمریکا و طالبان خواهد شد.

بر اساس این گزارش، تمام طرف ها در افغانستان اتفاق نظر دارند که این کشور باید براساس اصول اسلامی اداره گردد اما تقریباً هر چیز دیگر از جمله نام کشور، جمهوری بودن و یا امارت اسلامی بودن آن مورد اختلاف قرار گرفته است.

این رسانه آمریکایی اظهارداشت که حتی اگر هر دو طرف در خصوص همه این مسائل توافق نمایند، ممکن است افغانستان برای روز بعد از صلح آماده نباشد. هزاران عضو طالبان و همچنین شبه نظامیان مسلح وفادار به جنگ سالاران مختلف افغانستان که در 18 سال اتحاد با غرب قدرتمند شده اند، ممکن است سلاح های خود را کنار نگذارند و از این توافق پیروی ننمایند.

.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

سازمان میراث فرهنگی: سازمان میراث فرهنگی، با وبسایت مجموعه میراث فرهنگی ایران همراه باشید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 مهر 1400 بروزرسانی: 8 مهر 1400 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 2653

به "وزارت صلح افغانستان: دستور مذاکرات دولت با طالبان معین است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت صلح افغانستان: دستور مذاکرات دولت با طالبان معین است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید