ورود سامانه بارشی جدید به کشور از شنبه ، کاهش 6 تا 8 درجه ای دما در برخی مناطق

به گزارش هیو بلاگ، مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ضمن اشاره به اینکه فردا شنبه سامانه بارشی جدیدی به کشور وارد می شود، گفت: این سامانه کاهش دمای 6 تا 8 درجه ای را در برخی مناطق کشور به دنبال دارد.

ورود سامانه بارشی جدید به کشور از شنبه ، کاهش 6 تا 8 درجه ای دما در برخی مناطق

به گزارش خبرنگاران، صادق ضیاییان در مصاحبه با ایسنا اظهار کرد: بر اساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هواشناسی امروز (5 اردیبهشت) در بخش هایی از شمال غرب کشور، سواحل دریای خزر، دامنه های البرزو بخش هایی از شمال شرق بارش باران گاهی همراه با رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید موقت و ارتفاعات بارش برف پیش بینی می شود.

وی با اشاره به اینکه در دامنه های زاگرس مرکزی ابرناکی و بارش پراکنده نیز انتظار می رود شرح داد: فردا (6 اردیبهشت) سامانه بارشی جدید از شمال غرب کشور وارد می شود و در بخش هایی از شمال غرب و غرب دامنه های غربی البرز و دامنه های زاگرس مرکزی بارش هایی را به دنبال دارد همچنین طی بعد ازظهر فردا در بخش هایی از شمال شرق کشور بارش پراکنده خواهیم داشت.

به گفته ضیاییان، روز یکشنبه (7 اردیبهشت) علاوه بر تداوم فعالیت سامانه بارشی در غرب، جنوب غرب و دامنه های جنوبی البرز، گستره نفوذ آن مناطقی از مرکز ، شرق و جنوب کشور و سواحل دریای خزر را فرا می گیرد و از شدت بارش آن در استان های واقع در شمال غرب کاسته می شود.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه روز دوشنبه (8 اردیبهشت) مرکز فعالیت این سامانه بارشی در نواحی شمال شرق کشور است، شرح داد: همچنین طی این روز برای بخش هایی از مرکز، شرق، جنوب شرق و شمال غرب و سواحل دریای خزر بارش پراکنده پیش بینی می شود.

ضیائیان ادامه داد: از اواخر وقت روز دوشنبه سامانه بارشی از شمال شرق کشور خارج می شود و طی روز سه شنبه (9 اردیبهشت) در نوار شمال کشور ابرناکی و بارش پراکنده دور از انتظار نیست. از بعدازظهر شنبه و طی روز یکشنبه (6 و 7 اردیبهشت) در غرب و جنوب غرب کشور وزش باد شدید را در مناطق مستعد ، گرد و خاک و کاهش دید افقی دور از انتظار نیست.

وی با اشاره به اینکه با عبور سامانه بارشی از کشور طی روز یکشنبه (6 اردیبهشت) برای شمال غرب، غرب، دامنه های جنوبی البرز و روز دوشنبه (8 اردیبهشت) در بخش هایی از شمال شرق کشور کاهش دمای 6 تا 8 درجه ای پیش بینی می شود گفت: طی سوم روز آینده دریای خزر و فردا و پس فردا غرب خلیج فارس مواج است.

ضیائیان در خاتمه درباره شرایط جوی تهران طی دو روز آینده شرح داد: آسمان تهران فردا (6 اردیبهشت) نیمه ابری تا ابری، در بعضی از ساعات رعد و برق، همراه با وزش باد و گاهی وزش باد شدید با حداقل دمای 15 و حداکثر دمای 26 درجه سانتی گراد و روز یکشنبه (7 اردیبهشت) ابری همراه با بارش باران و در بعضی از ساعات وزش باد شدید و رگبار و رعد و برق با حداقل دمای 16 و حداکثر دمای 20 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

سازمان میراث فرهنگی: سازمان میراث فرهنگی، با وبسایت مجموعه میراث فرهنگی ایران همراه باشید.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 8 مهر 1400 بروزرسانی: 8 مهر 1400 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 3413

به "ورود سامانه بارشی جدید به کشور از شنبه ، کاهش 6 تا 8 درجه ای دما در برخی مناطق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ورود سامانه بارشی جدید به کشور از شنبه ، کاهش 6 تا 8 درجه ای دما در برخی مناطق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید