مدیرعامل فرودگاه امام: سقوط بوئینگ اوکراینی 30 درصد پروازها را کاهش داد

مدیرعامل فرودگاه امام گفت: سقوط بوئینگ اوکراینی 30 درصد پروازها را کاهش داد. مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی از کاهش 30 درصدی پروازها بعد از سانحه سقوط بوئینگ اوکراینی خبر داد.

مدیرعامل فرودگاه امام: سقوط بوئینگ اوکراینی 30 درصد پروازها را کاهش داد

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، محمدمهدی کربلایی در حاشیه نشست تبیین توسعه تجارت در منطقه آزادشهر فرودگاهی امام خمینی افزود: پس از سقوط بوئینگ، ویروس کرونا برای برقراری پروازهای چین مشکل ایجاد کرد.

وی با تاکید بر اینکه تمامی پروازها از مبدا چین به ایران و برعکس منتفی است، اظهار داشت: اعلام آمادگی برخی خطوط هوایی مانند ماهان دلیل نمی گردد که این پروزاها در حال انجام است.

وی گفت: تعداد زیادی دانشجو در چین داریم که باید به ایران منتقل شوند. ممکن است با هماهنگی وزارت امور خارجه و بهداشت پروازهایی برای انتقال ایرانیان مقیم چین با لحاظ کردن تمام شرایط ایمنی این امر تدارک دیده گردد.

مدیرعامل شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) اطمینان خاطر داد که ایرانیان مقیم چین در صورت ورود به ایران وارد ترمینال ها نخواهند شد و از مسیرهای خاص در نظر گرفته شده تردد خواهند کرد.

وی خاطرنشان کرد: پس از حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی حدود 30 درصد پروازها کاهش یافت. رایزنی هایی با خطوط هوایی اجرا شده است و این اتفاق ماندگار نیست.

کربلایی ادامه داد: اکنون نسبت به چند هفته گذشته شرایط بهتر شده اما ویروس کرونا مجددا برای پروازهای چین مشکلاتی ایجاد کرده است.

کربلایی شرح داد: فرودگاه امام قرار است به مجموعه لجستیکی و هاب اول حمل بار و هاب دوم مسافر در منطقه تبدیل گردد.

وی فرودگاه امام را یکی از اجزای شهر فرودگاهی دانست و گفت: قرار است فرودگاه امام در چهار فاز به ظرفیت جابه جایی بیش از 90 میلیون مسافر در سال برسد. اکنون ترمینال اصلی فعال بوده و ترمینال سلام نیز اخیرا افتتاح شده است.

به گفته این مقام مسئول، برنامه ریزی شده ضمن بهینه سازی ترمینال های موجود، ترمینال های جدید ساخته گردد.

وی با اشاره به کاهشی بودن تعداد مسافر و پروازها در چند ماه اخیر گفت: اکنون در حال بازگشت به شرایط قبل هستیم و از ماه آینده تعداد پروازها بیشتر خواهد شد و تا آخر سال به شرایط عادی بازمی گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 3 فروردین 1399 بروزرسانی: 3 فروردین 1399 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 1808

به "مدیرعامل فرودگاه امام: سقوط بوئینگ اوکراینی 30 درصد پروازها را کاهش داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیرعامل فرودگاه امام: سقوط بوئینگ اوکراینی 30 درصد پروازها را کاهش داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید