رای گیری مجلس سنای آمریکا درباره طرح محدود کردن اختیارات جنگی ترامپ

به گزارش هیو بلاگ، طرح جمهوریخواهان و دموکرات ها برای محدود کردن قدرت و اختیارات ترامپ برای اقدام نظامی علیه ایران به زودی در مجلس سنا رای گیری خواهد شد.

رای گیری مجلس سنای آمریکا درباره طرح محدود کردن اختیارات جنگی ترامپ

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از آسوشیتدپرس، قطعنامه پیشنهادی جمهوریخواستار و دموکرات ها بر این مساله تاکید می کند که دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا باید پیش از هرگونه اقدام نظامی علیه ایران، مجوز لازم را از کنگره کسب کند.

بر اساس این گزارش، 8 سناتور جمهوریخواه به همراه سناتورهای دموکرات خواستار رای گیری درباره این قطعنامه در روز پنجشنبه شده اند.

تیم کاین سناتور دموکرات و سایر حامیان این قطعنامه بر این باورند که طرح پیشنهادی به هیچ وجه مربوط به ترامپ یا حتی ریاست جمهوری نیست بلکه تاکیدی بر قدرت و اختیارات کنگره برای اعلان جنگ علیه یک کشور دیگر است.

کاین ضمن رد ادعاهای مطرح شده از سوی ترامپ و حامیانش در این خصوص که این طرح این سیگنال را برای ایران و سایر دشمنان بالقوه آمریکا ارسال می کند که واشنگتن در برابر آنها ضعیف است، گفت: دقیقا بر عکس این مساله درست است. زمانی که بر اجرای قانون پافشاری می کنیم، آن هم در جهانی که نیاز به قوانین بیشتری دارد، و می گوییم این تصمیم ساختاری و اساسی است و قوانینی داریم که ملزم به رعایت و اجرای آن هستیم، می توانیم بگوییم که این یک تصمیم درست است. این پیام قدرت و اقتدار آمریکا است.

کاین افزود: گرچه ترامپ و سایر روسای جمهور آمریکا باید همواره قدرت و توانایی دفاع از آمریکا را در برابر حملات احتمالی و قریب الوقوع داشته باشند، ولی قدرت و اختیارات اجرایی مربوط به جنگ در آنجا متوقف می شود. یک جنگ تهاجمی نیاز به تصویب نهایی از سوی کنگره آمریکا دارد.

این در شرایطی است که ترامپ بار دیگر از سناتورهای جمهوریخواه خواسته است تا از تصویب این طرح خودداری کنند چرا که این طرح به معنای بستن دست رئیس جمهور و ارسال یک پیام ضعف به ایران است.

ترامپ روز چهارشنبه در توئیتی نوشت: برای امنیت آمریکا این مساله بسیار مهم است که سنای ایالات متحده به قطعنامه اختیارات جنگ با ایران رای مثبت ندهد. در موضوع ایران داریم بسیار خوب عمل می کنیم و اکنون وقت ضعف نشان دادن نیست.

bestcanadatours.com: مجری سفرهای کانادا و آمریکا | مجری مستقیم کانادا و آمریکا، کارگزار سفر به کانادا و آمریکا

سازمان میراث فرهنگی: سازمان میراث فرهنگی، با وبسایت مجموعه میراث فرهنگی ایران همراه باشید.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 8 مهر 1400 بروزرسانی: 8 مهر 1400 گردآورنده: heevblog.ir شناسه مطلب: 1880

به "رای گیری مجلس سنای آمریکا درباره طرح محدود کردن اختیارات جنگی ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رای گیری مجلس سنای آمریکا درباره طرح محدود کردن اختیارات جنگی ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید